Automatyczne reklamy na Forum - smutne ale konieczne

Informacje o zmianach i nowych możliwościach forum. Propozycje uzupełnień i modyfikacji, sygnalizowanie problemów technicznych związanych z korzystaniem z forum.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Automatyczne reklamy na Forum - smutne ale konieczne

Post autor: admin » 26 grudnia 2017, 12:29

Szanowni Forumowicze
Za parę miesięcy minie 15-ta!!! rocznica ForumBHP. Parę dni temu nastąpiła kolejna (o ile pamiętam 5-ta) zmiana oprogramowania forumowego od wersji 1.2 do 3.2.1. Na początku na Forum nie było żadnych jednostek reklamowych. Kilka lat temu pojawiła się pojedyncza jednostka reklamowa widoczna tylko dla niezalogowanych Użytkowników i Gości odwiedzających Forum. Po zalogowaniu się nie było żadnych reklam. W miarę zwiększania się rozmiaru bazy danych Forum oraz objętości załączników musiałem opłacać coraz bardziej zaawansowany i tym samym droższy serwer. Wszelkie koszty ponosiłem sam i szacuję je do dnia dzisiejszego na kilkanaście tysięcy zł. Obecnie jest to serwer w wersji profesjonalnej wykupiony w nazwa.pl. Jakie są to roczne koszty każdy może sobie sprawdzić na stronie usługodawcy (podpowiedź: około 1500zł + opłata za domenę rocznie). Po ostatniej aktualizacji Forum sama baza danych dobija już do 1GB i wymagania co do serwera są coraz większe. Niestety dalsze finansowanie Forum zaczyna przekraczać moje możliwości finansowe. Wspomniana pojedyncza reklama zmniejszała koszty o kilkadziesiąt złotych rocznie czyli tyle co nic. Chcąc zmniejszyć przynajmniej częściowo koszty zdecydowałem się na dołączenie do Forum bardziej zaawansowanej opcji wyświetlania reklam Google. Wiem, że wielu z Was będzie to przeszkadzać, ale proszę o zrozumienie i wyrozumiałość wobec tej decyzji, której po prostu nie mogłem uniknąć.
Pozdrawiam
Admin

ODPOWIEDZ