Czy mogą mi dać upomnienie

Prawo i przepisy dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy i prawa pracy

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Czy mogą mi dać upomnienie

Post autor: Andrzej J.S » 10 marca 2017, 15:42

JędrekSPR pisze:Stanowiskowe sa tylko powieleniem-poświadczeniem nieprawdy :idea:
Moim zdaniem prędzej instruktaż ogólny niż stanowiskowy. :wink:

Każdego nowo zatrudnionego pracownika ktoś musi zaprowadzić na stanowisko pracy. Pokazać oraz omówić sposób obsługi maszyny / urządzeń, wykonywania zadań produkcyjnych oraz zachowania się na tym stanowisku pracy.
Powyższe czynności wprowadzające na stanowisko pracy wykonuje osoba kierująca pracownikami (mistrz, brygadzista, kierownik, itp.). Może nie wygląda to i nie trwa tyle jak określa to program instruktażu stanowiskowego, a powinno, to moim zdaniem jest to instruktaż stanowiskowy. A więc nie można powiedzieć, że złożony podpis przez pracownika jest poświadczeniem nieprawdy.

listopadowy
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: listopadowy » 10 marca 2017, 15:47

Andrzej J.S pisze: nie można powiedzieć, że złożony podpis przez pracownika jest poświadczeniem nieprawdy.
masz na myśli pracownika rozpoczynającego pracę czy instruktora/kierownika?

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 10 marca 2017, 16:12

listopadowy pisze:
Andrzej J.S pisze: nie można powiedzieć, że złożony podpis przez pracownika jest poświadczeniem nieprawdy.
masz na myśli pracownika rozpoczynającego pracę czy instruktora/kierownika?
Pracownika rozpoczynającego pracę (podpis osoby, której udzielono instruktażu).

bartek_b
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: bartek_b » 15 marca 2017, 12:53

tomasz661 pisze:witam mam taki problem w pracy robię na dużej inni stolarskiej (okleiniarce)pewnego dnia zacięły mi się w niej elementy na rolkach transportacjach wiec nacisnąłem przycisk (hold) czyli zatrzymanie maszyny i wszedłem na te rolki ponieważ był utrudniony dostęp do odblokowania maszyny dodam ze na tej maszynie robię jakiś 3 miesiące i nie miałem żadnego instruktarzu stanowisk owego nic na ta konkretnie maszynę nie podpisywałem miałem tylko ogólne szkolenie bhp. W pracy się uparli ze muszę to dostać bo sam właściciel firmy widział to na kamerach
Zapoznaj się tak dla siebie z instrukcją obsługi.
Wejść nie mogłeś z różnych przyczyn, które pewnie są opisane w instrukcji obsługi.
Nie wiadomo jaka jest dopuszczalna waga na rolkach transportowych.
I najważniejsze - przycisk hold nie upoważnia Cię do wejścia na maszynę. Mogłeś to zrobić po odłączeniu zasilania lub w niektórych przypadkach są funkcje konserwacji, serwisu itp. I to Twój najważniejszy błąd. Przyciskając hold, bez wyłączenia zasilania maszyna mogła dostać jakiegoś błędu i nagle się uruchomić - zdarza się. Nigdy nie wiesz jakie przeróbki ktoś mógł zrobić żeby ułatwić sobie pracę.

ODPOWIEDZ