Szkolenie BHP a zezwolenie na pobyt czasowy i pracę

Prawo i przepisy dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy i prawa pracy

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Szkolenie BHP a zezwolenie na pobyt czasowy i pracę

Post autor: Andrzej J.S » 22 stycznia 2018, 09:56

ewania pisze:
19 stycznia 2018, 18:17
Wtedy ma czas na zalatwianie tych wszystkich "ogólnych" formalnosci (w tym: tej cześci szkolenia wstepnego bhp), zapoznawanie się z regulaminami itp. Gdy juz stawi sie do pracy, zeby pracowac to niech przejdzie instruktaż stanowiskowy i pracuje a nie znowu biega po firmie
Andrzej J.S pisze:
21 stycznia 2018, 09:49
Twój wpis
......... jest zastanawiający :wink:
ewania pisze:
21 stycznia 2018, 20:04
Przeczytaj raz jeszcze, przecież wszystko jest jasno napisane, nie ma nic zastanawiającego przecież i nie wiem, skąd takie Twoje wnioskowanie :D
Przeczytałem, i w dalszym ciągu w programie instruktażu ogólnego nie znalazłem punktu mówiącego o samodzielnym zapoznawaniu się pracownika z regulaminami z zakresu bhp.
A więc to co sugerujesz w Swoim wpisie z dnia 19 stycznia 2018r - dla mnie jest zastanawiające. :wink:

Wszyscy wiemy jak odbywa się przyjęcie do pracy nowozatrudnionego w tym kiedy i jakie formalności trzeba spełnić. W związku z tym nie widzę powodu ażeby z tak błahego powodu ciągnąć dyskusję dalej.
"ewania" ma rację - jest okazja zrobić instruktaż ogólny wcześnie, to trzeba robić :wink:

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 22 stycznia 2018, 23:51

Andrzej J.S pisze:
22 stycznia 2018, 09:56
i w dalszym ciągu w programie instruktażu ogólnego nie znalazłem punktu mówiącego o samodzielnym zapoznawaniu się pracownika z regulaminami z zakresu bhp.
No i jestesmy w domu. Hahaha, Ty uznałeś pewnie, że ja miałam na mysli zapoznawanie sie z jakimis regulaminami z zakresu bhp?? I dlatego wciąż te regulaminy mi wciskasz do szkolenia bhp :D ? Że niby myslałam, żeby z tymi regulaminami to się mają sami zapoznawac w trakcie szkolenia ogolnego bhp??
Nie, nie, nie! Ja mialam na mysli zupelnie odrębne rzeczy, ktore w tym pierwszym dniu sie dzieją, czyli OSOBNO: szkolenie ogolne bhp, OSOBNO (i w ogole przeciez nie przez behapowca, tylko np.przez kadrową) zapoznawanie sie z regulaminami (NIE BEHAPOWSKIMI! Regulaminem pracy, regulaminem organizacyjnym, i jeszcze BogWiJakimi).
Uffff.... teraz kumasz już mam nadzieję? Aleśmy se pogadali. Szybciej bylo zadzwonić i dopytać :P :wink: Kolorowych :lol:
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 23 stycznia 2018, 08:35

ewania pisze:
22 stycznia 2018, 23:51
Ty uznałeś pewnie, że ja miałam na mysli zapoznawanie sie z jakimis regulaminami z zakresu bhp?? .................. , teraz kumasz już mam nadzieję?
Tak właśnie myślałem, ale to dowód na to, że się starzeję i za młodymi już nie mogę nadążyć :wink:
ewania pisze: Aleśmy se pogadali. Szybciej bylo zadzwonić i dopytać :P :wink: :lol:
W ubiegłym roku załatwiałem ulgę przejazdową w mojej byłej firmie (w Warszawie). Wysłałem dokumenty pocztą (priorytet polecony). Do odbiorcy w Warszawie szło prawie 4 tygodnie, ale ze względu na to, że kończył się rok, to osobiście przywiozłem nowe dokumenty pociągiem i ja byłem o kilka dni szybszy niż doręczona do adresata przesyłka pocztowa PRIORYTET :twisted:
Tak więc różnie to bywa z tą pocztą i z telefonami. Dzwonisz i czekasz aż ktoś łaskawie się zgłosi. Tylko w słuchawce - proszę czekać na przyjęcie rozmowy > jesteś "N-ty" w kolejce, itd. :wink:

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 24 stycznia 2018, 19:46

:wink: Taaaa, daj Boże wielu młodszym taką wiedzę i bystry umysł! :)
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

maciek0zielinski
5...9 postów
5...9 postów

Post autor: maciek0zielinski » 19 lutego 2018, 14:54

Pracownik z zagranicy powinien przejść takie same szkolenie jak każdy. Przynajmniej ja nie słyszałem o innych przepisach

ODPOWIEDZ