www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 20 listopada 2017, 01:10

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 37 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 22 marca 2017, 20:56 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 20:20
admin napisał(a):
ForumBHP nie jest jak─ů┼Ť podstawion─ů hakersk─ů stron─ů, ale oczywi┼Ťcie ka┼╝dy czyni tego typu posuni─Öcia na w┼éasn─ů odpowiedzialno┼Ť─ç. Ja w ka┼╝dym razie mia┼éem taki sam problem w Firefoxie po jego przedostatniej aktualizacji zrobi┼éem to o czym napisa┼éem i nie zaobserwowa┼éem "podejrzanych" nieprawid┼éowo┼Ťci.

Z tego forum korzystam nie od dzisiaj i nigdy tego, typu problemów nie miałem.
Z tego powodu zgodnie z podpowiedzi─ů zaakceptowa┼éem wyj─ůtek, ale przyczyna takiego stanu rzeczy w dalszym ci─ůgu mnie nurtuje.
Dzi─Öki za podpowiedzi cz─Ö┼Ťciowego rozwi─ůzania problemu.

G├│ra

PostNapisane: 22 marca 2017, 22:03 
Moderator

Do┼é─ůczy┼é(a): 19 lutego 2005, 20:33
U mnie nie ma tego problemu, a mam dobrego antivira... Sama jestem ciekawa, w czym tkwi problem u Ciebie, Andrzej J.S. Mo┼╝e co┼Ť w ustawieniach Ff?
Probowales mo┼╝e z IE?

G├│ra

PostNapisane: 23 marca 2017, 09:47 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

ewania napisał(a):
U mnie nie ma tego problemu, a mam dobrego antivira... Sama jestem ciekawa, w czym tkwi problem u Ciebie, Andrzej J.S. Mo┼╝e co┼Ť w ustawieniach Ff?
Probowales mo┼╝e z IE?

Pr├│bowa┼éem wszystkiego, ale informatykiem nie jestem. Natomiast zaakceptowanie wyj─ůtku to moim zdaniem tylko p├│┼é┼Ťrodek, z kt├│rego w┼éa┼Ťnie korzystam.
W sobot─Ö b─Ödzie zi─Ö─ç, to sprawie si─Ö przyjrzy.
Co do antywirusa, to mam jednego z najlepszych: ESET Smart Security 9.0
Problem, który poruszam dotyczy tylko "forumbhp" - z innymi witrynami i forami problemu nie ma (nawet z tym pomarańczowym).

G├│ra

PostNapisane: 29 marca 2017, 15:07 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 wrze┼Ťnia 2016, 10:19
Andrzej je┼Ťli problem aktualny to kilka informacji, mo┼╝e przydadz─ů si─Ö w przysz┼éo┼Ťci :)
Zapewne korzystasz z nowszych wersji przegl─ůdarek, dlatego wy┼Ťwietla si─Ö ten komunikat (to nie jest ┼╝aden b┼é─ůd). Google od pocz─ůtku roku wprowadza wym├│g szyfrowania danych na stronach (instalacji certyfikat├│w ssl), gdzie niezb─Ödne jest logowanie/rejestracja (podawanie jakichkolwiek danych). Przyk┼éadowo je┼Ťli skorzystasz z google chrome, to wy┼Ťwietli Ci si─Ö obok adresu strony wielki napis "niezabezpieczone". Szyfrowanie danych jest dobre, bo to dodatkowe zabezpieczenie przed przechwyceniem danych ale nikt tutaj nie podaje nr konta bankowego, adresu, numeru pesel.
Je┼Ťli wi─Öc zauwa┼╝ysz na jeszcze jakiej┼Ť stronie podobny komunikat mo┼╝esz po prostu go zignorowa─ç - zatwierdzi─ç wyj─ůtek. Co do przes┼éanego komunikatu, to w tej chwili jak si─Ö nie myl─Ö forum stoi na home.pl, kt├│re nadaje szyfrowanie "odg├│rnie" na swoich serwerach. Jednak szyfrowanie danych nie jest wykupione konkretnie na adres forumbhp.pl, st─ůd ten komunikat b┼é─Ödu. By─ç mo┼╝e r├│wnie┼╝ przegl─ůdarka pr├│buje pobra─ç ten certyfikat.
- Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e to troch─Ö be┼ékot informatyczny ale pro┼Ťciej na prawd─Ö nie da si─Ö tego wyja┼Ťni─ç :p
Przy starszych wersjach przegl─ůdarek nie pr├│buj─ů one na si┼é─Ö pobiera─ç certyfikat├│w, czy te┼╝ ostrzega─ç u┼╝ytkownik├│w o jego braku.

G├│ra

PostNapisane: 29 marca 2017, 16:54 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Dzi─Öki za informacje, ale o tym co piszesz, kilka dni temu ju┼╝ czyta┼éem chyba na "wp.pl". Ponadto wyja┼Ťnia to sama "Mozilla": https://support.mozilla.org/t5/Ochrona- ... ta-p/28199.
Nie znaczy to, ┼╝e strony "forumbhp" nie powinny by─ç zabezpieczane przez szyfrowanie danych na stronach (instalacji certyfikat├│w ssl).
Oczywi┼Ťcie nie jest to bankowo┼Ť─ç elektroniczna, ale niekt├│rzy korzystaj─ů ze wsp├│lnego loginu i has┼éa do innych witryn i portali, a tym samym przy braku zabezpieczenia nara┼╝aj─ů si─Ö na ich przechwycenie.
Co do przegl─ůdarki to mia┼éem zainstalowan─ů 32 bit-ow─ů wersj─Ö "Mozilla Firefox". Po jej odinstalowaniu, zainstalowa┼éem 64 bit, ale to nie pomog┼éo. Korzystam z systemu operacyjnego Windows 10, a antywirus "ESET Smart Security" chyba jest jednym z najlepszych.

G├│ra

PostNapisane: 5 czerwca 2017, 18:26 
Site Admin

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 kwietnia 2003, 22:08
Z powodu prac "remontowych" przez jaki┼Ť czas mog─ů wyst─ůpi─ç problemy z dost─Öpem do Forum za co przepraszam.

G├│ra

PostNapisane: 5 czerwca 2017, 21:42 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 pa┼║dziernika 2011, 17:11
Dzi┼Ť nie by┼éo dost─Öpu-obecnie smiga. Co za mnda infekowa┼éa? Szacunek:)

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 37 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: