Przekazywanie do opiniowania Instrukcji bezpieczeństwa

Przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania, porady i zagadnienia praktyczne.

Moderatorzy: ewania, Andrzej J.S, Michał Anioł

ODPOWIEDZ
Paweł1414
125...249 postów
125...249 postów
Posty: 175
Rejestracja: 27 września 2012, 08:02

Przekazywanie do opiniowania Instrukcji bezpieczeństwa

Post autor: Paweł1414 » 22 września 2017, 12:54

Zgodnie z § 6.2 Rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów do właściwego miejscowo Komendanta Powiatowego/Miejskiego PSP należy przekazać dwie części instrukcji:
część pierwsza: warunki ochrony przeciwpożarowej § 6.1 pkt.1
część druga: plany graficzne zgodne z § 6.1 pkt. 8

Trzeba czy nie trzeba dawać do PSP Instrukcję?

Awatar użytkownika
Starkam
75...99 postów
75...99 postów
Posty: 87
Rejestracja: 19 listopada 2008, 12:11
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Przekazywanie do opiniowania Instrukcji bezpieczeństwa

Post autor: Starkam » 22 września 2017, 14:30

Zazwyczaj inwestor przekazuje całą instrukcję, w której znajduje
się wszystko co jest wymagane w przywołanym rozporządzeniu. .
Zawsze masz możliwość przesłania wymaganej dokumentacji drogą elektroniczną.
Gasić...nie gasić - oto jest pytanie.. http://www.starkam.pl https://www.facebook.com/Starkamppoz/

LJR BHP
125...249 postów
125...249 postów
Posty: 228
Rejestracja: 15 września 2017, 14:18

Re: Przekazywanie do opiniowania Instrukcji bezpieczeństwa

Post autor: LJR BHP » 22 września 2017, 19:52

Paweł1414 pisze:Zgodnie z § 6.2 Rozporządzenia MSWiA w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów do właściwego miejscowo Komendanta Powiatowego/Miejskiego PSP należy przekazać dwie części instrukcji:
część pierwsza: warunki ochrony przeciwpożarowej § 6.1 pkt.1
część druga: plany graficzne zgodne z § 6.1 pkt. 8

Trzeba czy nie trzeba dawać do PSP Instrukcję?
należy - uważam, że na pewno warto to zrobić .
W razie pożaru zanim jednostki gaśnicze dojadą na miejsce, mają info o usytuowaniu, zaopatrzeniu wodnym i paru innych istotnych rzeczach przy gaszeniu potencjalnych pożarów.

Ja wysyłam - nigdy żadnych "nieprzyjemności" z tego powodu nie miałem.

eko_zgonuś
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 331
Rejestracja: 22 lutego 2012, 11:01

Re: Przekazywanie do opiniowania Instrukcji bezpieczeństwa

Post autor: eko_zgonuś » 25 września 2017, 08:23

przy pierwszym kontakcie ze strażą, np w czasie planowania obowiązkowej ewakuacji strażacy sami się upomną. Żeby nie czekać wydrukuj i podjedź do komendy i zapytaj czy chcą.

ODPOWIEDZ