Drzwi automatyczne rozsuwane - oznakowanie

Przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania, porady i zagadnienia praktyczne.

Moderatorzy: ewania, Andrzej J.S, Michał Anioł

ODPOWIEDZ
lobuz
250...374 postów
250...374 postów

Drzwi automatyczne rozsuwane - oznakowanie

Post autor: lobuz » 13 września 2016, 15:19

Witam,
na wyjściu z firmy mam drzwi przesuwne jednoskrzydłowe, przedsionek 5 metrów i znów drzwi przesuwne jednoskrzydłowe prowadzące na zewnątrz obiektu. Rozsuwają się w momencie alarmu. Czy na oby dwu powinienem zamocować znaki "Przesunąć w razie otwarcia" i tylko na drugich z nich znak "wyjście ewakuacyjne" czy znak "wyjście ewakuacyjne" również na oby dwu? Pytanie śmieszne, ale strażak to służbista i czepia się każdej pierdy a zapytać go nie mogę.

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Drzwi automatyczne rozsuwane - oznakowanie

Post autor: Andrzej J.S » 14 września 2016, 08:40

lobuz pisze: strażak to służbista i czepia się każdej pierdy a zapytać go nie mogę.
To czekaj aż sam zajmie się tą sprawą.
Przecież to on (w imieniu pracodawcy) powinien zajmować się sprawami ppoż., w tym wyznaczeniem i oznakowaniem dróg ewakuacyjnych.

Awatar użytkownika
piotrek01
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: piotrek01 » 14 września 2016, 08:49

Andrzej J.S pisze:
lobuz pisze: strażak to służbista i czepia się każdej pierdy a zapytać go nie mogę.
Przecież to on (w imieniu pracodawcy) powinien zajmować się sprawami ppoż., w tym wyznaczeniem i oznakowaniem dróg ewakuacyjnych.

troche sie zmienilo....

http://kadry.infor.pl/kadry/bhp/ppoz/34 ... irmie.html

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 14 września 2016, 09:09

piotrek01 pisze:
Andrzej J.S pisze:
troche sie zmienilo....
http://kadry.infor.pl/kadry/bhp/ppoz/34 ... irmie.html
Tak, ale w zakresie wymaganych kwalifikacji pracownika wyznaczonego do ppoż., a nie w zakresie obowiązków. Tym bardziej, że z postu wynika, że strażak w zakładzie jest.

bartek_b
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: bartek_b » 14 września 2016, 09:49

lobuz pisze:Witam,
na wyjściu z firmy mam drzwi przesuwne jednoskrzydłowe, przedsionek 5 metrów i znów drzwi przesuwne jednoskrzydłowe prowadzące na zewnątrz obiektu. Rozsuwają się w momencie alarmu. Czy na oby dwu powinienem zamocować znaki "Przesunąć w razie otwarcia" i tylko na drugich z nich znak "wyjście ewakuacyjne" czy znak "wyjście ewakuacyjne" również na oby dwu? Pytanie śmieszne, ale strażak to służbista i czepia się każdej pierdy a zapytać go nie mogę.
Tylko na drugich. Na tych co prowadzą w bezpieczne miejsce.

lobuz
250...374 postów
250...374 postów

Post autor: lobuz » 14 września 2016, 18:15

bartek_b pisze:
lobuz pisze:Witam,
Tylko na drugich. Na tych co prowadzą w bezpieczne miejsce.
Tak się właśnie składam do tego. A strażak jest, ale z PSP i przyjdzie niedługo na kontrolę.

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 14 września 2016, 20:16

Andrzej J.S pisze:
BINGO! Nic dodać nic ująć.
Takiego "strażaka"/nieroba bym się szybko z firmy pozbyła na miejscu pracodawcy. Za co mu płaci?? :evil:
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 15 września 2016, 07:34

A ja myślę, że tu nie ma się kogo pozbywać, bo ten służbista to kontroler, a nie pracownik. Jak go będziesz chciała się pozbyć, to odpowiesz za utrudnianie czynności... :roll:
Niestety, kontrole z PSP czepiają się czasami takich głupot, że to się w pale nie mieści. Na jednym z oddziałów kontroler sobie wymyślił, że same strzałki nie wystarczą, muszą być biegnące ludziki. To powiedziałem, że zaraz domalujemy na strzałkach ludziki :lol:
Strzałki były, są i będą oznakowaniem kierunków drogi ewakuacyjnej, posiadają normę i jak chce, to niech sobie tą normę sprawdzi, ale cóż - oni potrafią się przyczepić...
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 15 września 2016, 09:27

wojtek.d pisze:ten służbista to kontroler, a nie pracownik. ................... .
Niestety, kontrole z PSP czepiają się czasami takich głupot, że to się w pale nie mieści.
Jeśli nawet kontroler z PSP, to po kontroli zostawi protokół z uchybieniami i zaleceniami. W ten sposób wskaże gdzie jest błędne oznakowanie lub gdzie i jakiego brakuje :wink:
Ponadto ktoś z tym kontrolerem będzie chodził po zakładzie, to może się spytać czy oznakowanie danych drzwi jest potrzebne - jeśli tak to jakie :?:

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 15 września 2016, 11:28

Andrzej J.S pisze: Jeśli nawet kontroler z PSP, to po kontroli zostawi protokół z uchybieniami i zaleceniami. W ten sposób wskaże gdzie jest błędne oznakowanie lub gdzie i jakiego brakuje :wink:
Do tego momentu bym nie czekał, bo jak jest pryncypał, to może wyciągnąć konsekwencje :roll:
Andrzej J.S pisze: Ponadto ktoś z tym kontrolerem będzie chodził po zakładzie, to może się spytać czy oznakowanie danych drzwi jest potrzebne - jeśli tak to jakie :?:
No właśnie - podczas obchodu wziął bym ze sobą notatnik, a jak by zwrócił na to uwagę, to wtedy bym się go zapytał jak ma być prawidłowo, zapisał w notatniku i na następny dzień, jak przyjdzie - będzie miał tak, jak chce. A w między czasie wycieczka do hurtowni bhp lub nawet do castoramy, obi itp. - tam też mają znaki...
Wilk syty i owca cała.

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 15 września 2016, 11:53

wojtek.d pisze:
Andrzej J.S pisze: Jeśli nawet kontroler z PSP, to po kontroli zostawi protokół z uchybieniami i zaleceniami. W ten sposób wskaże gdzie jest błędne oznakowanie lub gdzie i jakiego brakuje :wink:
Do tego momentu bym nie czekał, bo jak jest pryncypał, to może wyciągnąć konsekwencje :roll:
W stosunku do kogo :?:
Behapowca, czy osoby zajmującej się ppoż. w zakładzie :?:
Ponadto chyba ktoś opracowywał "Instrukcję pożarową zakładu" - tam to powinno być ujęte, chyba, że to zakładzik a nie zakład. Wówczas takiego regulaminu nie będzie.

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 15 września 2016, 12:42

Andrzej J.S pisze: W stosunku do kogo :?:
Behapowca, czy osoby zajmującej się ppoż. w zakładzie :?:
Właściciela, zarządcy lub dzierżawcy obiektu :wink: W zależności jak prawnie jest to uregulowane i który z nich odpowiada za stan. Co do IBP - to też działka tych 3 powyżej, a nie bhp-owca czy zajmującego się ppoż. (o ile takowy jest w zakładzie). Oczywiście ci powyżej w dalszej konsekwencji mogą pójść po nitce do kłębka, że ktoś był u niego odpowiedzialny, ale nic nie mówił...

ODPOWIEDZ