www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 21 wrze┼Ťnia 2017, 14:03

Strefa czasowa: UTC + 2

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 25 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 07:16 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 pa┼║dziernika 2011, 18:11
JędrekSPR napisał(a):
w zakładzie fryzjersko-kosmetycznym zalecono
:idea:
Andrzej J.S napisał(a):
Zawsze można się odwołać
:wink:

G├│ra

PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 08:18 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 4 sierpnia 2011, 09:29
JędrekSPR napisał(a):
Andrzej J.S napisał(a):
Je┼Ťli PIS da┼é takie zalecenie, to chyba wie co robi.
Z naciskiem na chyba. Ostatnio w zak┼éadzie fryzjersko-kosmetycznym zalecono ,,wyszczeg├│lnienie zagro┼╝e┼ä biologicznych z grupy 3, sporz─ůdzenia imiennej listy pracownik├│w nara┼╝onych....." :lol:

W publikacji Biologiczne czynniki zagro┼╝enia zawodowego autorstwa J.Dutkiewicz; R.┼Üpiewak; L.Jab┼éo┼äski; J.Szyma┼äska wyst─Öpuj─ů nara┼╝one grupy zawodowe jak: fryzjerzy i pracownicy salon├│w kosmetycznych:manikurzystki, pedikiurzystki. Przypisane symbole czynnik├│w zagro┼╝enia mieszcz─ů si─Ö w przedziale grup 0 do 2. Grupa 3 w tych zawodach nie wyst─Öpuje :P :roll: 8)

G├│ra

PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 08:55 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 16 maja 2003, 19:08
Sprzeczacie si─Ö a jednak wszyscy macie racj─Ö - tyle, ┼╝e ka┼╝dy co innego ma na my┼Ťli i na inne paragrafy (w zwi─ůzku z tym) si─Ö powo┼éuje.
Sp├│r spowodowany jest niewiedz─ů.
Niewiadomo jest czy te ubrania robocze s─ů ska┼╝one chemicznie czy te┼╝ nie. Dlatego zada┼éem pytanie:

rysbur napisał(a):
W podanym opisie sytuacji zabrakło mi kilku informacji: dlaczego lub na jakiej podstawie PIS twierdzi, że ten pył jest szkodliwy oraz czy PIS podał który próg (np. mg na cm2) został przekroczony powyżej którego odzież traktowana jest jako skażona chemicznie a poniżej jest zaledwie zabrudzona.
Pablo812: czy możesz napisać co to jest za pył (skład)?

Je┼╝eli nie znamy odpowiedzi to b─Ödziemy si─Ö nadal sprzecza─ç i przekonywa─ç nawzajem do swoich racji jednocze┼Ťnie odrzucaj─ůc argumenty innych dyskutant├│w.
Ja nie b─Öd─Ö si─Ö odzywa┼é dop├│ki nie b─Öd─Ö wiedzia┼é czy ta odzie┼╝ by┼éa ska┼╝ona czy tylko zapylona. PIS przyj─ů┼é interpretacj─Ö sytuacji wed┼éug w┼éasnych ustale┼ä i je┼╝eli nie znam odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania nie mam podstaw aby zarzuca─ç PIS-owi niekompetencji.

G├│ra

PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 09:05 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 21:20
rysbur napisał(a):
PIS przyj─ů┼é interpretacj─Ö sytuacji wed┼éug w┼éasnych ustale┼ä i je┼╝eli nie znam odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania nie mam podstaw aby zarzuca─ç PIS-owi niekompetencji.

Jestem tego samego zdania.

G├│ra

PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 09:32 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

tadeusz8 napisał(a):
Przypisane symbole czynnik├│w zagro┼╝enia mieszcz─ů si─Ö w przedziale grup 0 do 2. Grupa 3 w tych zawodach nie wyst─Öpuje
Kolega zwrócił uwagę na to :?:
,,wyszczeg├│lnienie zagro┼╝e┼ä biologicznych z grupy 3, sporz─ůdzenia imiennej listy pracownik├│w nara┼╝onych....." :lol: :lol: :lol:

G├│ra

PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 09:36 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

tadeusz8 napisał(a):
W publikacji Biologiczne czynniki zagrożenia zawodowego....Klasyfikacja, narażone grupy zawodowe, pomiary, profilaktyka autorstwa :wink: J.Dutkiewicz; R.Śpiewak; L.Jabłoński; J.Szymańska
Mam w┼éa┼Ťnie w ,,┼éapie''str.159 USL5,USL6 :lol: :lol: :lol:

G├│ra

PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 09:56 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 4 sierpnia 2011, 09:29
JędrekSPR napisał(a):
tadeusz8 napisał(a):
Przypisane symbole czynnik├│w zagro┼╝enia mieszcz─ů si─Ö w przedziale grup 0 do 2. Grupa 3 w tych zawodach nie wyst─Öpuje
Kolega zwrócił uwagę na to :?:
,,wyszczeg├│lnienie zagro┼╝e┼ä biologicznych z grupy 3, sporz─ůdzenia imiennej listy pracownik├│w nara┼╝onych....." :lol: :lol: :lol:

Nie napisz─Ö wi─Öcej, nie jestem a┼╝ tak "wybiegany" jak PIS - je┼╝eli 3 grupa nie wyst─Öpuje to listy nie sporz─ůdzamy - takie jest moje zdanie 8)

G├│ra

PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 10:19 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 21:20
tadeusz8 napisał(a):
Nie napisz─Ö wi─Öcej, nie jestem a┼╝ tak "wybiegany" jak PIS - je┼╝eli 3 grupa nie wyst─Öpuje to listy nie sporz─ůdzamy - takie jest moje zdanie 8)

Tak jak wcze┼Ťniej pisa┼éem.
Je┼Ťli mamy odr─Öbne zdanie, to mo┼╝emy z PIS polemizowa─ç (odwo┼éywa─ç si─Ö), ale zignorowa─ç zalecenia nie mo┼╝emy.

G├│ra

PostNapisane: 19 pa┼║dziernika 2016, 12:14 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 marca 2013, 10:34
Andrzej J.S napisał(a):

Je┼Ťli mamy odr─Öbne zdanie, to mo┼╝emy z PIS polemizowa─ç (odwo┼éywa─ç si─Ö), ale zignorowa─ç zalecenia nie mo┼╝emy.

Nie mo┼╝emy ignorowa─ç nie tylko PIS, ale i innych kontroler├│w pa┼ästwowych. Jak b─Ödziemy polemizowa─ç, to mo┼╝e dojdziemy do jakiego┼Ť sensownego kompromisu. Jak zignorujemy, to we┼║miemy na klat─Ö konsekwencje w postaci mandaciku. Nawet PIP lubi, jak si─Ö do nich pisze i dzwoni (zawsze bior─Ö tel. kontrolera), bo widz─ů, ┼╝e co┼Ť si─Ö dzieje ku lepszemu. Chyba ┼╝e nie mamy racji, to wtedy podaj─ů podstawy prawne do kt├│rych pracodawca musi si─Ö dostosowa─ç

G├│ra

PostNapisane: 8 listopada 2016, 14:19 
1 post
1 post

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 listopada 2016, 16:31
Dlatego tez odzie┼╝ powinna odznacza─ç si─Ö odpowiedni─ů jako┼Ťci─ů. Powinna by─ç przystosowana do danych warunk├│w pracy. Nie ka┼╝dy pracodawca stosuje si─Ö zasad bhp, co mnie bardzo martwi. Ostatnio szuka┼éem odzie┼╝y roboczej i prosz─Ö zobaczy─ç przyk┼éadow─ů stron─Ö: http://sklep.aspil.pl/ jest na prawd─Ö sporo mo┼╝liwo┼Ťci! Wi─Öc dlaczego pracodawcy nie przestrzegaj─ů zasad bhp?

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 25 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: