www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 23 listopada 2017, 12:24

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
 Tytu┼é: Kom├│rka BHP
PostNapisane: 15 sierpnia 2017, 18:30 
2 posty
2 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 sierpnia 2017, 15:59
Witam!
Od niedawna jestem technikiem inspektorem bhp. Mimo ┼╝e zda┼éem egzamin, jestem ┼Ťwie┼╝akiem i nie wszystko jeszcze ogarniam. Dlatego mam do Was kole┼╝anki i koledzy po fachu pytanie : dosta┼éem propozycj─Ö utworzenia w zak┼éadzie pracy (110 pracownik├│w) 1 osobowej kom├│rki s┼éu┼╝by bhp - czy mog─Ö takow─ů stworzyc i pracowa─ç spokojnie na etaciku, czy jednak musze mie─ç studia i min. starszego inspektora?

G├│ra

PostNapisane: 15 sierpnia 2017, 19:57 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 20:20
Madd napisał(a):
jestem technikiem inspektorem bhp. ............. . dosta┼éem propozycj─Ö utworzenia w zak┼éadzie pracy (110 pracownik├│w) 1 osobowej kom├│rki s┼éu┼╝by bhp - czy mog─Ö takow─ů stworzyc i pracowa─ç spokojnie na etaciku, czy jednak musze mie─ç studia i min. starszego inspektora?

Zajrzyj do ┬ž 4 ust. 2 pkt 2 w zwi─ůzku z ┬ž 4 ust. 3 rozporz─ůdzenia w spr. s┼éu┼╝by bhp.
Kr├│tko m├│wi─ůc, je┼Ťli b─Ödziesz st. inspektorem bhp to tak.

G├│ra

PostNapisane: 16 sierpnia 2017, 07:19 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sierpnia 2016, 14:02
Madd napisał(a):
Witam!
Od niedawna jestem technikiem inspektorem bhp. Mimo ┼╝e zda┼éem egzamin, jestem ┼Ťwie┼╝akiem i nie wszystko jeszcze ogarniam. Dlatego mam do Was kole┼╝anki i koledzy po fachu pytanie : dosta┼éem propozycj─Ö utworzenia w zak┼éadzie pracy (110 pracownik├│w) 1 osobowej kom├│rki s┼éu┼╝by bhp - czy mog─Ö takow─ů stworzyc i pracowa─ç spokojnie na etaciku, czy jednak musze mie─ç studia i min. starszego inspektora?

ja wiem, ┼╝e to nie na temat, ale stwierdzenie, ┼╝e b─Ödzie 110 os├│b i
Cytuj:
pracowa─ç spokojnie na etaciku

mocno mnie rozbawiło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

G├│ra

PostNapisane: 16 sierpnia 2017, 10:07 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 19:02
julijka2 napisał(a):
mocno mnie rozbawiło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

r├│wnie┼╝ :lol: :lol:

G├│ra

PostNapisane: 16 sierpnia 2017, 13:15 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 29 wrze┼Ťnia 2016, 12:52
Madd napisał(a):
Od niedawna jestem technikiem inspektorem bhp.

to "chyba" w samodzielnej kom├│rce bhp pracowa─ç nie mo┼╝esz. Pracownik zatrudniony w jednoosobowej kom├│rce powinien spe┼énia─ç co najmniej wymagania kwalifikacyjne okre┼Ťlone w
Andrzej J.S napisał(a):
┬ž 4 ust. 2 pkt 2 rozporz─ůdzenia w spr. s┼éu┼╝by bhp.

G├│ra

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 09:43 
2 posty
2 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 sierpnia 2017, 15:59
Dzi─Öki wszystkim za szybkie i rzetelne odpowiedzi :) Robot─Ö obchno┼éem znajomkowi. Niech si─Ö cieszy. A jak to jest z w┼éasn─ů dzia┼éalno┼Ťcia bhp? Du┼╝e s─ů ograniczenia dla zwyk┼éych technik├│w? Bo m├│j wyk┼éadowca to zbyt wylewny na ten temat to nie by┼é

G├│ra

PostNapisane: 17 sierpnia 2017, 09:59 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Madd napisał(a):
jak to jest z w┼éasn─ů dzia┼éalno┼Ťcia bhp? Du┼╝e s─ů ograniczenia dla zwyk┼éych technik├│w?

A┼╝eby samemu prowadzi─ç us┼éugi bhp w zakresie obs┼éugi firm (wype┼énia─ç zadania i obowi─ůzki s┼éu┼╝by bhp) trzeba by─ç specjalist─ů bhp - a technik mo┼╝e by─ç co najwy┼╝ej starszym inspektorem bhp :( :wink:

G├│ra

PostNapisane: 21 sierpnia 2017, 20:16 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 czerwca 2008, 17:00
Andrzej J.S napisał(a):
A┼╝eby samemu prowadzi─ç us┼éugi bhp w zakresie obs┼éugi firm (wype┼énia─ç zadania i obowi─ůzki s┼éu┼╝by bhp) trzeba by─ç specjalist─ů bhp

czyli studia. Czego to te┼╝ "nasi koledzy po pi├│rze" nie czytaj─ů. :?: :?: :oops: :oops:
Ustaw i rozporz─ůdze┼ä. Przede wszystkim. :evil: :evil:

G├│ra

PostNapisane: 21 sierpnia 2017, 20:32 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

wal221 napisał(a):
Andrzej J.S napisał(a):
A┼╝eby samemu prowadzi─ç us┼éugi bhp w zakresie obs┼éugi firm (wype┼énia─ç zadania i obowi─ůzki s┼éu┼╝by bhp) trzeba by─ç specjalist─ů bhp

czyli studia. Czego to te┼╝ "nasi koledzy po pi├│rze" nie czytaj─ů. :?: :?: :oops: :oops:
Ustaw i rozporz─ůdze┼ä. Przede wszystkim. :evil: :evil:
:shock:
Czytaj ze zrozumieniem.
My┼Ťl─Ö, ┼╝e jako fachowiec (nie tylko po pi├│rze) powiniene┼Ť to zna─ç :wink:
Kp. "Art. 237.11. ┬ž 1. Pracodawca zatrudniaj─ůcy wi─Öcej ni┼╝ 100 pracownik├│w tworzy s┼éu┼╝b─Ö bezpiecze┼ästwa i higieny pracy, zwan─ů dalej "s┼éu┼╝b─ů bhp" ................. ,
┬ž 4 pkt 3 rozporz─ůdzenia w spr. s┼éu┼╝by bhp " Pracownik kieruj─ůcy wieloosobow─ů kom├│rk─ů organizacyjn─ů powinien spe┼énia─ç co najmniej wymagania kwalifikacyjne okre┼Ťlone w ust. 2 pkt 3. Pracownik zatrudniony w jednoosobowej kom├│rce powinien spe┼énia─ç co najmniej wymagania kwalifikacyjne okre┼Ťlone w ust. 2 pkt 2."
Kp.
"Art. 237.11. ┬ž 2. Pracodawca - w przypadku braku kompetentnych pracownik├│w - mo┼╝e powierzy─ç wykonywanie zada┼ä s┼éu┼╝by bhp specjalistom spoza zak┼éadu pracy......... ."
A w tym konkretnym przypadku, czy natychmiast po uko┼äczeniu technikum bhp mo┼╝na by─ç starszym inspektorem bhp albo specjalist─ů bhp - to chyba t┼éumaczy─ç nie musz─Ö :wink:

G├│ra

PostNapisane: 21 sierpnia 2017, 20:58 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Ps.
Madd napisał(a):
dosta┼éem propozycj─Ö utworzenia w zak┼éadzie pracy (110 pracownik├│w) 1 osobowej kom├│rki s┼éu┼╝by bhp - czy mog─Ö takow─ů stworzyc i pracowa─ç spokojnie na etaciku,

W sprawie chodzi o Technika bhp, kt├│ry jeszcze nie jest nawet starszym inspektorem bhp, bo nie ma odpowiedniego sta┼╝u pracy i nie jest osob─ů po studiach bhp czy te┼╝ podyplom├│wce bhp :wink:
A wi─Öc, czy w tym przypadku mo┼╝e tworzy─ç jednoosobow─ů kom├│rk─Ö s┼éu┼╝by bhp :?: :?: :?:

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Bing [Bot] i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj: