www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 25 listopada 2017, 12:27

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 30 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 16 czerwca 2017, 12:32 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sierpnia 2016, 14:02
Zarzucono mi - a raczej kadrowa, że ona przez to, że mnie nie było (urlop podpisany w styczniu), nie mogła od 1 czerwca zatrudnić pracownika i trzeba było czekać do mojego powrotu (5 czerwca), bo szkolenia bhp nie miał kto zrobić.
I ona ┼╝yczy sobie, aby prezentacja szkoleniowa + orz + formularze dotycz─ůce bhp by┼éy dost─Öpne dla wszystkich, na dysku wsp├│lnym.
No ok.

Jak jest u Was z pozostałymi dokumentami, co mogę "wrzucić" na dysk wspólny co nie?
Za moment si─Ö oka┼╝e, ┼╝e wszystko musz─Ö udost─Öpni─ç.

Może głupie te pytania, ale serio pytam.

G├│ra

PostNapisane: 16 czerwca 2017, 12:55 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 listopada 2015, 09:34
julijka2 napisał(a):
szkolenia bhp nie miał kto zrobić.
.

wrzu─ç kadrowej na dysk wsp├│lny to:
"┬ž 10.
2. (5) Instrukta┼╝ og├│lny prowadzi pracownik s┼éu┼╝by bezpiecze┼ästwa i higieny pracy, osoba wykonuj─ůca u pracodawcy zadania tej s┼éu┼╝by albo pracodawca, kt├│ry sam wykonuje takie zadania, lub pracownik wyznaczony przez pracodawc─Ö posiadaj─ůcy zas├│b wiedzy i umiej─Ötno┼Ťci zapewniaj─ůcy w┼éa┼Ťciw─ů realizacj─Ö programu instrukta┼╝u, maj─ůcy aktualne za┼Ťwiadczenie o uko┼äczeniu wymaganego szkolenia w dziedzinie bezpiecze┼ästwa i higieny pracy."

Kto mia┼éby podpisa─ç si─Ö w karcie szkolenia osoba przeprowadzaj─ůca instrukta┼╝?

to jest powszechny problem w firmach z jednoosobow─ů s┼éu┼╝b─ů bhp. albo jest wyznaczona inna osoba do przeprowadzenia instrukta┼╝u albo czeka si─Ö na powr├│t bhpowca z urlopu.

G├│ra

PostNapisane: 16 czerwca 2017, 13:05 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 czerwca 2008, 17:00
julijka2 napisał(a):
Zarzucono mi - a raczej kadrowa, że ona przez to, że mnie nie było (urlop podpisany w styczniu), nie mogła od 1 czerwca zatrudnić pracownika i trzeba było czekać do mojego powrotu (5 czerwca), bo szkolenia bhp nie miał kto zrobić.

Doszkol kadrow─ů i powiedz kto mo┼╝e to zrobi─ç w zast─Öpstwie

G├│ra

PostNapisane: 16 czerwca 2017, 13:15 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

nie powinnam kadrowej pogr─ů┼╝a─ç,
ale poniewa┼╝ ona nie zosta┼éa poinformowana o moim zaplanowanym tygodniowym urlopie to jako jedyna w firmie mam wcze┼Ťniej dodatkowo mailowo zg┼éasza─ç jej ch─Ö─ç p├│j┼Ťcia na urlop, tak, ┼╝eby ona mog┼éa zaplanowa─ç zatrudnienie.

jako┼Ť inni kierownicy poradzili sobie ze szkoleniem (przyszli do mnie wcze┼Ťniej z pytaniem czy mam czas, a ┼╝e wiedzia┼éam, ┼╝e mnie nie b─Ödzie, da┼éam wszystkie materia┼éy)

G├│ra

PostNapisane: 16 czerwca 2017, 13:27 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

julijka2 napisał(a):
a że wiedziałam, że mnie nie będzie, dałam wszystkie materiały)

kto podpisa┼é si─Ö jako osoba przeprowadzaj─ůca instrukta┼╝ wst─Öpny og├│lny?

G├│ra

PostNapisane: 16 czerwca 2017, 13:34 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

listopadowy napisał(a):
julijka2 napisał(a):
a że wiedziałam, że mnie nie będzie, dałam wszystkie materiały)

kto podpisa┼é si─Ö jako osoba przeprowadzaj─ůca instrukta┼╝ wst─Öpny og├│lny?

kierownik działu IT szkolił specjalistę IT
więc on podpisał się pod wstępnym ogólnym i stanowiskowym

G├│ra

PostNapisane: 16 czerwca 2017, 19:32 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

julijka2 napisał(a):
kierownik działu IT szkolił specjalistę IT
więc on podpisał się pod wstępnym ogólnym i stanowiskowym

No i luzik. Kadrowa niech nie ............ogniem.
Jeszcze trochę to portierowi będziesz zgłaszać termin urlopu :oops: :oops: :oops:

G├│ra

PostNapisane: 19 czerwca 2017, 06:50 
250...374 post├│w
250...374 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 lutego 2012, 11:01
julijka2 napisał(a):
No ok.

Jak jest u Was z pozostałymi dokumentami, co mogę "wrzucić" na dysk wspólny co nie?

u mnie wszystkie dokumenty jakie s─ů w obiegu s─ů na dysku wsp├│lnym i ka┼╝dy ma dost─Öp - wychodz─Ö z za┼éo┼╝enia, ┼╝e podpisywali polityk─Ö IT

G├│ra

PostNapisane: 19 czerwca 2017, 16:51 
250...374 post├│w
250...374 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 18 marca 2007, 20:21
julijka2 napisał(a):
I ona ┼╝yczy sobie, aby prezentacja szkoleniowa + orz + formularze dotycz─ůce bhp by┼éy dost─Öpne dla wszystkich, na dysku wsp├│lnym.
No ok.

Może głupie te pytania, ale serio pytam.

Dzia┼éaj bardziej transparentnie i wcze┼Ťniej daj cynk do kom├│rek zainteresowanych, w tym do kadr, ┼╝e wybierasz si─Ö na urlop. W d┼éugi majowy weekend musia┼éem odpu┼Ťci─ç jeden dzie┼ä ze swoich plan├│w urlopowych, gdy┼╝ w┼éasnie kilku pracownik├│w by┼éo zatrudnianych, a nie ma niestety kogo┼Ť na miejscu, kto m├│g┼éby w zast─Öpstwie przeprowadzi─ç szkolenie BHP. Podobnie jest obecnie, zosta┼éem zapytany czy b─Öd─Ö na pocz─ůtku lipca, gdy┼╝ b─Öd─ů przyjmowani nowi pracownicy. R├│wnie┼╝ to dzia┼éa w drug─ů stron─Ö , czasami z kilkudniowym przesuni─Öciem, do mego powrotu.
Wiedzy swojej im nie zostawi─Ö, aczkolwiek programy szkole┼ä, prezentacja szkolenia wst─Öpnego bhp, ppo┼╝, I-sza pomoc, jak te┼╝ ORZ s─ů dost─Öpne na portalu zak┼éadowym, ale poza orz nie widz─Ö, aby kto┼Ť rwa┼é si─Ö do szkole┼ä wst─Öpnych BHP, zreszt─ů przepis og├│lny i przyj─Öty w firmie system na to nie pozwalaj─ů.

G├│ra

PostNapisane: 20 czerwca 2017, 06:37 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Ja przestane na urlop chodzi─ç.
Zainteresowani byli powiadomieni. Kadrowa osobi┼Ťcie uzupe┼énia plik z urlopami, wi─Öc robi problem na si┼é─Ö, pr├│buj─ůc wydawa─ç mi polecenia.

Natomiast, nadal nie wiem co i ile udost─Öpni─ç ludziom :/

G├│ra

PostNapisane: 20 czerwca 2017, 07:43 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

julijka2 napisał(a):
nadal nie wiem co i ile udost─Öpni─ç ludziom

wszystkie dokumenty i materia┼éy, kt├│re wykorzystujesz w ramach szkole┼ä s─ů materia┼éami firmy a nie twoimi prywatnymi. uwa┼╝am, ┼╝e powinny by─ç dost─Öpne dla os├│b mog─ůcych przeprowadza─ç szkolenia.

G├│ra

PostNapisane: 20 czerwca 2017, 18:36 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 19:02
listopadowy napisał(a):
wszystkie dokumenty i materia┼éy, kt├│re wykorzystujesz w ramach szkole┼ä s─ů materia┼éami firmy a nie twoimi prywatnymi

A ja nie do końca się z tym zgadzam. A to co mam w głowie też?

G├│ra

PostNapisane: 20 czerwca 2017, 19:13 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 4 marca 2004, 17:28
listopadowy napisał(a):
julijka2 napisał(a):
nadal nie wiem co i ile udost─Öpni─ç ludziom

wszystkie dokumenty i materia┼éy, kt├│re wykorzystujesz w ramach szkole┼ä s─ů materia┼éami firmy a nie twoimi prywatnymi. uwa┼╝am, ┼╝e powinny by─ç dost─Öpne dla os├│b mog─ůcych przeprowadza─ç szkolenia.

Ja bym odr├│┼╝ni┼éa prac─Ö na etacie i to co w niej wytworzono od us┼éug BHP. Wszystko co tworz─Ö do firmy i im przekazuj─Ö jest ich jednak materia┼éy szkoleniowe s─ů moje jak i prawa autorskie do nich.

Je┼Ťli firma sobie ┼╝yczy mog─Ö im opracowa─ç materia┼éy szkoleniowe i przekaza─ç za odpowiedni─ů sum─Ö.

G├│ra

PostNapisane: 20 czerwca 2017, 20:13 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 pa┼║dziernika 2011, 17:11
julijka2 napisał(a):
ale ponieważ ona nie została poinformowana o moim zaplanowanym tygodniowym urlopie to jako jedyna w firmie
No to niech organizacyjnie dopracuj─ů aby Ona wiedzia┼éa o urlopach pracownik├│w :!: :idea: Kadr├│wka jest POD behapikiem :mrgreen: Nie ona Go szkoli, a On J─ů :idea: :lol: :lol: :lol:

G├│ra

PostNapisane: 20 czerwca 2017, 20:35 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

JędrekSPR napisał(a):
Kadr├│wka jest POD behapikiem :mrgreen:

Oj nie zawsze nie zawsze. Czasami zdarza si─Ö nad 8) 8)

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 30 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Bing [Bot] i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: