Szukam stażu lub pracy w dziale BHP-Poznań i okolice

Kupno, sprzedaż materiałów tematycznych, książek, czasopism. Ogłoszenia dotyczące pracy, szkoleń itp.

Moderator: admin

Maciex
2 posty
2 posty

Szukam stażu lub pracy w dziale BHP-Poznań i okolice

Post autor: Maciex » 6 października 2016, 13:45

Dzień dobry,

Poszukuję stażu lub pracy w dziale BHP w Poznaniu bądź okolicach.

Jestem absolwentem studiów dziennych na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na UAM-ie. Tytuł magistra uzyskałem w 2016 r.

Obecnie jestem od ponad dwóch lat Managerem w jednej z restauracji McDonald's w Poznaniu. Ewentualny staż lub praca z zakresu BHP nie będzie kolidowała z moją obecną pracą. Podczas pracy w McDonald's zapoznałem się z informacjami z zakresu: BHP, prawa pracy, porozumiewania się, kierowania, bezpieczeństwa a także ochrony środowiska.

W październiku 2016 r. rozpocząłem studia podyplomowe na Wyższej Szkole Logistyki z zakresu Menedżer bezpieczeństwa i higieny pracy.
Chciałbym rozwijać się w tym kierunku, dlatego też zależy mi na zdobyciu cennego doświadczenia w pracy bądź na stażu z tego zakresu.

Posiadam samochód, więc jestem zainteresowany również lokalizacją w okolicach Poznania.

Drogą mailową mogę przesłać swoje CV oraz proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy.

Mail: spiewanek.maciej@gmail.com
Tel: 669-037-353

Pozdrawiam, Maciej Śpiewanek

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Szukam stażu lub pracy w dziale BHP-Poznań i okolice

Post autor: Andrzej J.S » 7 października 2016, 09:49

Maciex pisze:Jestem absolwentem studiów dziennych na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na UAM-ie. ........ . Ewentualny staż lub praca z zakresu BHP nie będzie kolidowała z moją obecną pracą. Podczas pracy w McDonald's zapoznałem się z informacjami z zakresu: BHP, prawa pracy, porozumiewania się, kierowania, bezpieczeństwa a także ochrony środowiska.

Myślę, że Bezpieczeństwo Narodowe nie ma nic wspólnego z BHP.
Maciex pisze:W październiku 2016 r. rozpocząłem studia podyplomowe na Wyższej Szkole Logistyki z zakresu Menedżer bezpieczeństwa i higieny pracy.
Chciałbym rozwijać się w tym kierunku, dlatego też zależy mi na zdobyciu cennego doświadczenia w pracy bądź na stażu z tego zakresu.
Jeśli chodzi o pracę w zawodzie bhp, to dopiero po ukończeniu podyplomówki.

jony
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: jony » 7 października 2016, 09:53

Chyba, że przygotowanie zawodowe zaczniemy od parzenia kawy, przynoszenia prasy i biegania po piwo dla skacowanego specjalisty :mrgreen:
pozdrawiam - jony

Awatar użytkownika
abraxus
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: abraxus » 7 października 2016, 10:01

Andrzej J.S pisze: Jeśli chodzi o pracę w zawodzie bhp, to dopiero po ukończeniu podyplomówki.
Niby czemu. Stażować może już wcześniej. Ja zacząłem pracować w zawodzie przed ukończeniem podyplomówki. Pracowałem pod okiem "starego" behapowca, który wszystko sprawdzał i podbijał.
Kontrola najwyższym wyrazem zaufania
-Włodzimierz Lenin
Zachód zaczyna się za Odrą
-zasłyszane przy piwie

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 7 października 2016, 10:07

abraxus pisze:
Andrzej J.S pisze: Jeśli chodzi o pracę w zawodzie bhp, to dopiero po ukończeniu podyplomówki.
Niby czemu. Stażować może już wcześniej. Ja zacząłem pracować w zawodzie przed ukończeniem podyplomówki. Pracowałem pod okiem "starego" behapowca, który wszystko sprawdzał i podbijał.
A w którym roku to było :?:
Chyba przed zmianą przepisu o obowiązku posiadania wykształcenia kierunkowego z zakresu bhp. :wink:

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 7 października 2016, 10:13

Ps.
Nawet jeśli by teraz rozpoczął staż, to i tak nie będzie się liczył do ogólnego stażu pracy w zawodzie behapowca, bo wymagana jest umowa o pracę w służbie bhp. Natomiast ażeby pracować w służbie bhp trzeba spełniać warunki kwalifikacyjne.

Awatar użytkownika
abraxus
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: abraxus » 7 października 2016, 10:36

Andrzej J.S pisze:A w którym roku to było
Chyba przed zmianą przepisu o obowiązku posiadania wykształcenia kierunkowego z zakresu bhp.
Podyplomówka z BHP to jest rok. Zacząłem pracować w połowie roku.
Andrzej J.S pisze:Ps.
Nawet jeśli by teraz rozpoczął staż, to i tak nie będzie się liczył do ogólnego stażu pracy w zawodzie behapowca, bo wymagana jest umowa o pracę w służbie bhp. Natomiast ażeby pracować w służbie bhp trzeba spełniać warunki kwalifikacyjne.
Staż się nie liczy ale nabywasz umiejętności.
Żeby to dobrze zrozumieć. Pracownik bez kwalifikacji nie może być samodzielny, nie może zatwierdzać dokumentów, ale nie ma takiego prawa, żeby zabronić mu się uczyć i pracować z kimś kto ma kwalifikacje. Jeśli firma chce komuś płacić za to, że się uczy to nie można tego zabronić.
Ja się przyuczałem do zawodu ale tak jak napisałem - wszystkie dokumenty sprawdzał i zatwierdzał stary behapowiec.
Jak przyniosłem dyplom to dostałem aneks do umowy ze zmianą stanowiska na behapowca. Dostałem piecząteczkę i zacząłem w pełni samodzielną pracę.
Kontrola najwyższym wyrazem zaufania
-Włodzimierz Lenin
Zachód zaczyna się za Odrą
-zasłyszane przy piwie

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 7 października 2016, 12:00

abraxus pisze:
Andrzej J.S pisze:A w którym roku to było
Chyba przed zmianą przepisu o obowiązku posiadania wykształcenia kierunkowego z zakresu bhp.
Podyplomówka z BHP to jest rok. Zacząłem pracować w połowie roku.
Nie pytałem ile trwa podyplomówka bo dobrze wiem.
Pytałem w którym roku, tj. przed 2005 czy po 1 lipca 2005r. - wówczas zmieniono przepisy i wprowadzono wymóg wykształcenia kierunkowego.

Ps.
(Nawiasem mówiąc, mimo, że będąc specjalistą bhp pracowałem w służbie bhp wówczas już 35 lat, to też musiałem kierunkowe uzupełnić.)

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 7 października 2016, 12:07

Podejrzewam, że w takiej sytuacji jak ja, na tym forum jest sporo specjalistów bhp, którzy uzupełniali kwalifikacje kierunkowe. Są to przede wszystkim starzy stażem behapowcy, którzy rozpoczynali pracę w służbie bhp, gdy szkół o tym kierunku jeszcze nie było.

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 7 października 2016, 12:59

Jak ja robiłem podyplomówkę, to na roku było 120 słuchaczy. Ja byłem wtedy dopiero po studiach, więc miałem te 25-26lat. Na roku jednak osób w moim wieku + 10 lat było niewielu, bo ponad 80% to sami ci, co ich prawo zmusiło do podnoszenia kalifikacji. Ale za to było ciekawie, bo łapali prowadzącego na braku wiedzy i cytowaniu starych rozporządzeń :lol:
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 7 października 2016, 13:42

Andrzej J.S pisze:Pytałem w którym roku, tj. przed 2005 czy po 1 lipca 2005r. - wówczas zmieniono przepisy i wprowadzono wymóg wykształcenia kierunkowego.
Hola, hola Jędrula,. Obowiązek ,,wszedł i nie wszedł" w życie, bo było 5, a następnie 8 lat na uzupełnienie kwalifikacji. Czyli ostatnim terminem był CHEBA koniec czerwca 2013 roku.No. :lol:

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 7 października 2016, 17:05

JędrekSPR pisze:
Andrzej J.S pisze:Pytałem w którym roku, tj. przed 2005 czy po 1 lipca 2005r. - wówczas zmieniono przepisy i wprowadzono wymóg wykształcenia kierunkowego.
Hola, hola Jędrula,. Obowiązek ,,wszedł i nie wszedł" w życie, bo było 5, a następnie 8 lat na uzupełnienie kwalifikacji. Czyli ostatnim terminem był CHEBA koniec czerwca 2013 roku.No. :lol:
Masz rację "na uzupełnienie kwalifikacji", ale to dotyczyło "starych" behapowców, a nowi od 1 lipca 2005r już musieli te kwalifikacje spełniać. :wink:

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 7 października 2016, 20:33

Andrzej J.S pisze:nowi od 1 lipca 2005r już musieli te kwalifikacje spełniać.
A tutaj akurat różnie bywało, bo i PIPa się pogubiła :lol:

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 8 października 2016, 08:33

JędrekSPR pisze:
Andrzej J.S pisze:nowi od 1 lipca 2005r już musieli te kwalifikacje spełniać.
A tutaj akurat różnie bywało, bo i PIPa się pogubiła :lol:
"§ 2. Osoby o których mowa w art.237.11 § 1 i 2 Kodeksu pracy, zatrudnione w służbie bhp i wykonujące zadania tej służby w dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia, niespełniające wymagań kwalifikacyjnych określonych w § 4 rozporządzenia, o którym mowa w § 1, w brzmieniu ustalonym niniejszym rozporządzeniem, zachowują prawo do zatrudnienia w służbie bhp i wykonywania zadań tej służby przez okres 8 lat od dnia wejścia w życie niniejszego rozporządzenia.
§ 3. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2005r."

Z powyższego wyraźnie wynika, że te 8 lat dotyczy tylko czynnych behapowców pracujących w służbie bhp w dniu 1.07.2005r. Natomiast wszyscy nowo zatrudniani behapowcy po dniu 1.07.2005r musieli już spełniać wymogi kwalifikacyjne określone w (nowym) § 4 rozporządzenia w spr. służby bhp.

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 9 października 2016, 22:59

Andrzej J.S pisze:Z powyższego wyraźnie wynika, że te 8 lat dotyczy tylko czynnych behapowców pracujących w służbie bhp w dniu 1.07.2005r.
Czego i Kogo dotyczy wiem DOSKONALE, ALEEEEEEEEEEEEEE.........Hmmm. Znam czynnych z onych czasów, którzy w jednym zakładzie :idea:pracując na etacie, podpisywali kolejne umowy w zakładach następnych przez te lata ,,zawieszenia". Na logikę czynnymi bez kwalifikacji (na 8 lat mogli być) i byli w tym pierwszym, a co z podpisywaniem umów ,,ZLECENIOWEYCH JAKO ZEWNĘTRZNI"kolejnych :?: Wg mnie nie powinni, a podpisywali. I co? W razie czego, to kontrolującym niekumatym ,,machali kwitem z zatrudnienia etatowego-pierwszego", że są zatrudnieni i mogą, bo... :evil: Włos z głowy im nie spadł.Dwóch z nich do dziś jest ,, spec. ds.bhp" z tytułem technika bhp i całkiem nieźle się ,,majom, bo pipy znajom i pewnie im dajom"-ich sprawa. :lol: Niech ,,se robiom emeryty"-do czasu. ,,JUSZ" po takich zamiatałem :evil: :idea:

ODPOWIEDZ