www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 24 wrze┼Ťnia 2017, 07:13

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 3 kwietnia 2017, 10:55 
75...99 post├│w
75...99 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 listopada 2011, 15:45
Witam

Mam takie złożone pytanie i ne wiem czy dobrze opiszę sytuację.

Temat dotyczy wychowawc├│w internatu zatrudnionych na podstawie Karty Nauczyciela.

Wychowawca pe┼éni swoje obowi─ůzki od poniedzia┼éku do niedzieli. Jest zatrudniony na 26 godzin dydaktycznych. Pracuje na r├│┼╝ne zmiany - i w dzie┼ä i w nocy. Ma te┼╝ godziny nadliczbowe.

Pytanie brzmi:
1. Czy te godziny nadliczbowe s─ů faktycznie godzinami nadliczbowymi, bo wychowawc─Ö opr├│cz 26 godzin dydaktycznych obowi─ůzuje 40 godzinny tydzie┼ä pracy. Czy np je┼Ťli pracuje 30 godzin w tygodniu, to te 4 liczy si─Ö ju┼╝ jako nadliczbowe czy s─ů one w ramach tych 40 godzin?

2. Czy praca w porze nocnej te┼╝ jest w przypadku wychowawcy internatu rozliczana jako pora nocna czy jest traktowana jako normalny czas pracy?

3. Ile max godzin nadliczbowych mo┼╝na da─ç takiemu wychowawcy? Czy liczy─ç 8 godzin tygodniowo zgodnie z kodeksem pracy przy 40 tygodniowym czasie pracy czy proporcjonalnie od 26 godzin tygodniowo?

Nie wiem jak ugry┼║─ç ten temat. Prosz─Ö o pomoc. Mo┼╝e kto┼Ť z Pa┼ästwa zajmuje si─Ö takimi sprawami, albo mo┼╝e poradzi─ç - nie licz─ůc PIP, kto b─Ödzie zna┼é odpowiedzi na takie pytania.

Pozdrawiam

G├│ra

PostNapisane: 3 kwietnia 2017, 13:44 
1875...2499 post├│w
1875...2499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 20:02
1. godziny powy┼╝ej pensum s─ů nadliczbowymi, czyli te 4 to godziny nadliczbowe
2. Dodatek do nocek jest zawsze, tyle, że u mnie jest duży, bo z wewnętrznego regulaminu. Sprawdź regulamin płacowy. Gmina, starostwo (pod kogo podlega szkoła)
3. Po┼éowa pensum - tyle mo┼╝na nadgodzin. Czyli jak ja mam wychowawc─Ö w Specjalnej szkole 24 godziny, to 12 nadgodzin mog─ů mie─ç.

G├│ra

PostNapisane: 4 kwietnia 2017, 17:40 
500...624 posty
500...624 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 27 grudnia 2005, 15:05
Sprawy zatrudniania nauczycieli reguluje ustawa Karta Nauczyciela, a nie Kodeks pracy, st─ůd te┼╝ tam nale┼╝y szuka─ç odpowiedzi - m├│wi o tym art. 42 KN

G├│ra

PostNapisane: 4 kwietnia 2017, 18:52 
1875...2499 post├│w
1875...2499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 20:02
Behapik napisał(a):
Sprawy zatrudniania nauczycieli reguluje ustawa Karta Nauczyciela, a nie Kodeks pracy

Nie tak zawsze i nie do końca. Nieraz trzeba się wspomóc kodeksem, a szczególnie w placówkach nieferyjnych. b.h.p. nie precyzuje o jaki internat chodzi.

G├│ra

PostNapisane: 10 kwietnia 2017, 13:09 
75...99 post├│w
75...99 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 listopada 2011, 15:45
Dziękuję za pomoc. Inspekcja pracy potwierdza wersję Uleczki. Tak przynajmniej było w czwartek :-)
Pozdrawiam

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: