System ochrony z lokalizacją GPS/GSM - detekcja gazów, czujnik ruchu i upadku, komunikacja głosowa, cykliczne zgłoszenia

Kupno, sprzedaż materiałów tematycznych, książek, czasopism. Ogłoszenia dotyczące pracy, szkoleń itp.

Moderator: admin

ODPOWIEDZ
Domelski
10...14 postów
10...14 postów
Posty: 10
Rejestracja: 14 marca 2008, 12:11
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

System ochrony z lokalizacją GPS/GSM - detekcja gazów, czujnik ruchu i upadku, komunikacja głosowa, cykliczne zgłoszenia

Post autor: Domelski » 20 maja 2019, 22:57

Witam.
Chciałem Was zaciekawić pewną nowością na rynku.
Ze względu na regulamin nie chcę tu reklamować więc wybaczcie nie będę podawał nazwy producenta i dystrybutora.

Obrazek

Od kwietnia jest dostępne na Polskim rynku nowe urządzenie (a właściwie system mogący mieć w sobie wiele takich urządzeń), które łączy w sobie dużo elementów jak w tytule czyli:
- miernik gazów (1 lub 4 gazy i to nie tylko te standardowe: CO, H2S, O2 i LEL, ale też NH3, SO2, H2, Cl2, ClO2, HCN, CO2 i PID) wersja z pompką lub bez (pompka może być wyłączana)
- czujnik bezruchu
- czujnik upadku (tu jest ciekawa rzecz, że urządzenie działa w oparciu o opatentowany algorytm bazujący na 3 źródłach danych)
- alarm SOS (czyli użytkownik może wezwać pomoc uruchamiając przycisk)
- check-in (czyli funkcja wymuszająca regularne zgłaszanie się)
- alarmy grupowe wysyłane przez operatora (np. ewakuacja zakładu, awaria)
- ATEX do strefy 2, 1 i 0.
- alarmowa komunikacja głosowa (przy alarmie operator może zadzwonić jak na zwykły telefon, a rozmowy są rejestrowane)
- komunikacja głosowa PTT (push-to-talk) czyli jak radio
- pełna analityka całego systemu: dane pomiarowe, alarmy, informacje o stanie urządzeń, kalibracje itd.
- lokalizacja urządzenia w oparciu o GPS (na zewnątrz)
- lokalizacja urządzenia w oparciu o GSM i reflektory (wewnątrz budynków). Aby móc lokalizować użytkownika w obiekcie muszą być umiejscowione tzw. reflektory (beacon). To takie małe urządzenie na baterie. Przykleja się na ścianę, umieszcza w portalu w danej lokalizacji i już. Ma ATEX do strefy 0. Urządzenie użytkownika łączy się przez GSM i po prostu komunikuje się z reflektorem i dzięki temu wiadomo, że jest obok tego reflektora. Mozliwe jest dodanie map budynków i pięter.

Zarówno lokalizacja GPS jak i wewnątrzbudynkowa jest przesyłana do portalu gdzie operator ma podgląd na wszystkie urządzenia. Alarm jest natychmiast przekazywany operatorowi, który może podjąć decyzję i wysłać pomoc.
Operatorem można być samodzielnie lub za pomocą dostawcy (obecnie tylko w języku angielskim, ale planowane jest rozszerzenie na kraje Europy, w tym Polskę).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Urządzenie może być w kilku wersjach:
ATEX
- bez detekcji gazów (tylko czujnik ruchu, upadku itd.)
- 1 sensor gazów
- 4 sensory gazów
- 4 sensory gazów z pompką
BEZ ATEX
- bez detekcji gazów

Obrazek

Obrazek

Obrazek

System przeznaczony dla pracowników zakładów, zakładowych straży czy jednostek ratunkowych jest bardzo dobry i umożliwia lokalizację pracowników i natychmiastową reakcję na alarm (gazowy, bezruch, upadek, ręczny czy brak zgłoszenia pracownika). Pracownicy narażeni na gazy mogą mieć wersję z sensorami, a pozostali zwykłe wersje.

System jest szczególnie przydatny dla pracowników samodzielnych, terenowych, zewnętrznych firm wchodzących na zakład, osób szczególnie zagrożonych (np. ze względu na stan zdrowia).

Generalnie system zastępuje obecnie używane urządzenia - detektory gazów, czujniki bezruchu itp. umożliwiając użytkownikowi noszenie tylko jednego urządzenia.

Ciekawy jestem Waszych opinii i ewentualnych pytań.

ODPOWIEDZ