Instrukcja dla firm zewnętrznych

Prawo i przepisy dotyczące szeroko pojmowanych zagadnień bezpieczeństwa i higieny pracy i prawa pracy

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
pitulek
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 287
Rejestracja: 23 września 2013, 06:58

Instrukcja dla firm zewnętrznych

Post autor: pitulek » 24 września 2018, 13:33

W związku z tym, iż nie odnalazłem przepisu, który wprost by wskazywał, pytam:
- czy zakład pracy musi mieć opracowaną instrukcją bhp i ppoż dla firm zewnętrznych pracujących na jego terenie??
Wiem o dodatkowych zaletach, ale czy jest to obowiązek lub / -i jakie konsekwencje jego nieposiadania..
Czy w momencie wypadku będzie to brak koordynacji bhp?

Krzych_2033
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 828
Rejestracja: 7 grudnia 2006, 09:29
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Instrukcja dla firm zewnętrznych

Post autor: Krzych_2033 » 24 września 2018, 15:20

Ja znam tylko taki przepis. Mianowicie § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. poz. 1860, z późn. zm.), który stanowi: "w razie wykonywania pracy na teranie zakładu pracy pracodawcy przez pracownika innego pracodawcy - pracodawca zapewnia poinformowanie tego pracownika o zagrożeniach dla bezpieczeństwa i zdrowia podczas pracy na tym terenie. Uzyskanie tych informacji pracownik potwierdza na piśmie."

Awatar użytkownika
piotrek01
2500...3124 posty
2500...3124 posty
Posty: 3017
Rejestracja: 14 października 2007, 12:39
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Instrukcja dla firm zewnętrznych

Post autor: piotrek01 » 26 września 2018, 20:07

pitulek pisze:
24 września 2018, 13:33
W związku z tym, iż nie odnalazłem przepisu, który wprost by wskazywał, pytam:
- czy zakład pracy musi mieć opracowaną instrukcją bhp i ppoż dla firm zewnętrznych pracujących na jego terenie??
Wiem o dodatkowych zaletach, ale czy jest to obowiązek lub / -i jakie konsekwencje jego nieposiadania..
Czy w momencie wypadku będzie to brak koordynacji bhp?
jedne z pierwszych pytan auditora ....i rejestr :wink:

eko_zgonuś
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 343
Rejestracja: 22 lutego 2012, 11:01

Re: Instrukcja dla firm zewnętrznych

Post autor: eko_zgonuś » 27 września 2018, 09:44

Nie musi ale musi mieć info o zagrożeniach, osobach 1pomocy itp.
Przeczytaj w KP 207, 208 i 304 i zrób jakiś formularz, druk, w którym będziesz informował o wymaganych rzeczach, za podpisem.

Mena92
4 posty
4 posty
Posty: 4
Rejestracja: 7 stycznia 2017, 15:16

Re: Instrukcja dla firm zewnętrznych

Post autor: Mena92 » 9 października 2018, 11:14

Krzych_2033 pisze:
24 września 2018, 15:20
Ja znam tylko taki przepis. Mianowicie § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. poz. 1860, z późn. zm.), który stanowi: "w razie wykonywania pracy na teranie zakładu pracy pracodawcy przez pracownika innego pracodawcy - pracodawca zapewnia poinformowanie tego pracownika o zagrożeniach dla bezpieczeństwa i zdrowia podczas pracy na tym terenie. Uzyskanie tych informacji pracownik potwierdza na piśmie."
Tylko który pracodawca? Ten, który zatrudnia pracownika, czy ten, na którego terenie rzecz się będzie działa?


Krzych_2033
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 828
Rejestracja: 7 grudnia 2006, 09:29
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Instrukcja dla firm zewnętrznych

Post autor: Krzych_2033 » 9 października 2018, 13:49

Mena92 pisze:
9 października 2018, 11:14
Krzych_2033 pisze:
24 września 2018, 15:20
Ja znam tylko taki przepis. Mianowicie § 2 ust. 2 rozporządzenia Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenie w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. poz. 1860, z późn. zm.), który stanowi: "w razie wykonywania pracy na teranie zakładu pracy pracodawcy przez pracownika innego pracodawcy - pracodawca zapewnia poinformowanie tego pracownika o zagrożeniach dla bezpieczeństwa i zdrowia podczas pracy na tym terenie. Uzyskanie tych informacji pracownik potwierdza na piśmie."
Tylko który pracodawca? Ten, który zatrudnia pracownika, czy ten, na którego terenie rzecz się będzie działa?
Ten, na którego terenie będzie odbywała się praca.

Awatar użytkownika
Dario
125...249 postów
125...249 postów
Posty: 230
Rejestracja: 29 września 2016, 13:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrukcja dla firm zewnętrznych

Post autor: Dario » 10 października 2018, 08:54

Krzych_2033 pisze:
24 września 2018, 15:20
Uzyskanie tych informacji pracownik potwierdza na piśmie
na piśmie, tzn. na jakimś druku (np. karcie szkolenia wstępnego :?: ), czy też innym "dowolnym" - macie jakieś wskazówki (doświadczenia w tej kwestii)?

Krzych_2033
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 828
Rejestracja: 7 grudnia 2006, 09:29
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Instrukcja dla firm zewnętrznych

Post autor: Krzych_2033 » 10 października 2018, 13:40

Dowolny druk. Na pewno nie karta szkolenia wstępnego.

ODPOWIEDZ