Nazwa stanowiska w umowie o prace

Bezpieczeństwo i higiena pracy : identyfikacja i pomiary czynników środowiska pracy, środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, zasady postępowania itp.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
wojnecki
250...374 postów
250...374 postów

Nazwa stanowiska w umowie o prace

Post autor: wojnecki » 7 września 2017, 13:36

Czy jeśli mam pracownika który ma angaż: "pracownik przeładunkowy" a dodatkowo na zaswiadczeniu lekarskim "zdolny do operowania wozkiem widlowym" i rzeczywiscie tym wozkiem jezdzi codziennie to czy dla spokojnej glowy zmienic mu angaż na "przeładunkowy/wózkowy"? oraz przeprowadzic instruktaż stanowiskowy?

Jesli tak to mam takiego elektryka ktory wozkiem jezdzi trzy razy w roku to jak w odniesieniu do przykladu powyzej stanowisko by wygladało "elektryk / wózkowy"? Troche głupio i smiesznie.

Reasumujac: w razie wypadku ciezkiego obroniłbym się samymi dokumentami typu "zakres odpowiedzialnosci i uprawnien" i "badania lekarskie" - w ktorych wpisana jest jazda wozkiem a na umowie widniałoby tylko stanowisko "pracownik przeładunkowy" ?

wojnecki
250...374 postów
250...374 postów

Re: Nazwa stanowiska w umowie o prace

Post autor: wojnecki » 7 września 2017, 13:40

Dodam że "przeładunkowy" to osoba która u nas wykonuje ręczne prace transportowe (kartony, pudelka, pojemniki, ukladanie na palecie itd). I mam na 50 osob z takiego działu kilka ktorzy maja kurs i badania o zdolnosci do prowadzenia wozka widlowego. Reszta to bez obslugi wozka. I z tymi kilkoma mam takie wlasnie zapytanie.

wojnecki
250...374 postów
250...374 postów

Post autor: wojnecki » 7 września 2017, 13:42

A ktoś kiedyś powiedział że najlepiej jakby nazwa stanowiska pracy była jednakowa na trzech najwazniejszych dokumentach:
1. UMOWA.
2. BADANIA.
3. KARTA SZOLENIA WSTEPNEGO.

I czyzbym sam sobie odpowiedzial na pytanie? :)

listopadowy
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: listopadowy » 7 września 2017, 13:53

tak byłoby najprościej ale życie nie jest takie proste. takie same stanowisko powinno być w umowie i orzeczeniu lekarskim z tym zastrzeżeniem, że te wszystkie "stanowiska pomocnicze" typu obsługa wózka widłowego, kierowanie samochodem służbowym, praca przy komputerze, obsługa maszyn w ruchu, spawanie itd. mają być wyszczególnione w skierowaniu na badania w opisie. co do instruktażu stanowiskowego to wszystko zależy od "zawartości" szczegółowego programu szkolenia.

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 7 września 2017, 14:11

listopadowy pisze:tak byłoby najprościej ale życie nie jest takie proste. takie same stanowisko powinno być w umowie i orzeczeniu lekarskim z tym zastrzeżeniem, że te wszystkie "stanowiska pomocnicze" typu obsługa wózka widłowego, kierowanie samochodem służbowym, praca przy komputerze, obsługa maszyn w ruchu, spawanie itd. mają być wyszczególnione w skierowaniu na badania w opisie.
Jestem tego samego zdania.
listopadowy pisze:co do instruktażu stanowiskowego to wszystko zależy od "zawartości" szczegółowego programu szkolenia.
:?:
No niezupełnie.
Taki pracownik powinien przejść instruktaż stanowiskowy nie według nazwy stanowiska pracy, a z zakresu faktycznie wykonywanych czynności na tym stanowisku, co powinno mieć odzwierciedlenie w programie szczegółowym instruktażu stanowiskowego.

listopadowy
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: listopadowy » 7 września 2017, 14:18

Andrzej J.S pisze:
listopadowy pisze:co do instruktażu stanowiskowego to wszystko zależy od "zawartości" szczegółowego programu szkolenia.
No niezupełnie.
Taki pracownik powinien przejść instruktaż stanowiskowy nie według nazwy stanowiska pracy, a z zakresu faktycznie wykonywanych czynności na tym stanowisku, co powinno mieć odzwierciedlenie w programie szczegółowym instruktażu stanowiskowego.
myślimy dokładnie to samo. jeśli taki przeładunkowy w ramach swoich obowiązków kieruje wózkiem widłowym i w programie szczegółowym instruktażu stanowiskowego jest to odzwierciedlone to wystarczy instruktaż stanowiskowy na stanowisku przeładunkowego. jeśli w programie szczegółowym instruktażu stanowiskowego przeładunkowego nie ma mowy o kierowaniu wózkiem widłowym to trzeba mu zrobić dodatkowy instruktaż obejmujący własnie tematykę kierowania wózkiem widłowym.

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 7 września 2017, 17:24

listopadowy pisze:
Andrzej J.S pisze:
No niezupełnie.
myślimy dokładnie to samo. jeśli taki przeładunkowy w ramach swoich obowiązków kieruje wózkiem widłowym i w programie szczegółowym instruktażu stanowiskowego jest to odzwierciedlone to wystarczy instruktaż stanowiskowy na stanowisku przeładunkowego. jeśli w programie szczegółowym instruktażu stanowiskowego przeładunkowego nie ma mowy o kierowaniu wózkiem widłowym to trzeba mu zrobić dodatkowy instruktaż obejmujący własnie tematykę kierowania wózkiem widłowym.
Teraz jestem - ZA.

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 7 września 2017, 17:46

wojnecki pisze:A ktoś kiedyś powiedział że najlepiej jakby nazwa stanowiska pracy była jednakowa na trzech najwazniejszych dokumentach:
1. UMOWA.
2. BADANIA.
3. KARTA SZOLENIA WSTEPNEGO.

I czyzbym sam sobie odpowiedzial na pytanie? :)
Dołóż jeszcze do tego ORZ. Też ma być zgodna z z umową.
"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein

Awatar użytkownika
uleczka
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: uleczka » 7 września 2017, 18:06

wal221 pisze:Dołóż jeszcze do tego ORZ. Też ma być zgodna z z umową.

Po dzisiejszej kontroli nie byłabym tego już taka pewna, jak kilka dni temu. Nie wszyscy tak uważają. Są wyjątki wśród PIP-y

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 7 września 2017, 18:57

uleczka pisze:
wal221 pisze: Dołóż jeszcze do tego ORZ. Też ma być zgodna z z umową.
Po dzisiejszej kontroli nie byłabym tego już taka pewna, jak kilka dni temu. Nie wszyscy tak uważają. Są wyjątki wśród PIP-y
:idea: :wink: :lol:

A to co takiego :?
wojnecki pisze: maja kurs i badania o zdolnosci do prowadzenia wozka widlowego.
:lol:

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 7 września 2017, 19:47

uleczka pisze:
wal221 pisze:Dołóż jeszcze do tego ORZ. Też ma być zgodna z z umową.
A nie mówiłem. Pipa pipie nierówna, jedna czarna inna ruda. Według mnie orz ma tyczyc zakresu czynności/obsługiwanych maszyn/urządzeń. No ale. Będzie temat do .............................wymiany poglądów Pani Ulu. :wink: :wink:
"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 7 września 2017, 19:48

uleczka pisze:Po dzisiejszej kontroli nie byłabym tego już taka pewna,
Zapomniałem. Zmień pipę. :P :P

Awatar użytkownika
uleczka
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: uleczka » 7 września 2017, 20:07

Niestety, jeszcze jutro i w przyszłym tygodniu nie zmienię

ODPOWIEDZ