www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 28 lipca 2014, 14:19

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 20 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 24 marca 2013, 15:13 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 marca 2010, 22:11
dzwoni┼éa do mnie pewna pani pr├│buj─ůc wcisn─ů─ç kursy na w├│zki wid┼éowe dla moich pracownik├│w i wmawiaj─ůc mi ┼╝e bez egzaminu UDT takie za┼Ťwiadczenie o uko┼äczeniu kursu jest nie wa┼╝ne i nic nie daje bo pracownik nie ma uprawnie┼ä do prowadzenia w├│zka. Nie wiem jak u was ale u mnie jest tak ┼╝e ma kilka os├│b bez egzaminu UDT, uko┼äczyli kurs na operatora na podstawie programu Mys┼éowice ja wyda┼éam im pozwolenia o prowadzenia w├│zka na terenie zak┼éadu pracy, maj─ů badania i psychotesty i na tym zamkn─Ö┼éam temat. Wiec co┼Ť si─Ö mo┼╝e zmieni┼éo z tym egzaminem UDT i ka┼╝dy musi do tego podchodzi─ç??

G├│ra

PostNapisane: 24 marca 2013, 16:00 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 pa┼║dziernika 2011, 18:11
Niech paniusia nie straszy udetem :wink:

G├│ra

PostNapisane: 24 marca 2013, 16:27 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

No to widz─Ö ┼╝e znowu jaka┼Ť ┼Ťciema i straszenie, a tu biedny cz┼éowiek si─Ö martwi ┼╝e a nu┼╝ czego┼Ť nie dopilnowa┼é, mo┼╝e co┼Ť przeoczy┼é

G├│ra

PostNapisane: 24 marca 2013, 16:46 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 pa┼║dziernika 2011, 18:11
UDT jest chyba jedyn─ů instytucj─ů kontroluj─ůc─ů samofinansuj─ůc─ů si─Ö. W zwi─ůzku z czym na podwy┼╝ki dla swoich pracownik├│w musi zarobi─ç :idea: :wink:

G├│ra

PostNapisane: 25 marca 2013, 09:13 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 marca 2013, 10:34
inka25 napisał(a):
dzwoni┼éa do mnie pewna pani pr├│buj─ůc wcisn─ů─ç kursy na w├│zki wid┼éowe dla moich pracownik├│w i wmawiaj─ůc mi ┼╝e bez egzaminu UDT takie za┼Ťwiadczenie o uko┼äczeniu kursu jest nie wa┼╝ne i nic nie daje bo pracownik nie ma uprawnie┼ä do prowadzenia w├│zka.

i ma racj─Ö, pod warunkiem, ┼╝e m├│wimy o w├│zkach wid┼éowych, gdzie pracownik jest unoszony z towarem - tzw. komisjonery. Drugi przypadek, kt├│ry mi si─Ö nasuwa na my┼Ťl, to taki, ┼╝e firma szkol─ůca nie szkoli programem mys┼éowickim, tylko ma pozwolenie na robienie szkole┼ä, a nast─Öpnie zg┼éasza uczestnik├│w szkolenia do UDT-u, kt├│ry egzaminuje - te┼╝ ju┼╝ s┼éysza┼éem o tych praktykach, na jakich szczeg├│┼éowych zasadach to funkcjonuje - nie znam odpowiedzi na to konkretne pytanie, bo nie zag┼é─Öbia┼éem si─Ö w t─ů tematyk─Ö.

G├│ra

PostNapisane: 25 marca 2013, 13:52 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 22 wrze┼Ťnia 2009, 15:39
wojtek.d napisał(a):
... na jakich szczeg├│┼éowych zasadach to funkcjonuje - nie znam odpowiedzi na to konkretne pytanie, bo nie zag┼é─Öbia┼éem si─Ö w t─ů tematyk─Ö.

inka25 , jest kilka kategorii w├│zk├│w i tyle┼╝ rodzaj├│w uprawnie┼ä do ich obs┼éugiwania . W kilku zdaniach nie da si─Ö tego wyt┼éumaczy─ç . Nie czytaj reklam firm produkuj─ůcych w├│zki , czy DTR-ki , ale rozporz─ůdzenia , kt├│re to reguluj─ů .

G├│ra

PostNapisane: 29 marca 2013, 15:43 
375...499 post├│w
375...499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 3 czerwca 2007, 19:35
inka25 napisał(a):
dzwoni┼éa do mnie pewna pani pr├│buj─ůc wcisn─ů─ç kursy na w├│zki wid┼éowe dla moich pracownik├│w i wmawiaj─ůc mi ┼╝e bez egzaminu UDT takie za┼Ťwiadczenie o uko┼äczeniu kursu jest nie wa┼╝ne i nic nie daje bo pracownik nie ma uprawnie┼ä do prowadzenia w├│zka. Nie wiem jak u was ale u mnie jest tak ┼╝e ma kilka os├│b bez egzaminu UDT, uko┼äczyli kurs na operatora na podstawie programu Mys┼éowice ja wyda┼éam im pozwolenia o prowadzenia w├│zka na terenie zak┼éadu pracy, maj─ů badania i psychotesty i na tym zamkn─Ö┼éam temat. Wiec co┼Ť si─Ö mo┼╝e zmieni┼éo z tym egzaminem UDT i ka┼╝dy musi do tego podchodzi─ç??

A ja bym powiedzia┼é ┼╝e poniek─ůd ma racj─Ö...
Osoby bez egzaminu UDT maj─ů za┼Ťwiadczenia- kierowca w├│zka jezdniowego, natomiast po egzaminie UDT operator w├│zka jezdniowego.
Teraz musisz doczyta─ç w rozporz─ůdzeniu kto mo┼╝e zrobi─ç przegl─ůd i wpis do Dziennika obs┼éugi codziennej przed pobraniem w├│zka.

G├│ra

PostNapisane: 29 marca 2013, 16:18 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 pa┼║dziernika 2005, 12:23
Walenty napisał(a):
inka25 napisał(a):

A ja bym powiedzia┼é ┼╝e poniek─ůd ma racj─Ö...
Osoby bez egzaminu UDT maj─ů za┼Ťwiadczenia- kierowca w├│zka jezdniowego, natomiast po egzaminie UDT operator w├│zka jezdniowego.
Teraz musisz doczyta─ç w rozporz─ůdzeniu kto mo┼╝e zrobi─ç przegl─ůd i wpis do Dziennika obs┼éugi codziennej przed pobraniem w├│zka.

A ja bym powiedzia┼é - poniek─ůd, nie masz racji.
Nie ma znaczenia, jak sie nazywa, ale jaki kurs - według jakiego programu ukończył!

... i ma rację, pod warunkiem, że mówimy o wózkach widłowych, gdzie pracownik jest unoszony z towarem - tzw. komisjonery. [...]
Nieprawda, nie czego┼Ť takiego jak "komisjonery" - zgodnie z przepisami - s─ů to w├│zki "podno┼Ťnikowe" - jak ka┼╝de inne.
Nie ma obowi─ůzku zdawania w UDT jakichkolwiek egzamin├│w uprawniaj─ůcych do prowadzenia w├│zk├│w jezdniowych nap─Ödzanych.
Jedyna r├│┼╝nica pomi─Ödzy egzaminem w o┼Ťrodku szkolenia a UDT:
- po egzaminie w o┼Ťrodku ma si─Ö "Za┼Ťwiadczenie o uko┼äczeniu kursu,
- po egzaminie w UDT "Ksi─ů┼╝eczk─Ö operatora".
Uprawnienia w obydwu przypadkach - takie same. A koszty - po o┼Ťrodku - ni┼╝sze.

Sk─ůd mam te "wie┼Ťci"? Od 2003r. jestem instruktorem, po kursie w ODDK Mys┼éowice.

G├│ra

PostNapisane: 29 marca 2013, 22:40 
9375...12499 post├│w
9375...12499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 6 listopada 2006, 17:57
Walenty napisał(a):

Czy nie mylisz OC z serwisowaniem :?:

G├│ra

PostNapisane: 30 marca 2013, 09:32 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

No mnie tez się potwierdziły informacje, które podaje bogwoj :lol: , czyli żadnego udetu być nie musi

G├│ra

PostNapisane: 30 marca 2013, 12:22 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Artur napisał(a):
Walenty napisał(a):

Walenty si─Ö myli.
Przegl─ůd codzienny w├│zka wykonuje kierowca w├│zka - przed rozpocz─Öciem jazdy w danym dniu.
KIEROWCA wpisuje swoje uwagi - po to między innymi kończył kurs.

G├│ra

PostNapisane: 2 kwietnia 2013, 08:40 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Artur napisał(a):

A od czego jest konserwator? To konserwator ma robić wpisy. OC może być pomocne konserwatorowi, konserwator nie zawsze może np. wyłapać zacinania się zaworu podnoszenia wideł itp., co wychodzi podczas zwykłej eksploatacji...

G├│ra

PostNapisane: 2 kwietnia 2013, 09:54 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

wojtek.d napisał(a):
Artur napisał(a):

A od czego jest konserwator? To konserwator ma robić wpisy. OC może być pomocne konserwatorowi, konserwator nie zawsze może np. wyłapać zacinania się zaworu podnoszenia wideł itp., co wychodzi podczas zwykłej eksploatacji...

Od czego jest konserwator???

Na pewno nie od wykonywania PRZEGLĄDU CODZIENNEGO WÓZKA.
Mylisz dwa r├│┼╝ne dokumenty dwa R├ô┼╗NE zakresu czynno┼Ťci - nie widzisz r├│┼╝nicy, a ona jest DU┼╗A.

G├│ra

PostNapisane: 2 kwietnia 2013, 09:59 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

witekbhp2007 napisał(a):
wojtek.d napisał(a):
... na jakich szczeg├│┼éowych zasadach to funkcjonuje - nie znam odpowiedzi na to konkretne pytanie, bo nie zag┼é─Öbia┼éem si─Ö w t─ů tematyk─Ö.

inka25 , jest kilka kategorii w├│zk├│w i tyle┼╝ rodzaj├│w uprawnie┼ä do ich obs┼éugiwania . W kilku zdaniach nie da si─Ö tego wyt┼éumaczy─ç . Nie czytaj reklam firm produkuj─ůcych w├│zki , czy DTR-ki , ale rozporz─ůdzenia , kt├│re to reguluj─ů .

Oj nie, NIE.
1. Jest 5 "kategorii w├│zk├│w"
2. Uprawnienia - dwa rodzaje - do obs┼éugi w├│zk├│w jezdniowych nap─Ödzanych (wszystkich typ├│w) oraz do obs┼éugi w├│zk├│w jezdniowych nap─Ödzanych unosz─ůcych.

G├│ra

PostNapisane: 2 kwietnia 2013, 10:53 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Bogwoj, naucz si─Ö czyta─ç ze zrozumieniem, bo widz─Ö, ┼╝e z tym masz problemy. Konserwator robi wpisy ksi─ů┼╝ce / zeszycie, a OC, kt├│re robi kierowca / operator ma mu pom├│c, bo wszystkiego konserwator mo┼╝e nie wychwyci─ç. A co do uprawnie┼ä na w├│zki, to sam UDT ma w swoim menu 3 (WJO III, WJO II i WJO I), wi─Öc nie pisz pierd├│┼é. Do tego jeszcze czasami s─ů dodawane z wymian─ů butli gazowej itd...

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 20 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: iposek, jaskor i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: