80 czy 100% za WPP z winy pracownika ?

Zasady postępowania i dokumentowania, profilaktyka, zapobieganie.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Awatar użytkownika
rysbur
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Re: 80 czy 100% za WPP z winy pracownika ?

Post autor: rysbur » 20 lutego 2018, 08:46

ewania pisze: - mowa o zasiłku CHOROBOWYM, do którego prawo pracownik ma na podstawie ustawy o świadczeniach z tytułu choroby i macierzynstwa a nie z ustawy o swiadczeniach z ubezp. spolecznego z tytulu wypadkow przy pracy i chorób zawodowych (z tym, że w takiej sytuacji to zanim zasiłek CHOROBOWY, to najpierw WYNAGRODZENIE chorobowe, z funduszu pracodawcy a dopiero pozniej z ZUS).
mowa nie była o zasiłku chorobowym a o utracie prawa do wszystkich świadczeń z ZUS, a nie tylko wybranych:
Andrzej J.S pisze:
16 lutego 2018, 18:05
Jeśli w protokole powypadkowym stwierdzimy, że:
"- stwierdzono że wyłączną przyczyną wypadku było naruszenie przez poszkodowanego pracownika następujących przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa (podać dowody): 4) "
... , to poszkodowany traci prawo do wszystkich świadczeń z ZUS, a nie tylko wybranych.
Podejrzewam, że Andrzej J.S dobrze wie, iż się pomylił. Każdemu z nas się to - na tym forum - nie raz przytrafiło. Wszyscy zainteresowani wiedzą to, co powinni wiedzieć więc proszę o niekontynuowanie tej dyskusji.

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: 80 czy 100% za WPP z winy pracownika ?

Post autor: Andrzej J.S » 20 lutego 2018, 09:20

rysbur pisze:
20 lutego 2018, 08:46
Podejrzewam, że Andrzej J.S dobrze wie, iż się pomylił. Każdemu z nas się to - na tym forum - nie raz przytrafiło. Wszyscy zainteresowani wiedzą to, co powinni wiedzieć
Cały czas odnosiłem się do pytania "meble000", które dotyczyło Ustawy "wypadkowej". Z tego powodu w treści mojego wpisu znalazło się stwierdzenie, że poszkodowany traci prawo do wszystkich świadczeń z ZUS, a nie tylko wybranych.
Zresztą sprawę tego wpisy wyjaśniłem w następnych postach.

Jednak rzeczywiście, jeśli ktoś to moje powyższe stwierdzenie wziął dosłownie - to jest to moja pomyłka.

Ps.
Spełniając prośbę:
rysbur pisze:
20 lutego 2018, 08:46
proszę o niekontynuowanie tej dyskusji.
temat zamykam.

Zablokowany