Wylogowywanie i przerywane sesje korzystania z Forum

Informacje o zmianach i nowych możliwościach forum. Propozycje uzupełnień i modyfikacji, sygnalizowanie problemów technicznych związanych z korzystaniem z forum.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 682
Rejestracja: 5 kwietnia 2003, 23:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wylogowywanie i przerywane sesje korzystania z Forum

Post autor: admin » 18 marca 2014, 07:39

Witam
Otrzymałem ostatnio kilka zgłoszeń o nieprawidłowym działaniu Forum polegającym na wylogowywaniu z Forum bez wiedzy Użytkownika.
Ten problem wynika przede wszystkim z faktu, że kończymy pracę na Forum bez wcześniejszego wylogowania, i to również w sytuacji, gdy wcześniej logowanie wykonane zostało z opcję [Zapamiętaj mnie]. To powoduje, że następuje kolizja pomiędzy aktualnym statusem użytkownika a tym, który został zapisany w tzw. ciasteczku. Przy próbie ponownego logowania, okazuje się, że nie można tego zrobić, mimo że użytkownik jest wyświetlany na liście zalogowanych.
W tej sytuacji zalecam skorzystanie z innego komputera, lub chwilowej zmiany przeglądarki internetowej korzystającej z "ciasteczek", poprawne zalogowanie się, a potem WYLOGOWANIE!!! z Forum. Naprawdę warto pamiętać aby przed końcem pracy wylogować się z Forum. To zmniejszy prawdopodobieństwo (choć pewnie nie wyeliminuje całkowicie) niepoprawnego zachowania się oprogramowania Forum.
Pozdrawiam
Admin

ODPOWIEDZ