Pomieszczenie dla kobiet w ciązy i matek karmiących

Bezpieczeństwo i higiena pracy : identyfikacja i pomiary czynników środowiska pracy, środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, zasady postępowania itp.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dario
125...249 postów
125...249 postów

Pomieszczenie dla kobiet w ciązy i matek karmiących

Post autor: Dario » 14 listopada 2017, 09:27

Witam, otóż dostałem zadanie utworzenia "Pomieszczenia dla kobiet w ciąży i matek karmiących" stosownie do zapisu rozporządzenia w sprawie ogólnych przepisów bhp tj.
§ 38. 1. W zakładzie pracy zatrudniającym na jedną zmianę więcej niż dwadzieścia kobiet w jednym budynku należy urządzić pomieszczenie z miejscami do wypoczynku w pozycji leżącej dla kobiet w ciąży i karmiących matek

i mam pytanie czy ktoś takie coś realizował, widział, jakie normy bezpieczeństwa, etc. Proszę o pomoc :!:

listopadowy
625...1249 postów
625...1249 postów

Re: Pomieszczenie dla kobiet w ciązy i matek karmiących

Post autor: listopadowy » 14 listopada 2017, 09:35

rozporządzenie w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (załącznik nr 3)

§ 39. 1. W zakładzie pracy zatrudniającym na jedną zmianę więcej niż dwadzieścia kobiet w jednym budynku należy urządzić pomieszczenie z miejscami do wypoczynku w pozycji leżącej dla kobiet w ciąży i karmiących matek, przyjmując co najmniej jedno miejsce na każdych trzysta kobiet zatrudnionych na jednej zmianie, lecz nie mniej niż jedno miejsce.
2. Powierzchnia pomieszczenia, o którym mowa w ust. 1, nie może być mniejsza niż 8 m2.

listopadowy
625...1249 postów
625...1249 postów

Re: Pomieszczenie dla kobiet w ciązy i matek karmiących

Post autor: listopadowy » 14 listopada 2017, 09:43

właśnie zauważyłem, że mam nieaktualną treść cytowanego rozporządzenia. przepraszam jeśli wprowadziłem w błąd.

ODPOWIEDZ