Uwaga PIP

Prawo i przepisy dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy i prawa pracy

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Re: Uwaga PIP

Post autor: wal221 » 9 grudnia 2016, 13:39

ewania pisze:Skarbowka pilnuje kasy państwowej. Natomiast PIP - praw pracowników. I JAK NAJBARDZIEJ, moim zdaniem, powinni to sprawdzać.
No to trzeba postulować do wybrańców narodu aby zwiększyli liczbę etatów w pipie aby to robili a najlepiej to wprowadzić nakaz zatrudnienia pipy na etacie i wtedy będzie kraj "mlikiem i mniodem" płynący
"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 9 grudnia 2016, 13:46

Jeżeli się zostaje szefem ważnej instytucji to trzeba mieć jakąś wizję działania na przyszłość i jeśli będziesz dobry to będziesz miał przedłużony kontrakt. Mianowanie faceta mającego 66 lat nie rokuje żadnych zmian a ta posada skazana jest na przeczekanie byle jeszcze przez parę lat rosło konto.
Wybacz ale mianowanie faceta GIP tylko dlatego ze jest doświadczonym inspektorem jest nieporozumieniem.

Dawniej dyrektorem szpitala zawsze był lekarz. Ta formuła się wypaliła. Dopiero od kilkunastu lat dyrektorami szpitali zostają menadżerowie, bardzo rzadko lekarze.
"Panie Premierze, jak żyć?"

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 9 grudnia 2016, 13:50

wino2 pisze:Dawniej dyrektorem szpitala zawsze był lekarz. Ta formuła się wypaliła. Dopiero od kilkunastu lat dyrektorami szpitali zostają menadżerowie, bardzo rzadko lekarze.
Efekty tego widać - milionowe zadłużenia szpitali, a na leczenie szpitalne czekasz nawet kilka lat.

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 9 grudnia 2016, 14:38

A jakie są efekty sprawowania przez rok urzędu przez Giedrojcia?
Podaj choć jeden
Nawet baba która stosowała wobec podwładnych mobbing nadal jest okręgową. Zapowiedział że czeka na rozstrzygnięcie sądowe a to może potrwać kilka lat. Policjant jeśli ma sprawe w sądzie to zostaje zawieszony, a tu?
Giedrojć bez żalu rozstał się z dobrym okręgowym IP z Krakowa. Napisano tylko że wręczono mu kwiaty.
A tą babe z Bydgoszczy nadal trzyma

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 9 grudnia 2016, 15:03

Andrzej J.S pisze: Myślę, że zapowiedziane kontrole dotyczyć będą również kwalifikacji pracowników służby bhp, jak również w kilkuosobowych zakładzikach fikcyjnie tworzonych służb bhp na cząstkę etatu - moim zdaniem takie kontrole są bardzo potrzebne.
Zamiast brać pod lupę behapowców niech załatwią żeby wszędzie tam gdzie jest wymagana służba bhp był behapowiec na umowę o pracę a nie firma z internetu - moim zdaniem takie kontrole są bardzo potrzebne.

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 9 grudnia 2016, 15:18

wino2 pisze:A tą babe z Bydgoszczy nadal trzyma
Przecież Wiesz, że dokąd sąd nie wyda wyroku skazującego to jesteś niewinny.

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 9 grudnia 2016, 20:12

Andrzej J.S pisze:Myślę, że zapowiedziane kontrole dotyczyć będą również kwalifikacji pracowników służby bhp,
Jak pipa może sprawdzić kwalifikacje behapika? Czytając papier (czy ma ważne okresowe) i na tym koniec. Co więcej może? Zrobi mi test? Zweryfikuje i pozytywnie/negatywnie oceni moją wiedzę?
Andrzej J.S pisze:jak również w kilkuosobowych zakładzikach fikcyjnie tworzonych służb bhp na cząstkę etatu
Fikcyjnie to znaczy że jak? Pracodawiec płaci za friko? No to trzeba narzucić, że firma zatrudniająca 1 pracownika ma mieć behapka na etacie? O to Ci chodzi?
A co masz do ludzi pracujących na kawałek etatu?
"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 9 grudnia 2016, 21:18

Widzę, że nie rozumiesz tego co napisałem, albo nie chcesz tego zrozumieć.
Nawet na tym forum są wpisy o tworzeniu służby bhp w małych zakładzikach np. na 1/8 etatu tylko po to ażeby odbyć wymagany 1 roczny staż w służbie bhp i spełnić warunki wymagane dla specjalisty bhp.
Myślę, że dalej nie muszę tłumaczyć.
Osobiście jestem tego przeciwnikiem i uważam to za przekręt wynikający z nieprecyzyjnych przepisów o tworzeniu służby bhp - inaczej mówiąc: "co nie jest zabronione, to jest dozwolone". Z tego powodu są specjaliści, którzy mają roczny staż, a nie mają pojęcia o pracy w służbie bhp.

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 10 grudnia 2016, 14:09

Andrzej J.S pisze:Z tego powodu są specjaliści, którzy mają roczny staż, a nie mają pojęcia o pracy w służbie bhp.
Niestety, zgadzam się z tym. Przeczytaj mój ostatni nowy wątek w dziale wypadki.

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 10 grudnia 2016, 14:12

Andrzej J.S pisze:Nawet na tym forum są wpisy o tworzeniu służby bhp w małych zakładzikach np. na 1/8 etatu tylko po to ażeby odbyć wymagany 1 roczny staż w służbie bhp i spełnić warunki wymagane dla specjalisty bhp.
Tak na boku - gdzie mają takie osoby nabyć uprawnień? Jakaś podpowiedź? Ile jest dużych firm ze służbą bhp, gdzie można by było odbyć staż? :(

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 10 grudnia 2016, 15:00

To ja zapytam inaczej? Po kiego czorta szkoli się co roku kikuset techników bhp w szkołach policealnych skoro nie ma dla nich ŻADNYCH perspektyw na pracę w służbie bhp?

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 10 grudnia 2016, 15:13

wino2 pisze:Po kiego czorta szkoli się co roku kikuset techników bhp
Kogo pytasz? Twórców tych prywatnych kierunków i szkół, czy naiwniaków, którzy te szkoły wybierają?
Spytaj ich, po kiego czorta się szkolą, skoro wiedzą, że nie ma już popytu na ich pracę? Ktoś ich pod groźbą kary zmusza do wybierania tego kierunku? A potem płaczą, ze pracy dla nich nie ma? A ile jest innych kierunków, po których ukończeniu tez pracy nie ma? Z czego wynika przekonanie, ze dla nich akurat praca musi być, bo "się wyszkolili"?? :shock:
Nie byłoby chętnych "optymistów" do szkolenia się, to nie byłoby szkół szkolących....
Proste.
Prawo rynku.
Tylko, że naiwnych i chętnych, którzy wciąż mają wyobrażenia, ze jak tylko ukończą "szkołę bhp" to kapusta im snadnie do kieszeni "za szkolenia bhp" poleci ("czy już mogę szkolić??"), nie brakuje.
Ot, taka jest prawda.
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 10 grudnia 2016, 15:17

wal221 pisze:
Andrzej J.S pisze:Nawet na tym forum są wpisy o tworzeniu służby bhp w małych zakładzikach np. na 1/8 etatu tylko po to ażeby odbyć wymagany 1 roczny staż w służbie bhp i spełnić warunki wymagane dla specjalisty bhp.
Tak na boku - gdzie mają takie osoby nabyć uprawnień? Jakaś podpowiedź? Ile jest dużych firm ze służbą bhp, gdzie można by było odbyć staż? :(
Trudno Ci nie przyznać racji, ale taka sytuacja jest nie od dzisiaj.
W związku z tym po co pchają się na podyplomówki bhp jeśli nie mają zagwarantowanego zatrudnienia :?:

Cały czas mówiłem i mówię, że podyplomówki są dla tych, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę w zakresie wykonywanego zawodu, a tym czasem wiele osób mających wykształcenie całkowicie odbiegające od bhp robią podyplomówkę np. z: marketing bhp, kultura bhp, itp. Później dziwią się, że nie mogą znaleźć pracy w tym zawodzie.
Wiadomo, że obecnie rynek pracy dla behapowców jest nasycony. Natomiast żeby zacząć pracę na własną rękę trzeba poza wyższym wykształceniem kierunkowym, mieć co najmniej 1 roczny staż pracy w służbie bhp. I właśnie stąd w malutkich firmach biorą się te zupełnie niepotrzebne służby bhp zatrudniające behapowca na cząstkę etatu - a później pytanie na forum: "czy mogę szkolić".
Uważam, że każdy kto chce podjąć jakiekolwiek studia czy ukończyć podyplomówkę, najpierw powinien rozeznać rynek pracy zanim podejmie w tym zakresie decyzję.

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 10 grudnia 2016, 15:19

Pisałem to już kiedyś: Jedna ze szkół policealnych w Sanoku werbowała ludzi na ten kierunek obiecując im że mogą pracować po jej ukończeniu w PIPie, w PISie i UDT. Jako inspektorzy....

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 10 grudnia 2016, 15:23

wino2 pisze:Jedna ze szkół policealnych w Sanoku werbowała ludzi na ten kierunek obiecując im że mogą pracować po jej ukończeniu w PIPie, w PISie i UDT.
I cielaki szły.....
Czyja to wina? Werbujących czy dających się zwerbować? Rozumu nie mają, żeby najpierw sprawdzić? No, to jeśli nie mają, to i dobrze, że pracy dla nich nie ma, bo co w służbie bhp po bezrozumnych.....?
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Zablokowany