Kilka zapytań na organizacje forum

Informacje o zmianach i nowych możliwościach forum. Propozycje uzupełnień i modyfikacji, sygnalizowanie problemów technicznych związanych z korzystaniem z forum.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 30 października 2009, 22:56

admin pisze:Witam
Dziękuję za informację.
Dzięki za szybka reakcję - pozdrawiam Andrzej.

Awatar użytkownika
rysbur
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Re: kilka zapytań na organizacje forum

Post autor: rysbur » 24 kwietnia 2013, 13:15

PS Ważne pytanie do admina:

W :Sprawy różne", w dziale "Organizacja forum" jest (zablokowany) temat: "Regulamin forum".
Jest to temat bardzo ważny jednak po wpisaniu do wyszukiwarki zwrotu "Regulamin forum" otrzymuje się 6 wyników ale nie ten, który jest najistotniejszy. Jak zaznaczy się w opcjach "Tylko tytuł postu" to wyszukiwarka nic nie pokaże - tak jakby na forum nie było w ogóle regulaminu.

Ja wiem, że to problem z wyszukiwarką, która nie wyszukuje postów napisanych przed zmianą forum w lipcu 2011 r. ale regulamin forum można by chyba wpisać pod data współcześniejszą?

admin pisze:Proszę o sygnalizowanie wszelkich problemów, na które napotkacie korzystając z Forum (oczywiście informowanie mnie, że nie ma jakiegoś załącznika i nie działa pełna wyszukiwarka nie ma sensu - o tym już wiem.
To było prawie dwa lata temu jednak czy jest szansa aby wyszukiwarka jednak działała?

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 10 czerwca 2013, 12:31

Przy dodawaniu załącznika wyświetla się: "Przekroczono maksymalną przestrzeń na dysku zajmowaną przez załączniki." Co to znaczy? Dodam, że załącznik miał mieć 20kb...
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 10 czerwca 2013, 12:52

...musisz usunąć stare ze swojego archiwum.........będzie ich tam chyba ,,ze" 50 sztuk :wink:

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 10 czerwca 2013, 13:32

Dzięki za podpowiedź. Usunąłem wszystkie wiadomości i już działa :wink:
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » 11 czerwca 2013, 19:24

rysbur pisze:PS Ważne pytanie do admina:

W :Sprawy różne", w dziale "Organizacja forum" jest (zablokowany) temat: "Regulamin forum".
Jest to temat bardzo ważny jednak po wpisaniu do wyszukiwarki zwrotu "Regulamin forum" otrzymuje się 6 wyników ale nie ten, który jest najistotniejszy. Jak zaznaczy się w opcjach "Tylko tytuł postu" to wyszukiwarka nic nie pokaże - tak jakby na forum nie było w ogóle regulaminu.

Ja wiem, że to problem z wyszukiwarką, która nie wyszukuje postów napisanych przed zmianą forum w lipcu 2011 r. ale regulamin forum można by chyba wpisać pod data współcześniejszą?

admin pisze:Proszę o sygnalizowanie wszelkich problemów, na które napotkacie korzystając z Forum (oczywiście informowanie mnie, że nie ma jakiegoś załącznika i nie działa pełna wyszukiwarka nie ma sensu - o tym już wiem.
To było prawie dwa lata temu jednak czy jest szansa aby wyszukiwarka jednak działała?

Szansa jest. Mam nadzieję, że zostanie w końcu przydzielony większy limit na pojedynczą bazę danych na serwerz. Odbudowany indeks wyszukiwarki niestety zwiększa rozmiar bazy poza dopuszczalny limit :( . To zdumiewające, ale indeks słów kluczowych jest porównywalny z rozmiarem bazy z postami.
Pozdrawiam
Admin

Awatar użytkownika
Józefa
1 post
1 post

Post autor: Józefa » 3 grudnia 2013, 21:33

Hej:) Jestem tu nowa i nie zauważyłam wątku z witaniem się. Czy jest możliwość dodania takiego wątku na tym forum?
Be­zin­te­re­sow­ność, te­go naj­bar­dziej bra­ku­je w dzi­siej­szych cza­sach, na­wet za uśmiech żądają zapłaty...

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 3 grudnia 2013, 21:46

Patrz bocznica :lol:

Awatar użytkownika
rysbur
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: rysbur » 3 grudnia 2013, 21:52

Każdy uczestnik forum może założyć nowy wątek.

Jeden został załozony specjalnie dla Ciebie:

http://www.forumbhp.pl/viewtopic.php?f=8&t=20605

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 1 lutego 2014, 15:15

admin pisze:
Nie zgadzam się z tym pomysłem. A co jeśli w ten sposób usuniętych zostanie wiele wpisów z informacjami nadal aktualnymi, których nie ma w późniejszych wpisach? W tej kwestii proponuje wypowiedziać się w dziale Organizacji Forum.

Także i ja nie zgadzam się z tym pomysłem (mowa o kasowaniu na forum starych tematów/postów).
Z takiego samego powodu, co admin.
Jeśli chce się pracować w służbie bhp i być dobrym w tym, co się robi, to trzeba przede wszystkim umieć szukać, a jak się już znajdzie, to trzeba umieć weryfikować sobie, co i na ile jest stare, a na ile aktualne.
Nie ma tak łatwo, żeby wszystko na tacy.... Choćby i złotej :P :D
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Re: Kilka zapytań na organizacje forum

Post autor: admin » 1 lutego 2014, 18:10

Ewania - dziękuję za wsparcie :) .
Cała zawartość ForumBHP stanowi bazę wiedzy o sporej wartości (wydaje mi się, że jest to największa tego typu baza w Polsce). Oczywiście są tutaj różne wpisy, w tym takie, które nie wnoszą nic konkretnego lub takie, które się zdezaktualizowały. Często wpisy "niemerytoryczne" pełnią ważną rolę, np aktywując dyskusję. Stanowią one zresztą niewielką część bazy. Aby kasowaniem starszych wpisów nie wyrządzić szkody takiej bazie należałoby każdy "starszy" wpis przed skasowaniem dokładnie analizować. To praca praktycznie nie do wykonania, zważywszy na fakt, że na ForumBHP nikt nie pracuje na etacie i wszyscy poświęcają swój czas na zasadzie wolontariatu (chciałbym w tym momencie jeszcze raz podziękować Moderatorom za czas poświęcony opiece nad ForumBHP :) ).
Tak więc kasowanie starszych wpisów jest według mnie nie tylko praktycznie niewykonalne, ale również stanowiłoby swego rodzaju akt barbarzyństwa w stosunku do cennej bazy wiedzy :oops: .
Pozdrawiam
Admin

Awatar użytkownika
yock
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Re: Kilka zapytań na organizacje forum

Post autor: yock » 1 lutego 2014, 21:22

..to jest historia forum, tego zmieniać nie wolno :!: :idea:
Załączniki
historia wiedzy.jpg
"Budziki zamordowały miliardy snów... Dlaczego więc chodzą bezkarnie?"