Szkolenie okresowe

Prawo i przepisy dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy i prawa pracy

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

tadeusz8
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 1222
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 09:29
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: tadeusz8 » 31 sierpnia 2017, 11:57

uleczka pisze:
tadeusz8 pisze:Czasokres od jednego szkolenia do następnego dla technika farmaceutycznego 6 lat. :lol: :x :roll: :wink:
A dlaczego? Uważam, że pięć. On nie jest biuralistą. :(
Ale występuje w tej samej grupie. Zacytuję już z tego co podał powyżej JędrekSPR 8) :lol:
"Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników administracyjno-biurowych, w tym zatrudnionych przy obsłudze monitorów ekranowych, a także pracowników placówek służby zdrowia, szkół i innych placówek oświatowych, jednostek naukowo-badawczych i innych pracowników, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy."

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 8834
Rejestracja: 15 października 2011, 18:11
Lokalizacja: śląskie/łódzkie

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: JędrekSPR » 31 sierpnia 2017, 12:30

Jeżeli chodzi o częstotliwość dla farmaceuty, to uważam, że gryzipiórkiem nie jest a tu....,,§ 14. 1. (...)
5) pracownicy administracyjno-biurowi i inni niewymienieni w pkt 1-4, których charakter pracy wiąże się z narażeniem na czynniki szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe lub niebezpieczne albo z odpowiedzialnością w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy.
§ 15. 1. Szkolenie okresowe pracowników zatrudnionych na stanowiskach robotniczych przeprowadza się w formie instruktażu, nie rzadziej niż raz na 3 lata, a na stanowiskach robotniczych, na których występują szczególnie duże zagrożenia dla bezpieczeństwa lub zdrowia pracowników, nie rzadziej niż raz w roku.
2. Szkolenie okresowe osób wymienionych w § 14 ust. 2 pkt 1 i 3-5 powinno być przeprowadzane w formie kursu, seminarium lub samokształcenia kierowanego nie rzadziej niż raz na 5 lat.(...)", ale to zdanie me :wink:

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 7745
Rejestracja: 8 maja 2008, 21:20

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: Andrzej J.S » 31 sierpnia 2017, 13:00

Moje jest podobnie pod warunkiem, że nie jest farmaceutą i nie produkuje / wyrabia lekarstw wg. recepty - nie ma bezpośredniej styczności z chemikaliami.

tadeusz8
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 1222
Rejestracja: 4 sierpnia 2011, 09:29
Lokalizacja: WARSZAWA

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: tadeusz8 » 31 sierpnia 2017, 13:18

JędrekSPR
Szkolenie okresowe osób wymienionych w § 14 ust. 2 pkt 1 i 3-5 powinno być przeprowadzane w formie kursu, seminarium lub samokształcenia kierowanego nie rzadziej niż raz na 5 lat.(...)", ale to zdanie me :wink:
dokończenie: a w przypadku pracowników administracyjno-biurowych nie rzadziej niż raz na 6 lat"; (Dz.U. Nr 116 poz.972 z 2005 r.) :cry: :roll: 8)
Interpretacja należy już do użytkowników - czy tylko adm.biur. czy reszta też do jednego wora. :P

Awatar użytkownika
uleczka
2500...3124 posty
2500...3124 posty
Posty: 2557
Rejestracja: 8 września 2008, 20:02
Lokalizacja: polska

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: uleczka » 31 sierpnia 2017, 20:19

Andrzej J.S pisze:Moje jest podobnie pod warunkiem, że nie jest farmaceutą i nie produkuje / wyrabia lekarstw wg. recepty - nie ma bezpośredniej styczności z chemikaliami.
Andrzej, czy ty byłeś na zapleczu w aptece. Robiłeś może ryzyko dla aptekarza. O jakiej chemii tam mowa. No o takiej jak dp dezynfekcji rąk ( a przy lekach nawet karty nie obowiązują)


Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 8834
Rejestracja: 15 października 2011, 18:11
Lokalizacja: śląskie/łódzkie

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: JędrekSPR » 31 sierpnia 2017, 20:33

A tak na marginesie, to za tym
tadeusz8 pisze:dokończenie: a w przypadku pracowników administracyjno-biurowych nie rzadziej niż raz na 6 lat"; (Dz.U. Nr 116 poz.972 z 2005 r.)
trzeba troszku pokopać bo w obowiązującym,a wskazanym w ISAP próżno szukać :!: :idea: :lol:

Awatar użytkownika
ewania
Moderator
Posty: 22743
Rejestracja: 19 lutego 2005, 20:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: ewania » 31 sierpnia 2017, 20:45

5 lat
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Posty: 7745
Rejestracja: 8 maja 2008, 21:20

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: Andrzej J.S » 1 września 2017, 13:19

uleczka pisze:
Andrzej J.S pisze:Moje jest podobnie pod warunkiem, że nie jest farmaceutą i nie produkuje / wyrabia lekarstw wg. recepty - nie ma bezpośredniej styczności z chemikaliami.
Andrzej, czy ty byłeś na zapleczu w aptece. Robiłeś może ryzyko dla aptekarza. O jakiej chemii tam mowa. No o takiej jak dp dezynfekcji rąk ( a przy lekach nawet karty nie obowiązują)
Są apteki leków gotowych i apteki, w których na podstawie recepty są sporządzanie różnego rodzaju np. mikstury i tego dotyczył mój wpis. :idea:

Awatar użytkownika
uleczka
2500...3124 posty
2500...3124 posty
Posty: 2557
Rejestracja: 8 września 2008, 20:02
Lokalizacja: polska

Re: Szkolenie okresowe

Post autor: uleczka » 1 września 2017, 15:30

Andrzej J.S pisze:i apteki, w których na podstawie recepty są sporządzanie różnego rodzaju np. mikstury i tego dotyczył mój wpis. :idea:
O tych to ja właśnie piszę. Dzisiaj to mały stół,waga, kolby, moździerze, preparaty, a z chemii to coś do dezynfekcji rąk i powierzchni.

ODPOWIEDZ