www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 23 listopada 2017, 12:23


Strefa czasowa: UTC + 1




Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 11:10 
Offline
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 listopada 2015, 09:34
Posty: 913
Czy pracownikowi przej─Ötemu na podstawie art. 23 ze znaczkiem 1 KP sumuje si─Ö sta┼╝ pracy ze "starego" zak┼éadu w kontek┼Ťcie art 5 punkt 3 ustawy o spo┼éecznej inspekcji pracy?


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 11:37 
Offline
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sierpnia 2016, 14:02
Posty: 646
listopadowy napisał(a):
czy pracownikowi przej─Ötemu na podstawie art. 23 ze znaczkiem 1 KP sumuje si─Ö sta┼╝ pracy ze "starego" zak┼éadu w kontek┼Ťcie art 5 punkt 3 ustawy o spo┼éecznej inspekcji pracy?

tak


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 12:26 
Offline
2500...3124 posty
2500...3124 posty
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 19:02
Posty: 2514
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Przej┼Ťcie z art. 23 prim to tak jakby ca┼éy czas w tym nowym zak┼éadzie pracowa┼é. Do wszystkiego taki sta┼╝ sam si─Ö liczy.


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 15:32 
Offline
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 20:20
Posty: 7582
uleczka napisał(a):
Do wszystkiego taki sta┼╝ sam si─Ö liczy.

Nie zawsze i nie do wszystkiego musi :wink:

Og├│lnie do sta┼╝u pracy - TAK :!:
Ale s─ů niekt├│re sk┼éadniki p┼éac, kt├│rych ci─ůg┼éo┼Ť─ç nie musi by─ç zachowana.

Przechodzi┼éem kilka reorganizacji i restrukturyzacji i zawsze wszystko liczy┼éo si─Ö do ci─ůg┼éo┼Ťci sta┼╝u, ale z chwila likwidacji zak┼éad├│w pracy i powstaniem sp├│┼éki, przesta┼éa liczy─ç si─Ö ci─ůg┼éo┼Ť─ç sta┼╝u pracy do tzw. wys┼éugi lat (jeden ze sk┼éadnik├│w wynagrodzenia), kt├│ry zosta┼é naliczany od nowa, tj. od czasu powstania / przekazania nas do nowopowsta┼éej sp├│┼éki.
Oczywi┼Ťcie, nikt na tym nie straci┼é, ale sta┼╝owe zacz─Öto liczy─ç od nowa.


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 17:27 
Offline
2500...3124 posty
2500...3124 posty
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 19:02
Posty: 2514
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Andrzej J.S napisał(a):
Przechodzi┼éem kilka reorganizacji i restrukturyzacji i zawsze wszystko liczy┼éo si─Ö do ci─ůg┼éo┼Ťci sta┼╝u, ale z chwila likwidacji zak┼éad├│w pracy i powstaniem sp├│┼éki, przesta┼éa liczy─ç si─Ö ci─ůg┼éo┼Ť─ç sta┼╝u pracy do tzw. wys┼éugi lat



Mam troch─Ö inne do┼Ťwiadczenia. Wykonuj─ůc t─Ö sam─ů prac─Ö w ty6m samym miejscu pracowa┼éam w czterech firmach do SA w┼é─ůcznie. Sta┼╝ pracy do wynagrodzenia ca┼éy czas od pocz─ůtku liczony. A dzisiaj nie ma sta┼╝owego w firmach prywatnych. Zosta┼é tylko w bud┼╝et├│wkach, wi─Öc nie ma sprawy. A
w bud┼╝ecie regulaminy reguluj─ů i oczywi┼Ťcie ustawa samorz─ůdowa


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 17:36 
Offline
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 listopada 2015, 09:34
Posty: 913
ale na przyk┼éad w ┼Ťwiadectwie pracy trzeba to rozdzieli─ç z tego co wiem.

chodzi mi dokładnie o
3. Społeczny inspektor pracy powinien posiadać ... co najmniej dwuletni staż pracy w danym
zakładzie,

czy do tego sta┼╝u wlicza si─Ö praca w "starej" firmie?


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 19:01 
Offline
2500...3124 posty
2500...3124 posty
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 19:02
Posty: 2514
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Ja mam jedno ┼Ťwiadectwo za dwadzie┼Ťcia lat. Pomimo, ┼╝e 4 firmy.
listopadowy napisał(a):
3. Społeczny inspektor pracy powinien posiadać ... co najmniej dwuletni staż pracy w danym
zakładzie,
czy do tego sta┼╝u wlicza si─Ö praca w "starej" firmie?


tak


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 19:17 
Offline
6250...9374 posty
6250...9374 posty
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 pa┼║dziernika 2011, 17:11
Posty: 8599
Lokalizacja: ┼Ťl─ůskie/┼é├│dzkie
TAK!


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 21:37 
Offline
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 20:20
Posty: 7582
uleczka napisał(a):
Ja mam jedno ┼Ťwiadectwo za dwadzie┼Ťcia lat. Pomimo, ┼╝e 4 firmy.

Mimo kilku reorganizacji i restrukturyzacji przedsi─Öbiorstwa, jak po 40 latach pracy odchodzi┼éem na emerytur─Ö to te┼╝ mia┼éem jedno ┼Ťwiadectwo pracy i jedno Rp-7, ale jak przekszta┼éci┼éo to si─Ö w sp├│┼ék─Ö to dodatek sta┼╝owy zacz─Öli nalicza─ç od nowa.


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 kwietnia 2017, 21:51 
Offline
2500...3124 posty
2500...3124 posty
Avatar u┼╝ytkownika

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 19:02
Posty: 2514
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Dodatek sta┼╝owy wi─ů┼╝e si─Ö z Regulaminem wynagradzania w danej firmie. I zawsze mo┼╝na go zmieni─ç. Ja mia┼éam 1,5 % za rok pracy w bran┼╝y


G├│ra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 kwietnia 2017, 07:48 
Offline
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 20:20
Posty: 7582
uleczka napisał(a):
Dodatek sta┼╝owy wi─ů┼╝e si─Ö z Regulaminem wynagradzania w danej firmie. I zawsze mo┼╝na go zmieni─ç.

Z tego powodu jak powstawa┼éa sp├│┼éka, czyli nowy zak┼éad pracy to i regulamin by┼é nowy - bez ci─ůg┼éo┼Ťci sta┼╝owego.


G├│ra
 Zobacz profil  
 
Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Bing [Bot] i 2 go┼Ťci


Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne u┼╝ytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL