Odbiór sanitarny nowego obiektu - czy konieczny

Prawo i przepisy dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy i prawa pracy

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
listopadowy
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 986
Rejestracja: 16 listopada 2015, 09:34

Odbiór sanitarny nowego obiektu - czy konieczny

Post autor: listopadowy » 11 maja 2017, 14:40

pamiętam, że jakiś czas temu były zmiany dotyczące konieczności zgłaszania do PIP i PIS rozpoczynania działalności czy oddawania do użytku nowych obiektów. czy w obecnym stanie prawnym odbiór sanitarny nowo powstałych obiektów (pomieszczeń pracy) jest konieczny?

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Posty: 2301
Rejestracja: 18 września 2007, 11:54

Re: odbiór sanitarny nowego obiektu - czy konieczny

Post autor: wino2 » 11 maja 2017, 15:11

zniknął zapis że rozpoczynanie działalności gospodarczej wymaga zgłoszenia do PIP i PIS jak również nie ma obowiązku opiniowania rzeczoznawcy bhp projektu budowlanego ale wszystkie wymogi dotyczące zgłaszania budowy i odbiorów nadal obowiązują zgodnie z PB
"Cały dobrobyt pochodzi z ryzyka, a nie bezpieczeństwa" J.Korwin-Mikke

julijka2
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 722
Rejestracja: 2 sierpnia 2016, 14:02

Re: odbiór sanitarny nowego obiektu - czy konieczny

Post autor: julijka2 » 12 maja 2017, 06:58

wino2 pisze:zniknął zapis że rozpoczynanie działalności gospodarczej wymaga zgłoszenia do PIP i PIS
????????????????
poproszę o jakieś osadzenie w prawie
w zeszłym tygodniu o mało PIS "mi" kary nie wlepił na brak zgłoszenia i kierownik pręciutko pobiegł wszystko zgłaszać.

to nie jest tak, że nie byliśmy w ogóle zgłoszeni, bo firma sama w sobie jest, razem z oddziałami, ale jednym z miast nie był jakość szczególnie i pani prawie wybuchła

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 7683
Rejestracja: 8 maja 2008, 20:20

Re: odbiór sanitarny nowego obiektu - czy konieczny

Post autor: Andrzej J.S » 12 maja 2017, 07:19

wino2 pisze:zniknął zapis że rozpoczynanie działalności gospodarczej wymaga zgłoszenia do PIP i PIS jak również nie ma obowiązku opiniowania rzeczoznawcy bhp projektu budowlanego ale wszystkie wymogi dotyczące zgłaszania budowy i odbiorów nadal obowiązują zgodnie z PB
Masz rację.

tadeusz8
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 1208
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 08:29
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: odbiór sanitarny nowego obiektu - czy konieczny

Post autor: tadeusz8 » 12 maja 2017, 07:26

W Dzienniku Ustaw z 2 stycznia 2013 r. pozycja 2, ukazała się oczekiwana zmiana kodeksu pracy. Zmiana ta uchyliła przepisy art.209 K.p. i art.283 § 2 pkt.1 K.p. Spowoduje to zwolnienie pracodawców z obowiązku zgłoszenia Państwowej Inspekcji Pracy i Państwowej Inspekcji Sanitarnej informacji o miejscu, rodzaju i zakresie wykonywanej działalności gospodarczej.
Likwidowana jest także sankcja karna za brak takiego zgłoszenia. Państwowa Inspekcja Pracy oraz Państwowa Inspekcja Sanitarna dane będzie uzyskiwać z prowadzonego przez GUS rejestru podmiotów oraz kont płatników w ZUS.
Cytat pochodzi z Asystent BHP Data publikacji: 3 stycznia 2013 r.

BeHaP
25...49 postów
25...49 postów
Posty: 25
Rejestracja: 2 czerwca 2013, 11:18
Kontakt:

Re: odbiór sanitarny nowego obiektu - czy konieczny

Post autor: BeHaP » 14 maja 2017, 21:11

Przy oddawaniu nowych obiektów - decyzja na użytkowanie -z tego co pamiętam nadzór budowlany wymaga zgody sanepidu i Straży, PIP już chyba nie jest potrzebny.

eko_zgonuś
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 323
Rejestracja: 22 lutego 2012, 11:01

Re: odbiór sanitarny nowego obiektu - czy konieczny

Post autor: eko_zgonuś » 16 maja 2017, 08:36

BeHaP pisze:Przy oddawaniu nowych obiektów - decyzja na użytkowanie -z tego co pamiętam nadzór budowlany wymaga zgody sanepidu i Straży, PIP już chyba nie jest potrzebny.
też tak kojarzę, że to nadal obowiązuje

ODPOWIEDZ