Data zgłoszenia wypadku przy pracy

Zasady postępowania i dokumentowania, profilaktyka, zapobieganie.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Data zgłoszenia wypadku przy pracy

Post autor: Andrzej J.S » 16 grudnia 2017, 20:49

uleczka pisze:Ja czytać potrafię (ze zrozumieniem również), ale kolego Ty niekoniecznie.
Andrzej J.S pisze:Oczywiście każdy może przepisy te interpretować po swojemu, bo nigdzie nie jest jasno napisane, że zespół powypadkowy należy powołać natychmiast po otrzymaniu wiadomości o wypadku. Jednak analizując powyższe, można do takiego wniosku dojść samemu.
Ja nie wątpię w to, nie pracuję w BHP od dzisiaj, ale nie o to mi chodziło.
Moja wątpliwość dotyczyła:
uleczka pisze: jak rozumieć datę zgłoszenia (Komu?)
,
Datę zgłoszenia KOMU?

No widzisz, jak Ty czytasz :?:
Przecież wyraźnie napisałem KOMU
Napisane: 15 gru 2017 20:56
Andrzej J.S pisze: Osobiście proponuje ażeby wpisać datę zgłoszenia przełożonemu
:wink:

PS.
Przełożonym pracownika jest osoba kierująca pracownikami, np. mistrz, brygadzista, kierownik, itp.
Ostatecznie przełożonym przełożonego jest pracodawca.
W takim przypadku przełożony (ten ostatni w hierarchii, który powziął wiadomość o wypadku) łaski nie robi - powinien natychmiast powiadomić pracodawcę (podstawę prawną podałem powyżej).

LJR BHP
125...249 postów
125...249 postów

Post autor: LJR BHP » 16 grudnia 2017, 21:51

Andrzej J.S pisze:
uleczka pisze:Ja czytać potrafię (ze zrozumieniem również), ale kolego Ty niekoniecznie.
Andrzej J.S pisze:Oczywiście każdy może przepisy te interpretować po swojemu, bo nigdzie nie jest jasno napisane, że zespół powypadkowy należy powołać natychmiast po otrzymaniu wiadomości o wypadku. Jednak analizując powyższe, można do takiego wniosku dojść samemu.
Ja nie wątpię w to, nie pracuję w BHP od dzisiaj, ale nie o to mi chodziło.
Moja wątpliwość dotyczyła:
uleczka pisze: jak rozumieć datę zgłoszenia (Komu?)
,
Datę zgłoszenia KOMU?

No widzisz, jak Ty czytasz :?:
Przecież wyraźnie napisałem KOMU
Napisane: 15 gru 2017 20:56
Andrzej J.S pisze: Osobiście proponuje ażeby wpisać datę zgłoszenia przełożonemu

PS.
Przełożonym pracownika jest osoba kierująca pracownikami, np. mistrz, brygadzista, kierownik, itp.
Ostatecznie przełożonym przełożonego jest pracodawca.
W takim przypadku przełożony (ten ostatni w hierarchii, który powziął wiadomość o wypadku) łaski nie robi - powinien natychmiast powiadomić pracodawcę (podstawę prawną podałem powyżej).
łaski nie robi to fakt :) ale jak nie poinformuje swojego przełożonego ( pracodawcę) to jak pracodawca ma powołać zespół ustalający przyczyny WPP jak o tym fizycznie nie posiadł informacji?

Awatar użytkownika
uleczka
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: uleczka » 16 grudnia 2017, 22:35

Andrzej, jednak kiepsko z tym czytaniem, bo ja prosiłam o podstawę prawną, choć wiem, że takowej nie ma. To tylko interpretacja. Twoja, moja, nieważne.

Ale odpowiedzi od Ciebie nie otrzymałam :cry:

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 17 grudnia 2017, 09:47

uleczka pisze:Andrzej, jednak kiepsko z tym czytaniem, bo ja prosiłam o podstawę prawną, choć wiem, że takowej nie ma. To tylko interpretacja. Twoja, moja, nieważne.

Ale odpowiedzi od Ciebie nie otrzymałam :cry:
A ja uważam, że odpowiedź ode mnie już padła:
Napisane: 16 gru 2017 18:18

Ta powyższa moja odpowiedź to tylko tak na zakończenie tej stającej się już nudnej i bez sensu naszej dyskusji.
Myślę, że obydwoje wiemy dokładnie o co chodzi i niepotrzebnie ciągniemy temat.
Ja za dalszą dyskusję dziękuję i z mojej strony temat uważam za zamkniety = bez odbioru :wink:

andrzej789
1 post
1 post

Post autor: andrzej789 » 11 stycznia 2018, 18:34

ewania pisze:
15 grudnia 2017, 20:40
LJR BHP pisze:- data rozpoczęcia ustalania okoliczności i przyczyn wypadku = data powołania zespołu
Dokładnie tak. Już kiedyś pisalam, że to zespół ma 14 dni na ustalenie okolicznosci i przyczyn. A nie moze wczesniej dzialac dopóki o wypadku sie nie dowie i nie zostanie powolany (tutaj mowie o przypadku, gdy nie jest stały).
Idealnie byloby, gdyby zespol byl powolywany od razu w niu, w ktorym to pracodawca powziął wiedzę.
Tak, niestety, często nie bywa.... Ale nie znaczy to, ze zespol ma ustalac cos w trzy dni, żeby sie zmiescic w terminie 14 dni. I nie moze dzialac ZANIm go nie powołają ;-)

Ale o tym juz tu calkiem sporo bylo, wiec nie ma co bic ponownie piany, bo są rozne stanowiska i pewnie każdy przy swoim zostanie.... Moje jest j.w.
Chyba zazwyczaj jest 14 dni Trzeba uważać na te daty.

ODPOWIEDZ