Kurs inspektora ppoż Częstochowa

Przepisy przeciwpożarowe, zasady postępowania, porady i zagadnienia praktyczne.

Moderatorzy: ewania, Andrzej J.S, Michał Anioł

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
camelot
50...74 posty
50...74 posty
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2008, 08:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: camelot » 28 marca 2011, 10:16

1. Pracy nie będziesz musiał poprawiać, nawet jak masz błędy, nikt o tym nie mówi.
2. O urządzeniach tryskaczowych i o odpowiedzialności karnej nic nie było na testach.
Tak przynajmniej u mnie - listopad 2010 r.


DrunkenDragon
375...499 postów
375...499 postów
Posty: 385
Rejestracja: 3 września 2008, 09:45
Lokalizacja: Lubin
Kontakt:

Post autor: DrunkenDragon » 30 marca 2011, 11:03

A pamiętasz może co u Ciebie było na teście?
I czy na zaświadczeniu o ukończeniu szkolenia inspektora ppoż jest wyszczególnione że jest to zrealziowane np. metodą elerningową?

Awatar użytkownika
camelot
50...74 posty
50...74 posty
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2008, 08:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: camelot » 31 marca 2011, 07:55

Na zaświadczeniu jest tylko zapis że szkolenie ukończone w zakresie wynikającym z art. 4 ust. 1 ustawy...
podaj maila na PW to wyślę Ci zdjęcia testów

Artur
9375...12499 postów
9375...12499 postów
Posty: 9858
Rejestracja: 6 listopada 2006, 16:57
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Artur » 31 marca 2011, 20:19

DrunkenDragon pisze:jest wyszczególnione że jest to zrealziowane np. metodą elerningową
Nie ma obowiązku podawania na zaświadczeniu sposobu realizacji kursu.
Tak na marginesie zaświadczenie " Częstochowy " jakieś takie skromne.
" Kraków " ma ciekawsze.
Pamiętaj, że czasami milczenie jest najlepszą odpowiedzią ale jak długo można milczeć !

Awatar użytkownika
adi_edi
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 798
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:39
Lokalizacja: opolskie

Post autor: adi_edi » 1 kwietnia 2011, 07:49

A co po pięciu latach? Czy trzeba ponownie chodzioć na cały kurs?
Do odważnych świat należy.

Awatar użytkownika
camelot
50...74 posty
50...74 posty
Posty: 61
Rejestracja: 27 lutego 2008, 08:11
Lokalizacja: Lublin

Post autor: camelot » 1 kwietnia 2011, 09:21

Tego jeszcze nie wie nikt :wink:

Awatar użytkownika
adi_edi
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 798
Rejestracja: 17 marca 2010, 14:39
Lokalizacja: opolskie

Post autor: adi_edi » 1 kwietnia 2011, 09:25

jak to nie wie? przeciej są inspektorzy krórzy robili kurs ponad 5 lat temu
Do odważnych świat należy.

Artur
9375...12499 postów
9375...12499 postów
Posty: 9858
Rejestracja: 6 listopada 2006, 16:57
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Kontakt:

Post autor: Artur » 1 kwietnia 2011, 20:17

Wg. obowiazujacego prawa co 5 lat.
Pamiętaj, że czasami milczenie jest najlepszą odpowiedzią ale jak długo można milczeć !

joanessa
5...9 postów
5...9 postów
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2009, 21:13
Lokalizacja: Tychy

Post autor: joanessa » 24 maja 2011, 15:09

jakies 1200 zł zdaje się...

joanessa
5...9 postów
5...9 postów
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2009, 21:13
Lokalizacja: Tychy

Post autor: joanessa » 24 maja 2011, 15:13

ups.... :oops:

maria
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 3882
Rejestracja: 5 maja 2004, 11:05

Post autor: maria » 24 maja 2011, 16:43

adi_edi pisze:A co po pięciu latach? Czy trzeba ponownie chodzioć na cały kurs?
Zgodnie z wyjasnieniem KGPSP kwalifikkacje są bezterminowe.

http://www.cspsp.pl/files/file/szkoleni ... ikacja.pdf
maria

Majk_84
125...249 postów
125...249 postów
Posty: 174
Rejestracja: 26 marca 2009, 14:25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Majk_84 » 25 maja 2011, 10:04

Zgodnie z wyjasnieniem KGPSP kwalifikkacje są bezterminowe.
Jak rozumieć ten zapis z tego wyjasnienia bo tam jest w nawiasie (z zastrzeżeniem okresu ważności zaświadczenia stwierdzającego ukończenie szkolenia).

Jezeli ukonczylem kurs na inspektora ppoz w 2008 to teraz bede musial w 2013 go powtorzyc czy nie zeby miec akualne uprawnienia ?

Awatar użytkownika
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 3471
Rejestracja: 22 czerwca 2006, 08:24
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Post autor: » 25 maja 2011, 10:25

dzwoniłam teraz do Częstochowy i niestety ale po 5 latach trzeba powtarzać całe szkolenie, a to co podała Maria to wg mnie odnosi się to tych którzy przed 2005r wykonywali czynności związane z ppoż bez tych wszystkich szkoleń, które teraz obowiązują. Czyli coś takiego jak było z nami behapowcami że Ci którzy nie mają odpowiedniego wykształcenia musza je uzupełnić

joanessa
5...9 postów
5...9 postów
Posty: 9
Rejestracja: 15 maja 2009, 21:13
Lokalizacja: Tychy

Post autor: joanessa » 25 maja 2011, 10:27

Ja mam napisane na zaświadczeniu ukończenia kursu, że uprawnienia są ważne przez okres 5 lat. dla mnie to jednoznaczne, ze muszę powtórzyć kurs... :mrgreen:

maria
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Posty: 3882
Rejestracja: 5 maja 2004, 11:05

Post autor: maria » 25 maja 2011, 12:16

joanessa pisze:Ja mam napisane na zaświadczeniu ukończenia kursu, że uprawnienia są ważne przez okres 5 lat. dla mnie to jednoznaczne, ze muszę powtórzyć kurs... :mrgreen:
Wzór zaświadczenia jest w D.U. 05. 215.1823 i jest tam " okres ważności zaświadczenia wynosi 5 lat od daty wystawienia" " z tego wynika, że nie uprawnienia lecz zaświadczenie jest ważne 5 lat.
Aś pisze:to co podała Maria to wg mnie odnosi się to tych którzy przed 2005r wykonywali czynności związane z ppoż bez tych wszystkich szkoleń, które teraz obowiązują. Czyli coś takiego jak było z nami behapowcami że Ci którzy nie mają odpowiedniego wykształcenia musza je uzupełnić
Cytat z wyjaśnienia
Osoby niespełniające wymagań, o których mowa w art. 4 ust.2a i 2b ustawy o ochronie przeciwpożarowej ………… nie dłużej jednak niż przez 5 lat od dnia wejścia w życie………
Natomiast osoby spełniające aktualnie obowiązujące wymagania, o których mowa w art.4 ust. 2a i 2b……….Posiadają kwalifikacje do wykonywania czynności z zakresu ochrony przeciwpożarowej bezterminowo ( z zastrzeżeniem okresu ważności zaświadczenia stwierdzającego ukończenie szkolenia).”
To co zaznaczyłam na czerwono dotyczy osób, tak jak piszesz, które nie są inspektorami, natomiast to co na niebiesko tych osób, które są inspektorami.
maria

ODPOWIEDZ