www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 19 listopada 2017, 20:52

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 10 stycznia 2017, 10:07 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 1 pa┼║dziernika 2013, 19:34
W rozporz─ůdzeniu w sprawie najwy┼╝szych dopuszczalnych st─Ö┼╝e┼ä i nat─Ö┼╝e┼ä czynnik├│w szkodliwych dla zdrowia w ┼Ťrodowisku pracy (Dz.U.2014.817):

Oleje mineralne wysokorafinowane z wy┼é─ůczeniem cieczy obr├│bkowych 12) -frakcja wdychalna 3)
12) Oleje mineralne wysokorafinowane to oleje z nieistotn─ů zawarto┼Ťci─ů WWA, kt├│re nie s─ů sklasyfikowane jako rakotw├│rcze w UE

Ja to rozumiem tak, ┼╝e dla opa┼éu ci─Ö┼╝kiego, kt├│ry jest rakotw├│rczy badam olej mineralny pod rakotw├│rczo┼Ť─ç.
Teoretycznie oleje do obr├│bki nie s─ů rakotw├│rcze, ale w trakcie obr├│bki mog─ů powstawa─ç WWA dlatego uwa┼╝am, ┼╝e nie powinno by─ç tego wy┼é─ůczenia, ale jest.

Jak to wygl─ůda u Was?
Wg mnie olej mineralny powinien by─ç badany i brany pod uwag─Ö jako rakotw├│rczy na stanowiskach gdzie jest kontakt z opa┼éami ci─Ö┼╝kimi, gdzie istotna jest zawarto┼Ť─ç WWA w tych olejach i s─ů rakotw├│rcze.

Do tej pory w poprzednim rozporz─ůdzeniu by┼éo og├│lnie dla oleju mineralnego i nikt (nikt w moim obszarze) tego nie bra┼é pod rakotw├│rczo┼Ť─ç, co wg mnie by┼éo b┼é─Ödem. Bo jak mam frakcj─Ö aerozolu z oleju nap─Ödowego, to taki olej nie b─Ödzie rakotw├│rczy (teoretycznie), ale jak badam frakcj─Ö aerozolu z rakotw├│rczego opa┼éu, to ju┼╝ b─Ödzie.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 7 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: