www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 23 wrze┼Ťnia 2017, 00:21

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 08:32 
100...124 posty
100...124 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 czerwca 2016, 18:14
Witam. Chcia┼éem si─Ö spyta─ç czy to prawda, ┼╝e nie mo┼╝na wystawia─ç za┼Ťwiadcze┼ä o uko┼äczeniu szkolenia w dziedzinie bhp z numerami z ka┼╝dego szkolenia zorganizowanego od numeru 1 jak to by┼éo robione wcze┼Ťniej. Je┼╝eli organizatorem szkolenia jest firma zewn─Ötrzna.

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 09:31 
500...624 posty
500...624 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sierpnia 2016, 15:02
mateusz1231 napisał(a):
Witam. Chcia┼éem si─Ö spyta─ç czy to prawda, ┼╝e nie mo┼╝na wystawia─ç za┼Ťwiadcze┼ä o uko┼äczeniu szkolenia w dziedzinie bhp z numerami z ka┼╝dego szkolenia zorganizowanego od numeru 1 jak to by┼éo robione wcze┼Ťniej. Je┼╝eli organizatorem szkolenia jest firma zewn─Ötrzna.

i tak i nie
┼╝eby si─Ö nie okaza┼éo, ┼╝e masz firm─Ö A i za┼Ťwiadczenie nr 100/2017 i firm─Ö B i za┼Ťwiadczenie nr 100/2017
chyba, ze ponumerujesz 100/A/2017 i 100/B/2017

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 09:50 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 21:20
Przewa┼╝nie firmy szkoleniowe prowadz─ů oddzielne rejestry dla ka┼╝dego rodzaju szkole┼ä, np:
- rejestr szkoleń okresowych dla robotników,
- rejestr szkoleń dla pracodawców,
- rejestr szkole┼ä dla os├│b kieruj─ůcych pracownikami,
- rejestr szkoleń dla pracowników administracyjno-biurowych,
- rejestr szkoleń dla pracowników inżynieryjno-technicznych,
- rejestr szkoleń dla pracowników służby bhp,
- itd.
W zwi─ůzku z tym Nr za┼Ťwiadczenia b─Ödzie poprzedzony np. liter─ů oznaczaj─ůc─ů rodzaj szkolenia, nast─Öpnie nr wydanego za┼Ťwiadczenia/rok. I nie wyobra┼╝am sobie prowadzenia jednego wsp├│lnego rejestru dla wszystkich rodzaj├│w szkole┼ä - trudno by┼éoby cos w takim rejestrze znale┼║─ç.
Zreszt─ů na forum s─ů osoby prowadz─ůce tak─ů dzia┼éalno┼Ť─ç, to niech si─Ö wypowiedz─ů :wink:

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 10:50 
100...124 posty
100...124 posty

Jeszcze mam jedno pytanie dotycz─ůce dokumentacji zwi─ůzanej ze szkoleniami czy jednostka organizuj─ůca szkolenie okresowe musi zostawi─ç ca┼é─ů dokumentacje dotycz─ůc─ů szkolenia w firmie na kt├│rej zlecenie to robi┼éa?. Bo narazie to wygl─ůda ┼╝e daj─ů same za┼Ťwiadczenia o uko┼äczeniu szkolenia okresowego a twierdz─ů ┼╝e reszta dokumentacji powinna by─ç u nich.

heh mo┼╝e to dziwnie zabrzmi ale nie wiem jak rozumie─ç w rozporz─ůdzeniu s┼éowo "zapewniaj─ů " :-) czy to oznacza ┼╝e ca┼éa dokumentacja powinna by─ç w zaka┼édazie czy w firmie szkoleniowej. Wola┼ébym ┼╝eby w zak┼éadzie
"Pracodawca organizuj─ůcy i prowadz─ůcy szkolenie oraz jednostka organizacyjna prowadz─ůca dzia┼éalno┼Ť─ç szkoleniow─ů w dziedzinie bezpiecze┼ästwa i higieny pracy, zwani dalej "organizatorami szkolenia", zapewniaj─ů:
6)w┼éa┼Ťciwy przebieg szkolenia oraz prowadzenie dokumentacji w postaci program├│w szkolenia, dziennik├│w zaj─Ö─ç, protoko┼é├│w przebiegu egzamin├│w i rejestru wydanych za┼Ťwiadcze┼ä."

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 10:55 
500...624 posty
500...624 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sierpnia 2016, 15:02
u mnie firma zewn─Ötrzna to trzyma, ja dostaj─Ö tylko za┼Ťwiadczenia
je┼Ťli potrzebowa┼éabym czegokolwiek, wystarczy telefon i dostarczaj─ů, nie robi─ůc problemu

je┼Ťli organizuj─Ö szkolenie okresowe w swojej firmie, to dokumenty trzymam w szafce w firmie :)

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 11:16 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

mateusz1231 napisał(a):
nie wiem jak rozumie─ç w rozporz─ůdzeniu s┼éowo "zapewniaj─ů " :-) czy to oznacza ┼╝e ca┼éa dokumentacja powinna by─ç w zaka┼édazie czy w firmie szkoleniowej. Wola┼ébym ┼╝eby w zak┼éadzie
"Pracodawca organizuj─ůcy i prowadz─ůcy szkolenie oraz jednostka organizacyjna prowadz─ůca dzia┼éalno┼Ť─ç szkoleniow─ů w dziedzinie bezpiecze┼ästwa i higieny pracy, zwani dalej "organizatorami szkolenia", zapewniaj─ů:
6)w┼éa┼Ťciwy przebieg szkolenia oraz prowadzenie dokumentacji w postaci program├│w szkolenia, dziennik├│w zaj─Ö─ç, protoko┼é├│w przebiegu egzamin├│w i rejestru wydanych za┼Ťwiadcze┼ä."

Zar├│wno pracodawca jak i jednostka prowadz─ůca dzia┼éalno┼Ť─ç szkoleniow─ů, tzn.
Je┼Ťli szkolenie organizuje pracodawca, to te wszystkie obowi─ůzki musz─ů by─ç spe┼énione przez zak┼éad pracy (pracodawc─Ö).
Je┼Ťli szkolenie organizuje jednostka szkoleniowa to wszystko co zawiera pkt 6 musi wype┼éni─ç ta jednostka - W├│wczas zak┼éad pracy otrzymuje tylko za┼Ťwiadczenia.

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 11:37 
100...124 posty
100...124 posty

Dzi─Öki wielkie za pomoc. :D

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 12:41 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 wrze┼Ťnia 2016, 13:52
julijka2 napisał(a):
je┼Ťli potrzebowa┼éabym czegokolwiek, wystarczy telefon i dostarczaj─ů, nie robi─ůc problemu

tak, tylko ... co w przypadku, gdy firma zewnętrzna "splajtuje" lub zabraknie dalszej kontynuacji współpracy :?:

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 12:45 
100...124 posty
100...124 posty

eh o tym nie pomy┼Ťla┼éem.

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 14:57 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Dario napisał(a):
julijka2 napisał(a):

tak, tylko ... co w przypadku, gdy firma zewnętrzna "splajtuje" lub zabraknie dalszej kontynuacji współpracy :?:
Nie wiem w czym problem :?:

Przecie┼╝ pracodawca za ka┼╝dym razem mo┼╝e zleca─ç szkolenia bhp innej firmie - nie musi by─ç to zawsze ta sama firma szkoleniowa.
Pracodawca zleca organizacj─Ö szkole┼ä firmie zewn─Ötrznej, kt├│ra na dow├│d przeprowadzenia szkolenia i egzaminu wystawia uczestnikom "Za┼Ťwiadczenie o uko┼äczeniu szkolenia w dziedzinie bezpiecze┼ästwa i higieny pracy". Ponadto wystawia faktur─Ö, kt├│ra te┼╝ jest dowodem przeprowadzonego szkolenia.
Nie widz─Ö wi─Öc celu i potrzeby ┼╝─ůdania dokumentacji szkole┼ä od firmy szkoleniowej.

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 16:47 
1875...2499 post├│w
1875...2499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 20:02
Andrzejku, wyj─ůtkowo :lol: zgadzam si─Ö z Tob─ů. Ja jako firma prowadz─Ö szkolenie i ja trzymam dokumentacj─Ö, bo to ja musz─Ö si─Ö okaza─ç dokumentami w razie kontroli. Firmy nikt nie b─Ödzie kontrolowa┼é.
Dario napisał(a):
julijka2 napisał(a):

A jak jedziesz na szkolenie np. na ładowarki, czy sztaplarki, to też od firmy wołasz dokumentacji, tzn. rejestrów, dzienników itp?

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 18:34 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

uleczka napisał(a):
Andrzejku, wyj─ůtkowo :lol: zgadzam si─Ö z Tob─ů.

A ja my┼Ťla┼éem, ┼╝e bardzo cz─Östo zgadzamy si─Ö razem - a tu masz "wyj─ůtkowo" :cry: :mrgreen:

G├│ra

PostNapisane: 7 wrze┼Ťnia 2017, 18:44 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 czerwca 2008, 18:00
Andrzej J.S napisał(a):
uleczka napisał(a):
Andrzejku, wyj─ůtkowo :lol: zgadzam si─Ö z Tob─ů.
A ja my┼Ťla┼éem, ┼╝e bardzo cz─Östo zgadzamy si─Ö razem - a tu masz "wyj─ůtkowo" :cry: :mrgreen:

Dost─ůpi┼ée┼Ť zaszczytu, m├│j Panie :wink: :wink:

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Bing [Bot], Google [Bot] i 4 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w