Pracownik biurowy - drabina.

Bezpieczeństwo i higiena pracy : identyfikacja i pomiary czynników środowiska pracy, środki ochrony zbiorowej i indywidualnej, zasady postępowania itp.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Manio
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Pracownik biurowy - drabina.

Post autor: Manio » 1 października 2014, 10:47

Piszecie w skierowaniu na badanie profilaktyczne coś w stylu "chwilowe prace/czynności z użyciem drabiny" dla pracownika administracyjno biurowego. ?

castorian
75...99 postów
75...99 postów

Re: Pracownik biurowy - drabina.

Post autor: castorian » 1 października 2014, 10:52

Jesłi pracownik biurowy czy jakiś tam inny ma do dyspozycji drabinę pow 1m to wpisuję praca na wysokości plus określam wysokość.
Przestałem się bawić w mydlenie chwilowa, sporadyczna itd.
Przeczołgał mnie jeden pipowiec i od tam tej pory piszę sugerując się rozporządzeniem o medycynie pracy i określam tak jak oni tam wymienili. Bo lekarza to gówno obchodzi czy na drabinie czy parapecie interesuje na jakiej wysokości i tyle.

Awatar użytkownika
Ayla
9375...12499 postów
9375...12499 postów

Post autor: Ayla » 1 października 2014, 12:29

castorian pisze:Jesłi pracownik biurowy czy jakiś tam inny ma do dyspozycji drabinę pow 1m to wpisuję praca na wysokości ...
a na szkolenia okresowe też wysyłasz co roku?
"Nie dzielone - każde czucie nudne, i szczęście samo do zniesienia trudne."

castorian
75...99 postów
75...99 postów

Post autor: castorian » 1 października 2014, 12:55

Ayla pisze:
castorian pisze:Jesłi pracownik biurowy czy jakiś tam inny ma do dyspozycji drabinę pow 1m to wpisuję praca na wysokości ...
Wykaz prac szczególnie niebezpiecznych ustala pracodawca, jak miałem w firmie sekretarkę obsługująca archiwum zakładowe z koniecznością korzystania z drabin była w tym wykazie ujęta.
Częstotliwość szkoleń ustala pracodawca, ja jedynie mogę zasugerować konieczność szkolenia pracowników zatrudnionych co 1 rok wykonujących prace szczególnie niebezpieczne, a pracodawca bierze na swoje barki decyzję czy szkolić tylko tych co pracują codziennie, czy raz w roku archiwizując odpowiednie dokumenty.
Na szkolenia kierują kadry.

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 1 października 2014, 14:07

Ayla pisze:a na szkolenia okresowe też wysyłasz co roku?
Nie.
"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein

Awatar użytkownika
Ayla
9375...12499 postów
9375...12499 postów

Post autor: Ayla » 1 października 2014, 14:37

castorian pisze:Wykaz prac szczególnie niebezpiecznych ustala pracodawca, jak miałem w firmie sekretarkę obsługująca archiwum zakładowe z koniecznością korzystania z drabin była w tym wykazie ujęta.
Częstotliwość szkoleń ustala pracodawca, ja jedynie mogę zasugerować konieczność szkolenia pracowników zatrudnionych co 1 rok wykonujących prace szczególnie niebezpieczne, a pracodawca bierze na swoje barki decyzję czy szkolić tylko tych co pracują codziennie, czy raz w roku archiwizując odpowiednie dokumenty.
Na szkolenia kierują kadry.
:) ... chyba nie musze wyjaśniać, że używam uproszczeń i skrótów myslowych?..., bo to, co tak ładnie wyjaśniasz jest oczywiste dla wszystkich pracowników słuzby bhp. Niestety "kradnę" czas na wskakiwanie tu na chwilkę...

Odnośnie szkoleń - przy pracach szczególnie niebezpiecznych, bez względu na to jak często lub rzadko są przez pracownika wykonywane, szkolenia powinny być przeprowadzane nie rzadziej niz raz w roku...ale fakt - decyzja pracodawcy.

piter

Post autor: piter » 1 października 2014, 21:31

Ayla pisze:
bez przesady :wink: ,

Awatar użytkownika
Walenty
500...624 posty
500...624 posty

Post autor: Walenty » 3 października 2014, 15:14

W skierowaniach (przynajmniej tych które mam) jest wskazane:
- praca do 3m
- praca powyżej 3m

Walenty

Etkit
3 posty
3 posty
Kontakt:

Post autor: Etkit » 4 października 2014, 13:01

Nie, bo to są tak incydentalne sprawy, że nie ma to większego znaczenia.
Pozwól psom szcze­kać - ta­ka ich natura. Coupons

Awatar użytkownika
Ayla
9375...12499 postów
9375...12499 postów

Post autor: Ayla » 6 października 2014, 14:08

"do" 3m - zaczynając od 1 metra ;)
Walenty pisze:W skierowaniach (przynajmniej tych które mam) jest wskazane:
- praca do 3m
- praca powyżej 3m

Walenty

Awatar użytkownika
Ayla
9375...12499 postów
9375...12499 postów

Post autor: Ayla » 6 października 2014, 14:10

Etkit pisze:Nie, bo to są tak incydentalne sprawy, że nie ma to większego znaczenia.
...nabiera znaczenia i to ogromnego jeśli dojdzie do wypadku... nikt pytać nie będzie jak często pracownik wykonywał pracę na wysokości, tylko czy posiadał odpowiednie badania i szkolenia...

piter

Post autor: piter » 6 października 2014, 20:41

Ayla pisze:
Etkit pisze:Nie, bo to są tak incydentalne sprawy, że nie ma to większego znaczenia.
...nabiera znaczenia i to ogromnego jeśli dojdzie do wypadku... nikt pytać nie będzie jak często pracownik wykonywał pracę na wysokości, tylko czy posiadał odpowiednie badania i szkolenia...
wysokość nie przekracza 2 m w ORZ i co szkolisz co rok - bez przesady :idea:

Awatar użytkownika
Ayla
9375...12499 postów
9375...12499 postów

Post autor: Ayla » 7 października 2014, 12:19

gdybyś zapytał o moje zdanie na ten temat, pewnie też wspomniałabym o przesadzie, jednak pracą na wysokości jest praca powyżej 1m nad poziomem ... więc i szkolić powinno się co rok.
Co miałeś na myśli pisząc o ORZ?
piter pisze:wysokość nie przekracza 2 m w ORZ i co szkolisz co rok - bez przesady :idea:

castorian
75...99 postów
75...99 postów

Post autor: castorian » 7 października 2014, 12:49

Ayla pisze:
Obowiązek szkolenia bhp nakładany na pracodawcę stoswnym rozporządzeniem
r.s.b.h.p. pisze:parg 15. 1 Szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych przeprowadza się w formie instruktażu, nie rzadziej niż raz na 3 lata, a na stanowiskach, na których są wykonywane prace szczególnie niebezpieczne, nie rzadziej niż raz w roku.
Stąd też przekonanie pracodawcy, księgowości w raz zapleczem wsparcia prawnego o konieczności zwiększenia czestotliwości szkolenia personelu zakwalifikowanego do innych grup szkoleniowych niż robotnicze jest nie lada wyzwaniem do czasu kiedy, nie ma dowodu z życia - pracownik tej grupy nie ulegnie cięzkiemu/zbiorowemu/śmiertelnemu wypadkowi przy pracy.

johnnorton
5...9 postów
5...9 postów
Kontakt:

Post autor: johnnorton » 3 listopada 2014, 14:02

Zawsze lepiej dopisać na skierowaniu, że pracownik będzie też używał drabiny w pracy, ponieważ jak się
stanie wypadek, to będą duże problemy. Przy upadku może się zrobić woda w kolanie, i konieczne będzie długie leczenie.
Czasem korzystam z tanie noclegi w Warszawie, ale nie zawsze.

ODPOWIEDZ