www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 24 wrze┼Ťnia 2017, 07:12

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 26 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 22 marca 2017, 10:58 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 grudnia 2006, 10:29
larson napisał(a):
Art. 229. ┬ž 1
"Badaniom wst─Öpnym nie podlegaj─ů jednak osoby przyjmowane ponownie do pracy u danego pracodawcy na to samo stanowisko lub na stanowisko o takich samych warunkach pracy, na podstawie kolejnej umowy o prac─Ö zawartej bezpo┼Ťrednio po rozwi─ůzaniu lub wyga┼Ťni─Öciu poprzedniej umowy o prac─Ö z tym pracodawc─ů. "

Nie ma tu nigdzie mowy o innym pracodawcy, wi─Öc dlaczego taki tok rozumowania?
Larson, masz mocno nieaktualny Kodeks pracy. Art. 229 ┬ž 1 w brzmieniu, kt├│re podajesz obowi─ůzywa┼é do dnia 20.03.2011 r.

JędrekSPR napisał(a):
Moim zdaniem tak, bo mimo, ┼╝e w przytoczonym
JędrekSPR napisał(a):
┬ž 11.Wst─Öpnym badaniom lekarskim nie podlegaj─ů osoby:
, to z dalszego unormowania
JędrekSPR napisał(a):
je┼╝eli przedstawi─ů pracodawcy aktualne orzeczenie lekarskie stwierdzaj─ůce brak przeciwwskaza┼ä do pracy w warunkach pracy opisanych w skierowaniu na badania lekarskie, a pracodawca ten stwierdzi, ┼╝e warunki te odpowiadaj─ů warunkom wyst─Öpuj─ůcym na danym stanowisku pracy
nie wyklucza orzeczenia okresowego. Mało, uznaję, że wyżej mowa jest o wstępnym i okresowym orzeczeniu. Tego się trzymam.
Ludzie, czytajcie art. 229 ┬ž 1 ze znaczkiem 1 ze zrozumieniem. On dotyczy tylko i wy┼é─ůcznie bada┼ä wst─Öpnych. Nie wiem jak mo┼╝na to interpretowa─ç, ┼╝e dotyczy te┼╝ okresowych.

G├│ra

PostNapisane: 22 marca 2017, 11:40 
1875...2499 post├│w
1875...2499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 20:02
Nie macie problem├│w? Prawo, prawem a ja si─Ö czasem ciesz─Ö (szczeg├│lnie w ma┼éych firmach), ┼╝e wog├│le mam badania lekarskie. A jak mi panienka pracuje w trzech firmach, a siedzi ca┼éy czas na tym samym miejscu, to po prostu kseruj─Ö badania z adnotacj─ů gdzie orygina┼é.

G├│ra

PostNapisane: 23 marca 2017, 09:47 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 maja 2003, 19:08
uleczka napisał(a):
Nie macie problem├│w? Prawo, prawem a ja si─Ö czasem ciesz─Ö (szczeg├│lnie w ma┼éych firmach), ┼╝e wog├│le mam badania lekarskie. A jak mi panienka pracuje w trzech firmach, a siedzi ca┼éy czas na tym samym miejscu, to po prostu kseruj─Ö badania z adnotacj─ů gdzie orygina┼é.
I to jest dzia┼éanie logiczne oraz rozs─ůdne wynikaj─ůce z prawid┼éowego podej┼Ťcia do sprawy. Nie wymusza dublowania wykonanych ju┼╝ dzia┼éa┼ä. Oszcz─Ödza pracodawcy ponoszenia niepotrzebnych koszt├│w a pracownikowi oszcz─Ödza kilkukrotnego chodzenia do LMP. :D
My┼Ťl─Ö, ┼╝─Ö ka┼╝da kontrola PIP jest w stanie zaakceptowa─ç takie dzia┼éanie i nie stwierdzi zaniedba┼ä w tym zakresie.

Niemniej jednak jest to sprzeczne z obecnie obowi─ůzuj─ůcymi przepisami. :twisted:
Nie mo┼╝na te┼╝ tu m├│wi─ç o falandyzacji prawa gdy┼╝ sprzeczno┼Ť─ç jest tu oczywista dla ka┼╝dego prawnika.
:mrgreen:

G├│ra

PostNapisane: 23 marca 2017, 11:27 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 pa┼║dziernika 2011, 18:11
rysbur napisał(a):
Oszcz─Ödza pracodawcy ponoszenia niepotrzebnych koszt├│w
, i nabijania niepotrzebnie kabzy LMP :lol:
rysbur napisał(a):
to jest dzia┼éanie logiczne oraz rozs─ůdne wynikaj─ůce z prawid┼éowego podej┼Ťcia do sprawy.
:idea: Wszystko.

G├│ra

PostNapisane: 23 marca 2017, 12:13 
1875...2499 post├│w
1875...2499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 wrze┼Ťnia 2008, 20:02
rysbur napisał(a):
My┼Ťl─Ö, ┼╝─Ö ka┼╝da kontrola PIP jest w stanie zaakceptowa─ç takie dzia┼éanie i nie stwierdzi zaniedba┼ä w tym zakresie.

W ci─ůgu dw├│ch ostatnich lat mia┼éam kontrol─Ö we wszystkich pi─Öciu firmach, bo troch─Ö wypadkowo by┼éo, ale Inspektor nir wni├│┼Ť┼é uwag do bada┼ä, a takich os├│b po kilka w ka┼╝dej sp├│┼éce

G├│ra

PostNapisane: 23 marca 2017, 14:41 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 pa┼║dziernika 2007, 12:39
przejsc na czerwoym swietle ciemna noc ...zero na ulicy zgodnie z logika po co stac i czekac na zmiane swiatel ..no taka logika ..logiczna :P

G├│ra

PostNapisane: 23 marca 2017, 14:45 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 21:20
piotrek01 napisał(a):
przejsc na czerwoym swietle ciemna noc ...zero na ulicy zgodnie z logika po co stac i czekac na zmiane swiatel ..no taka logika ..logiczna :P

Na przyk┼éad w Irlandii (i innych pa┼ästwach) takie przechodzenie na czerwonym ┼Ťwietle jest prawem dozwolone - do czasu gdy nas nie potr─ůci jaki┼Ť pojazd :wink:

G├│ra

PostNapisane: 23 marca 2017, 14:51 
500...624 posty
500...624 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sierpnia 2016, 15:02
Andrzej J.S napisał(a):
piotrek01 napisał(a):

Na przyk┼éad w Irlandii (i innych pa┼ästwach) takie przechodzenie na czerwonym ┼Ťwietle jest prawem dozwolone - do czasu gdy nas nie potr─ůci jaki┼Ť pojazd :wink:

w L─ůdku Zdroju (Londynie :P ) jest podobnie, czerwone, wszyscy id─ů - bo im sie spieszy
a kierowcy grzecznie czekaj─ů, nikt nie tr─ůbi
na palcach jednej r─Öki moge policzy─ç ile razy na zielonym ┼Ťwietle przesz┼éam :mrgreen:

G├│ra

PostNapisane: 23 marca 2017, 20:48 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 13 czerwca 2008, 18:00
julijka2 napisał(a):
na palcach jednej r─Öki moge policzy─ç ile razy na zielonym ┼Ťwietle przesz┼éam :mrgreen:

Efekt stadny. Wszyscy id─ů id─Ö i ja.
Ale czy jak wszyscy np. p├│jd─ů kra┼Ť─ç, to czy ja?
No w┼éa┼Ťnie

julijka2 napisał(a):
w L─ůdku Zdroju (Londynie :P ) jest podobnie, czerwone, wszyscy id─ů - bo im sie spieszy

no a na zielonym auta jad─ů. Co kraj to obyczaj.

G├│ra

PostNapisane: 24 marca 2017, 10:33 
500...624 posty
500...624 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sierpnia 2016, 15:02
wal221 napisał(a):
julijka2 napisał(a):

Efekt stadny. Wszyscy id─ů id─Ö i ja.
Ale czy jak wszyscy np. p├│jd─ů kra┼Ť─ç, to czy ja?
No w┼éa┼Ťnie

julijka2 napisał(a):

no a na zielonym auta jad─ů. Co kraj to obyczaj.

z t─ů kradzie┼╝─ů to sie chyba zagalopowa┼ée┼Ť

G├│ra

PostNapisane: 24 marca 2017, 10:43 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 pa┼║dziernika 2007, 12:39
e tam ... ...pewnie przestawil ..
mialo byc ja ...a potem wszyscy :mrgreen:

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 26 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: