www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 25 listopada 2017, 06:40

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 17:57 
2 posty
2 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 kwietnia 2016, 09:32
Witam, mama ogromna pro┼Ťb─Ö, mo┼╝e kto┼Ť odpisze. Co mam zrobi?
Mam powierzone obowi─ůzki BHP do swojego etatu. W firmie kt├│ra liczy do 40 os├│b, BHP prowadzone by┼éo dot─ůd na zewn─ůtrz, wi─Öc teraz tworze ca┼é─ů dokumentacj─Ö.
m.in. instrukcje stanowiskowe, rejesestry, oceny ryzyka, pomiary, wykonuje szkolenia wstępne - dosłownie wszystko to co niezbędne.
Jednak mam problem z instrukcja bezpieczeństwa pożarowego.
Ot├│┼╝: w┼éa┼Ťcicielem budynku jest gmina, zarz─ůdca zak┼éad komunalny. W budynku mieszcz─ů si─Ö 4 zak┼éady pracy. Kto ma opracowa─ç IBP, opracowa─ç plan ewakuacji, przeprowadzi─ç ─çwiczenia z ewakuacji i przeszkoli─ç pracownik├│w p.po┼╝. Ja nie mam takich uprawnie┼ä. Prosz─Ö Was o podpowied┼║. Jak to rozi─ůza─ç. Wg nie chyba m├│j zak┼éad, winien powo┼éa─ç osob─Ö od p.po┼╝ i ona winna to zrobi─ç lub zap┼éaci─ç inspektorowi z zewn─ůtrz. Pozdrawiam

G├│ra

PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 19:19 
1250...1874 post├│w
1250...1874 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 5 maja 2010, 05:36
haniaw napisał(a):
Ot├│┼╝: w┼éa┼Ťcicielem budynku jest gmina, zarz─ůdca zak┼éad komunalny. W budynku mieszcz─ů si─Ö 4 zak┼éady pracy. Kto ma opracowa─ç IBP, opracowa─ç plan ewakuacji, przeprowadzi─ç ─çwiczenia z ewakuacji i przeszkoli─ç pracownik├│w p.po┼╝. Ja nie mam takich uprawnie┼ä. Prosz─Ö Was o podpowied┼║. Jak to rozi─ůza─ç. Wg nie chyba m├│j zak┼éad, winien powo┼éa─ç osob─Ö od p.po┼╝ i ona winna to zrobi─ç lub zap┼éaci─ç inspektorowi z zewn─ůtrz. Pozdrawiam

Kwesti─Ö odpowiedzialno┼Ťci za obiekt powinna regulowa─ç umowa najmu.

W mojej ocenie (nie znaj─ůc tre┼Ťci tej umowy) to w┼éa┼Ťcicielem budynku jest gmina i to na niej spoczywa obowi─ůzek opracowania i wdro┼╝enia IBP.

Gdyby budynek by┼é w posiadaniu 4 podmiot├│w i by┼é podzielony na 4 cz─Ö┼Ťci, to na ka┼╝dym z nich spoczywa ten sam obowi─ůzek IBP stosownie do zajmowanej cz─Ö┼Ťci (strefy).

Opracowywanie przedmiotowego dokumentu nale┼╝y do czynno┼Ťci z zakresu ochrony przeciwpo┼╝arowej, kt├│re to czynno┼Ťci, zgodnie z art. 4 ust 2 ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpo┼╝arowej (Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1229, z p├│┼║n. zm.), mog─ů by─ç wykonywane wy┼é─ůcznie przez osoby posiadaj─ůce odpowiednie kwalifikacje.

PS. ppo┼╝, a nie p.po┼╝!

G├│ra

PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 19:31 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 20:20
Na kursie w Szkole G┼é├│wnej Po┼╝arnictwa m├│wiono nam, ┼╝e je┼Ťli w umowie najmu nie wskazano osoby odpowiedzialnej, to obowi─ůzek ci─ů┼╝y na w┼éa┼Ťcicielu obiektu.

G├│ra

PostNapisane: 19 kwietnia 2016, 21:06 
2 posty
2 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 17 kwietnia 2016, 09:32
I WITAM dzi─Ökuj─Ö za odpowiedz. W pierwszej kolejno┼Ťci zwr├│c─Ö si─Ö do gminy czy posiadaj─ů instrukcj─Ö po┼╝arowego i podejm─Ö dalsze . Pozdrawiam :!: :o . Z umowy zarz─ůdc─ů nie wynika nic jesli chodzi o IBP pytnie co z tym zrobi─ç

G├│ra

PostNapisane: 20 kwietnia 2016, 08:30 
75...99 post├│w
75...99 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 19 listopada 2008, 12:11
Ustawa o ochronie przeciwpo┼╝arowej z dnia 24 sierpnia 1991
Art.4 pkt. 1 i 1a
Na ten przepis można się powołać.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: