www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 24 wrze┼Ťnia 2017, 01:47

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 39 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 11 lipca 2011, 13:42 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 1 wrze┼Ťnia 2009, 14:42
Polacy s─ů najbardziej zestresowanymi pracownikami na ┼Ťwiecie. W badaniu przeprowadzonym przez firm─Ö Extended DISC, Polska zaj─Ö┼éa pierwsze miejsce ze wska┼║nikiem stresu 2,22, wyprzedzaj─ůc w czo┼é├│wce Kore─Ö P┼éd. z wynikiem 1,98 i Dani─Ö – 1,81. Dla por├│wnania w Wielkiej Brytanii stres r├│wny jest 1,47.

Poziom stresu jaki odczuwamy w pracy mierzy si─Ö za pomoc─ů tzw. Narodowego Wska┼║nika Stresu (NSI - National Stress Indicator). Im wy┼╝szy wska┼║nik NSI, tym miejsce pracy i ┼Ťrodowisko, w kt├│rym ┼╝yjemy, odbieramy jako mniej stabilne, spokojne i bezpieczne. Mo┼╝na zastanawia─ç si─Ö, sk─ůd tak wysoki poziom stresu u polskich pracownik├│w?

Czytaj wi─Öcej

Obrazek

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 11 lipca 2011, 17:02 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 czerwca 2009, 22:26
Fabian napisał(a):
Poziom stresu jaki odczuwamy w pracy mierzy si─Ö za pomoc─ů tzw. Narodowego Wska┼║nika Stresu

W mojej okolicy to robotnicy maj─ů w┼éasny wska┼║nik.
Im kto mniej zarabia i ma wi─Ökszy stres tym cz─Ö┼Ťciej wchodzi do takiego sklepu i po wyj┼Ťciu co┼Ť mu pobrz─Ökuje.
To co pobrzekuje to terapia podobno.

Mo┼╝e na ┼Ül─ůsku jest inaczej?
:roll:

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 11 lipca 2011, 18:06 
Moderator

Do┼é─ůczy┼é(a): 19 lutego 2005, 21:33
Fabian napisał(a):
Mo┼╝na zastanawia─ç si─Ö, sk─ůd tak wysoki poziom stresu u polskich pracownik├│w?

Z mistrzostwa ┼Ťwiata w malkontenctwie.
Jesli badania takie przeprowadza się w oparciu o ankiety, to bez ich rozpracowywania można w ciemno założyc, ze na takie samo pytanie i w takich samych warunkach inaczej odpowie Polak w inaczej Amerykanin, Anglik, Niemiec czy Hiszpan.
Jak myslicie? U ktorego z nich poziom stresu badany w ten sposob (w tych samych dokladnie warunkach pracy i sytuacji zyciowej i innych zmiennych) wyjdzie najwyzszy?
Ja mysl─Ö, ze u jecz─ůcego i narzekaj─ůcego na wszystkich i wszystko i w kazdych okolicznosciach Polaka.
Z drugiej strony natomiast - mnie to dziwi, bo duzo w nas fantazji u┼éa┼äskiej..... sk─ůd wi─Öc to zami┼éowanie do takiego: "to sie nie udaaaaa...."? :???: i do zamartwiania si─Ö? Czyli - stresowania nie zawsze zasadnie?
Co ciekawe - jak sie tak dobrze rozejrzec dooko┼éa, wsrod blizszych i dalszych znajomych, rodziny etc., to najbardziej i najczesciej narzekaj─ů ci sposr├│d nich, ktorzy powod├│w do tego maj─ů jakby znacznie mniej..... :smile:

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 11 lipca 2011, 18:26 
9375...12499 post├│w
9375...12499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 lipca 2007, 18:06
ewania napisał(a):
Z drugiej strony natomiast - mnie to dziwi, bo duzo w nas fantazji u┼éa┼äskiej..... sk─ůd wi─Öc to zami┼éowanie do takiego: "to sie nie udaaaaa...."? :???: i do zamartwiania si─Ö? Czyli - stresowania nie zawsze zasadnie?

Z do┼Ťwiadczenia.
:grin:
Z fantazji ułańskiej to nam najlepiej wychodzi walnięcie w słup samochodem po pijaku.

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 11 lipca 2011, 18:30 
Moderator

Je┼Ťli tylko w s┼éup, to p├│┼é biedy...
Tak czy owak - znów powód do narzekania: a to słup nagle wyrósł nie tam, gdzie miał, a to dziecko nagle wbiegło pod koła takiemu ułanowi itp.

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 11 lipca 2011, 18:39 
9375...12499 post├│w
9375...12499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 26 lipca 2007, 18:06
Cytuj:
Z fantazji ułańskiej to nam najlepiej wychodzi walnięcie w słup samochodem po pijaku.

Nie przystosowali┼Ťmy sie jeszcze.

Furmanka sobie jako┼Ť sama radzi┼éa................
:sad:

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 11 lipca 2011, 19:14 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

ufoludek napisał(a):
Fabian napisał(a):
.

Mo┼╝e na ┼Ül─ůsku jest inaczej?
:roll:

Na ┼Ül─ůsku zawsze jest inaczej :-) W ubieg┼éym tygodniu na pi─Öknej ziemi kaszubskiej pani z panem w niebieskich strojach zatrzymali mnie i zmusili do udzia┼éu w loterii, gdzie za pieni─ůdze wygra┼éem punkty. Pan policjant, jak dowiedzia┼é si─Ö ┼╝e jestem ze ┼Ül─ůska, to zawyrokowa┼é, ┼╝e pewnie pracuj─Ö na kopalni :-) :-) :-) A jak us┼éysza┼é, ┼╝e na tym czarnym ┼Ül─ůsku jest wi─Öcej zieleni ni┼╝ w wi─Ökszo┼Ťci polskich miast a park w Chorzowie jest wi─Ökszy ni┼╝ w Nju Jorku, to uzna┼é mnie za k┼éamc─Ö i prawie ┼╝e pokaza┼é j─Özyk. :-) Kto wie, w jaki spos├│b musia┼é si─Ö potem odstresowywa─ç?

Ewania, my┼Ťl─Ö ┼╝e masz bardzo du┼╝o racji z tym malkontenctwem. Niestety taka ju┼╝ nasza cecha narodowa, i to w wielu dziedzinach. A bo si─Ö nie da, a bo kasa, a bo szefowie... Nie patrzymy, ┼╝e nam jest lepiej ni┼╝ kiedy┼Ť, tylko ┼╝e mamy gorzej ni┼╝ s─ůsiad. A potem jeste┼Ťmy zestresowani i kombinujemy, jak tu s─ůsiada podkopa─ç, ┼╝eby dor├│wna┼é do naszego poziomu.

Ale oczywi┼Ťcie to zawsze inni s─ů tacy, nigdy my :-)

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 11 lipca 2011, 19:27 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 czerwca 2009, 22:26
A od kiedy to doinformowanie kultur─ů bespiecze┼ästfa daje szcz─Ö┼Ťcie robotnikowi?
Informowanie ich urz─Ödniczym j─Özykiem stwarza u nich kompleksy niezrozumienia.
Znów - gdyby chcieli dłużej się uczyć nie byliby robotnikami.
Nasi krzewiciele jako┼Ť do tego nie doszli.

Poza tym szerzenie r├│┼╝nych "m├│d" narzuconych przez "r├│┼╝nych tam krzewicieli" powoduje ┼╝e ludzi zwyczajnie przerasta to co zobaczyli i z czym p├│┼║niej nie mog─ů sobie poradzi─ç.
Nast─Öpuje tu lawina domina.
Przyk┼éad to porody rodzinne; tylko pozornie nie ma to zwi─ůzku z prac─ů.
Dawniej akuszerki wygania┼éy wszystkich ch┼éop├│w z cha┼éupy rodz─ůcej i nie mia┼éy mgr z zarz─ůdzania i kultury szpagatuf.

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 12 lipca 2011, 15:09 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

ufoludek napisał(a):
Informowanie ich urz─Ödniczym j─Özykiem stwarza u nich kompleksy niezrozumienia.
Znów - gdyby chcieli dłużej się uczyć nie byliby robotnikami.

Czy aby nie za ma┼éo wiary w m─ůdro┼Ť─ç robotnik├│w? To, ┼╝e kto┼Ť nie ma mgr dr prof in┼╝ lub innych literek nie znaczy, ┼╝e jest mniej inteligentny. Gdyby wszyscy mieli poko┼äczone studia i wybuja┼ée ambicje, trzeba by zrobi─ç samoobs┼éugowe sklepy, wod─Ö pobiera─ç ze studni (bo si─Ö mniej psuje) i je┼║dzi─ç wierzchem, no bo Pan Magister nie b─Ödzie przecie┼╝ je┼║dzi┼é na walcu i drog─Ö budowa┼é... A konia oczywi┼Ťcie przywi─ůza┼ébym do swojej lepianki, bo pewnie nic sensowniejszego bym nie wybudowa┼é :D

Mo┼╝e jakim┼Ť g┼éosem w dyskusji b─Ödzie r├│wnie┼╝ najnowszy wpis w dziale Flesz. Oczywi┼Ťcie dobrze wzi─ů─ç du┼╝─ů poprawk─Ö na t─ů ankiet─Ö, nie mniej jednak daje ona pewne wyobra┼╝enie...

Wi─Öc podsumowuj─ůc jako┼Ť w─ůtek: edukujmy, najlepiej w spos├│b zrozumia┼éy dla wszystkich pracownik├│w.

ufoludek napisał(a):
Dawniej akuszerki wygania┼éy wszystkich ch┼éop├│w z cha┼éupy rodz─ůcej i nie mia┼éy mgr z zarz─ůdzania i kultury szpagatuf.

Ja tam akurat by┼éem przy porodzie, nikt mnie nie wygania┼é, nie rozumiem dlaczego obecno┼Ť─ç faceta ma by─ç problemem? :-)

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 12 lipca 2011, 19:23 
Moderator

Fabian napisał(a):
To, ┼╝e kto┼Ť nie ma mgr dr prof in┼╝ lub innych literek nie znaczy, ┼╝e jest mniej inteligentny. Gdyby wszyscy mieli poko┼äczone studia i wybuja┼ée ambicje, trzeba by zrobi─ç samoobs┼éugowe sklepy, wod─Ö pobiera─ç ze studni (bo si─Ö mniej psuje) i je┼║dzi─ç wierzchem, no bo Pan Magister nie b─Ödzie przecie┼╝ je┼║dzi┼é na walcu i drog─Ö budowa┼é... A konia oczywi┼Ťcie przywi─ůza┼ébym do swojej lepianki, bo pewnie nic sensowniejszego bym nie wybudowa┼é :D
:lol: Popieram! Te┼╝ tak my┼Ťl─Ö.
Fabian napisał(a):
Ja tam akurat byłem przy porodzie,
M├│j syn te┼╝ by┼é - i wiem, ┼╝e nie uda si─Ö tej mo┼╝liwo┼Ťci przeceni─ç. Bezcenne prze┼╝ycie :grin:

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 12 lipca 2011, 19:25 
Moderator

Cytuj:
Mój syn też był
:grin: Znaczy się - był przy porodzie swojej córki, bo że przy własnym - to wiadomo :mrgreen:

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 13 lipca 2011, 12:54 
1250...1874 post├│w
1250...1874 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 kwietnia 2010, 13:02
Fabian napisał(a):
jak tu s─ůsiada podkopa─ç, ┼╝eby dor├│wna┼é do naszego poziomu.

No w┼éasnie, taki dajmy na to Szwed jak zobaczy, ┼╝e s─ůsiad ma czy┼Ťciej przed domem ni┼╝ on to na g┼éowie stanie, ┼╝by mie─ç co najmniej tak samo czysto. A co zrobi Polak? Nasra s─ůsiadowi na wycieraczke i rozrzuci smiecie na trawniku.

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 13 lipca 2011, 13:32 
9375...12499 post├│w
9375...12499 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 24 stycznia 2007, 15:27
leptoptelis napisał(a):
Szwed jak zobaczy, ┼╝e s─ůsiad ma czy┼Ťciej przed domem ni┼╝ on to na g┼éowie stanie, ┼╝by mie─ç co najmniej tak samo czysto. A co zrobi Polak? Nasra s─ůsiadowi na wycieraczke i rozrzuci smiecie na trawniku.

gdzie┼╝ te "Polaki" takie s─ů? .... my┼Ťl─Ö, ┼╝e troch─Ö zap─Ödzamy si─Ö w krytykowaniu samych siebie?? (czy mo┼╝e jednak tego s─ůsiada? ;)

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 13 lipca 2011, 13:41 
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 4 kwietnia 2005, 15:12
leptoptelis, co┼Ť na rzeczy jest. Niestety.

G├│ra

Tytu┼é:
PostNapisane: 13 lipca 2011, 14:03 
1250...1874 post├│w
1250...1874 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 kwietnia 2010, 13:02
Ayla, dam ci z ┼╝ycia wzi─Öty przyk┼éad moz─Ö nie tak drastyczny ale poka┼╝e jakie jest u nas podej┼Ťcie.

U mnie ostatnio miasto chcia┼éo zrobi─ç porz─ůdek wok├│┼é gara┼╝y. Bo syf jest jakiego ┼Ťwiat nie widzia┼é, kupa ┼Ťmieci porozrzucana po k─ůtach, chaszcze ┼╝e niek├│rych gara┼╝y nie by┼éoby wida─ç gdyby nie wyje┼╝d┼╝one koleiny.
Urz─ůd rozwiesi┼é infurmacj─Ö (cytat z ustawy o utrzymaniu porz─ůdku w gminach i o obowi─ůzkach jakie w tym zakresie spoczywaj─ů na w┼éa┼Ťcicielach). Generalnie chodzi┼éo o to ┼╝eby postawi─ç na terrenie posesji kontener na ┼Ťmieci. Oczywi┼Ťcie wzbudzi┼éo to ┼Ťwi─Öte oburzenie, jakim prawem urz─ůd pr├│buje co┼Ť tu w┼éa┼Ťcicielim gara┼╝y nakaza─ç. Zaraz znalaz┼é si─Ö jeden bardzo m─ůdry pan, kt├│ry podpisa┼é si─Ö jako zarz─ůd, zwo┼éa┼é zebrnie (przysz┼éo mo┼╝e ze 20% w┼éa┼Ťcicieli) ┼╝eby pisa─ç jak to okre┼Ťli┼é "odwo┼éanie od decyzji" urz─Ödu. Byjanmniej nie chodzi┼éo o to, ┼╝eby posprz─ůta─ç czy zrobi─ç z czymkolwiek porz─ůdek. "Pan" p┼éaci podatki wi─Öc niech mu miasto sprz─ůta. Kiedy pr├│bowa┼éem przekona─ç, ┼╝e urz─ůd ma racj─Ö i ┼╝e moz─Ö warto by┼éoby nie tylko postawi─ç kontener na ┼Ťmieci ale si─Ö zorganizow─ů─ç ustali─ç sk┼éadki to by mo┼╝na by┼éo z tego z czasem i porobi─ç bramy (┼╝eby nikt obcy nam nie ┼Ťmieci┼é i owietlenie i inne rzeczy) zosta┼éem zakrzyczany. Gara┼╝e stoj─ů tam od 15 lat i nikt przez ten czas niczego kompletnie tam nie zrobi┼é. Jak kiedy┼Ť cze┼Ť─ç w┼éa┼Ťcicieli poprosi┼éa urz─ůd o poprzycinanie drzew i krzak├│w to im bezp┼éatnie poprzycinali co by┼éo trzeba, jak urz─ůd chce ┼╝eby postawili kontener to "jakim prawem".Najbardziej mi tylko ┼╝al pani z urz─Ödu do kt├│rej ci pieniaczy i oszo┼éomy wydzwaniali i przychodzili, ┼╝eby wy┼éadowa─ç swoje frustracje.

Ja kipi┼éem tam gara┼╝ kilka miesi─Öby temu i za wszystkich robi─ç nie my┼Ťl─Ö, a z urz─Ödem dogada┼éem si─Ö na w┼éasn─ů r─Ök─Ö. Mam wyczyszczony podjazd, ┼╝e jednej trawki nie ma wymalowany gara┼╝, postawie sw├│j w┼éasny kosz na ┼Ťmieci, a reszta niech sobie p┼éaci mandaty.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 39 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2, 3  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: