IBP dla namiotu?

Przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania, porady i zagadnienia praktyczne.

Moderatorzy: ewania, Andrzej J.S, Michał Anioł

ODPOWIEDZ
lobuz
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 263
Rejestracja: 31 maja 2009, 17:32
Lokalizacja: lubuskie

IBP dla namiotu?

Post autor: lobuz » 24 lutego 2017, 08:32

Cześć,
czy jeżeli do budynku powyżej 1000m3 przyłączono obiekt o konstrukcji namiotu (namiot przyległy, połączony drzwiami z budynkiem) to trzeba zaktualizować ibp? Czy dla namiotów powyżej 1000m3 stanowiących odrębne obiekt trzeba tworzyć ibp?

julijka2
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 771
Rejestracja: 2 sierpnia 2016, 15:02

Re: IBP dla namiotu?

Post autor: julijka2 » 27 lutego 2017, 15:29

dobre pytanie.
podbijam :)

listopadowy
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 1035
Rejestracja: 16 listopada 2015, 09:34

Re: IBP dla namiotu?

Post autor: listopadowy » 28 lutego 2017, 08:11

lobuz pisze:Cześć,
czy jeżeli do budynku powyżej 1000m3 przyłączono obiekt o konstrukcji namiotu (namiot przyległy, połączony drzwiami z budynkiem) to trzeba zaktualizować ibp? Czy dla namiotów powyżej 1000m3 stanowiących odrębne obiekt trzeba tworzyć ibp?
8.Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego nie jest wymagana dla obiektów lub ich części, o których mowa w ust. 1, jeżeli nie występuje w nich strefa zagrożenia wybuchem, a ponadto:
1)kubatura brutto budynku lub jego części stanowiącej odrębną strefę pożarową nie przekracza 1 000 m3, z zastrzeżeniem pkt 2;
2)kubatura brutto budynku inwentarskiego nie przekracza 1 500 m3;
3)powierzchnia strefy pożarowej obiektu innego niż budynek nie przekracza 1 000 m2.

Awatar użytkownika
Starkam
75...99 postów
75...99 postów
Posty: 92
Rejestracja: 19 listopada 2008, 12:11
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: IBP dla namiotu?

Post autor: Starkam » 28 lutego 2017, 08:36

Musisz aktualizować IBP co więcej drzwi łączące istniejący budynek z obiektem namiotowym o takiej powierzchni powinny być drzwiami przeciwpożarowymi(30).
Zazwyczaj taki namiot jest klasyfikowany przez rzeczoznawców jako odrębna strefa pożarowa. Namioty powyżej 1000 m powinny być ujęte w IBP.
Gasić...nie gasić - oto jest pytanie.. http://www.starkam.pl https://www.facebook.com/Starkamppoz/

lobuz
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 263
Rejestracja: 31 maja 2009, 17:32
Lokalizacja: lubuskie

Re: IBP dla namiotu?

Post autor: lobuz » 28 lutego 2017, 09:20

Tzn. aktualizacja musi być, ale to nie raczej z powodu wielkości namioatu, ale po prostu § 6. ust. 7 Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego jest poddawana okresowej aktualizacji, co najmniej raz na 2 lata, a także po takich zmianach sposobu użytkowania obiektu lub procesu technologicznego, które wpływają na zmianę warunków ochrony przeciwpożarowej. Natomiast tworzenie nowej instrukcji dla namiotu tylko w przypadku, gdy powierzchnia przekracza 1000 m2.

ODPOWIEDZ