Czy szatnia jest pomieszczeniem higienicznosanitarnym

Bezpieczeństwo i higiena pracy : identyfikacja i pomiary czynników środowiska pracy, środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, zasady postępowania itp.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ziomek bhp
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 734
Rejestracja: 20 lipca 2009, 21:05
Lokalizacja: po...ziomkowo...

Czy szatnia jest pomieszczeniem higienicznosanitarnym

Post autor: ziomek bhp » 17 listopada 2017, 11:36

Chodzi mi o to czy szatnie "powinny znajdować się w budynku, w którym odbywa się praca, albo w budynku połączonym z nim obudowanym przejściem, które w przypadku przechodzenia z ogrzewanych pomieszczeń pracy powinno być również ogrzewane"?

eko_zgonuś
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 343
Rejestracja: 22 lutego 2012, 11:01

Re: Czy szatnia jest pomieszczeniem higienicznosanitarnym

Post autor: eko_zgonuś » 17 listopada 2017, 15:14

tak powinno być chyba, że pracownik po drodze z szatni ma zadanie do wykonania na terenie zewnętrznym, wówczas to obronisz

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 7924
Rejestracja: 8 maja 2008, 21:20

Re: Czy szatnia jest pomieszczeniem higienicznosanitarnym

Post autor: Andrzej J.S » 17 listopada 2017, 17:49

ziomek bhp pisze:Chodzi mi o to czy szatnie "powinny znajdować się w budynku, w którym odbywa się praca, albo w budynku połączonym z nim obudowanym przejściem, które w przypadku przechodzenia z ogrzewanych pomieszczeń pracy powinno być również ogrzewane"?
Zgodnie z zał. nr 3 do ogólnych przepisów bhp szatnie zaliczane są do pomieszczeń higienicznosanitarnych.

Z tego względu, zgodnie z § 1 ust. 1 wymagań dla pomieszczeń i urządzeń higienicznosanitarnych (zał. nr 3 do ogólnych przepisów bhp), "powinny znajdować się w budynku, w którym odbywa się praca, albo w budynku połączonym z nim obudowanym przejściem, które w przypadku przechodzenia z ogrzewanych pomieszczeń pracy powinno być również ogrzewane. ............. .".

LJR BHP
125...249 postów
125...249 postów
Posty: 228
Rejestracja: 15 września 2017, 14:18

Re: Czy szatnia jest pomieszczeniem higienicznosanitarnym

Post autor: LJR BHP » 17 listopada 2017, 20:49

wiem, że prawo i logika nie zawsze idą w parze ale nie potrafię sobie wyobrazić zimą sytuacji gdzie przebrany do pracy pracownik ( ubrany do pracy w pomieszczeniu ogrzewanym) czmycha po kolana w śniegu miedzy szatnią a miejscem pracy .

ODPOWIEDZ