www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 22 listopada 2017, 23:08

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 17 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 6 pa┼║dziernika 2016, 12:45 
2 posty
2 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 6 pa┼║dziernika 2016, 10:27
Dzień dobry,

Poszukuj─Ö sta┼╝u lub pracy w dziale BHP w Poznaniu b─ůd┼║ okolicach.

Jestem absolwentem studiów dziennych na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe na UAM-ie. Tytuł magistra uzyskałem w 2016 r.

Obecnie jestem od ponad dw├│ch lat Managerem w jednej z restauracji McDonald's w Poznaniu. Ewentualny sta┼╝ lub praca z zakresu BHP nie b─Ödzie kolidowa┼éa z moj─ů obecn─ů prac─ů. Podczas pracy w McDonald's zapozna┼éem si─Ö z informacjami z zakresu: BHP, prawa pracy, porozumiewania si─Ö, kierowania, bezpiecze┼ästwa a tak┼╝e ochrony ┼Ťrodowiska.

W pa┼║dzierniku 2016 r. rozpocz─ů┼éem studia podyplomowe na Wy┼╝szej Szkole Logistyki z zakresu Mened┼╝er bezpiecze┼ästwa i higieny pracy.
Chcia┼ébym rozwija─ç si─Ö w tym kierunku, dlatego te┼╝ zale┼╝y mi na zdobyciu cennego do┼Ťwiadczenia w pracy b─ůd┼║ na sta┼╝u z tego zakresu.

Posiadam samoch├│d, wi─Öc jestem zainteresowany r├│wnie┼╝ lokalizacj─ů w okolicach Poznania.

Drog─ů mailow─ů mog─Ö przes┼éa─ç swoje CV oraz prosz─Ö o kontakt telefoniczny b─ůd┼║ mailowy.

Mail: spiewanek.maciej@gmail.com
Tel: 669-037-353

Pozdrawiam, Maciej Śpiewanek

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 08:49 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 20:20
Maciex napisał(a):
Jestem absolwentem studi├│w dziennych na kierunku Bezpiecze┼ästwo Narodowe na UAM-ie. ........ . Ewentualny sta┼╝ lub praca z zakresu BHP nie b─Ödzie kolidowa┼éa z moj─ů obecn─ů prac─ů. Podczas pracy w McDonald's zapozna┼éem si─Ö z informacjami z zakresu: BHP, prawa pracy, porozumiewania si─Ö, kierowania, bezpiecze┼ästwa a tak┼╝e ochrony ┼Ťrodowiska.

My┼Ťl─Ö, ┼╝e Bezpiecze┼ästwo Narodowe nie ma nic wsp├│lnego z BHP.

Maciex napisał(a):
W pa┼║dzierniku 2016 r. rozpocz─ů┼éem studia podyplomowe na Wy┼╝szej Szkole Logistyki z zakresu Mened┼╝er bezpiecze┼ästwa i higieny pracy.
Chcia┼ébym rozwija─ç si─Ö w tym kierunku, dlatego te┼╝ zale┼╝y mi na zdobyciu cennego do┼Ťwiadczenia w pracy b─ůd┼║ na sta┼╝u z tego zakresu.

Je┼Ťli chodzi o prac─Ö w zawodzie bhp, to dopiero po uko┼äczeniu podyplom├│wki.

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 08:53 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 4 maja 2006, 13:28
Chyba, ┼╝e przygotowanie zawodowe zaczniemy od parzenia kawy, przynoszenia prasy i biegania po piwo dla skacowanego specjalisty :mrgreen:

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 09:01 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 wrze┼Ťnia 2012, 11:18
Andrzej J.S napisał(a):

Niby czemu. Sta┼╝owa─ç mo┼╝e ju┼╝ wcze┼Ťniej. Ja zacz─ů┼éem pracowa─ç w zawodzie przed uko┼äczeniem podyplom├│wki. Pracowa┼éem pod okiem "starego" behapowca, kt├│ry wszystko sprawdza┼é i podbija┼é.

-zasłyszane przy piwie

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 09:07 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

abraxus napisał(a):
Andrzej J.S napisał(a):

Niby czemu. Sta┼╝owa─ç mo┼╝e ju┼╝ wcze┼Ťniej. Ja zacz─ů┼éem pracowa─ç w zawodzie przed uko┼äczeniem podyplom├│wki. Pracowa┼éem pod okiem "starego" behapowca, kt├│ry wszystko sprawdza┼é i podbija┼é.

A w którym roku to było :?:
Chyba przed zmian─ů przepisu o obowi─ůzku posiadania wykszta┼écenia kierunkowego z zakresu bhp. :wink:

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 09:13 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Ps.
Nawet je┼Ťli by teraz rozpocz─ů┼é sta┼╝, to i tak nie b─Ödzie si─Ö liczy┼é do og├│lnego sta┼╝u pracy w zawodzie behapowca, bo wymagana jest umowa o prac─Ö w s┼éu┼╝bie bhp. Natomiast a┼╝eby pracowa─ç w s┼éu┼╝bie bhp trzeba spe┼énia─ç warunki kwalifikacyjne.

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 09:36 
3125...6249 post├│w
3125...6249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 10 wrze┼Ťnia 2012, 11:18
Andrzej J.S napisał(a):
A w którym roku to było
Chyba przed zmian─ů przepisu o obowi─ůzku posiadania wykszta┼écenia kierunkowego z zakresu bhp.

Podyplom├│wka z BHP to jest rok. Zacz─ů┼éem pracowa─ç w po┼éowie roku.

Andrzej J.S napisał(a):
Ps.
Nawet je┼Ťli by teraz rozpocz─ů┼é sta┼╝, to i tak nie b─Ödzie si─Ö liczy┼é do og├│lnego sta┼╝u pracy w zawodzie behapowca, bo wymagana jest umowa o prac─Ö w s┼éu┼╝bie bhp. Natomiast a┼╝eby pracowa─ç w s┼éu┼╝bie bhp trzeba spe┼énia─ç warunki kwalifikacyjne.

Sta┼╝ si─Ö nie liczy ale nabywasz umiej─Ötno┼Ťci.
┼╗eby to dobrze zrozumie─ç. Pracownik bez kwalifikacji nie mo┼╝e by─ç samodzielny, nie mo┼╝e zatwierdza─ç dokument├│w, ale nie ma takiego prawa, ┼╝eby zabroni─ç mu si─Ö uczy─ç i pracowa─ç z kim┼Ť kto ma kwalifikacje. Je┼Ťli firma chce komu┼Ť p┼éaci─ç za to, ┼╝e si─Ö uczy to nie mo┼╝na tego zabroni─ç.
Ja się przyuczałem do zawodu ale tak jak napisałem - wszystkie dokumenty sprawdzał i zatwierdzał stary behapowiec.
Jak przynios┼éem dyplom to dosta┼éem aneks do umowy ze zmian─ů stanowiska na behapowca. Dosta┼éem piecz─ůteczk─Ö i zacz─ů┼éem w pe┼éni samodzieln─ů prac─Ö.

-zasłyszane przy piwie

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 11:00 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

abraxus napisał(a):
Andrzej J.S napisał(a):
A w którym roku to było
Chyba przed zmian─ů przepisu o obowi─ůzku posiadania wykszta┼écenia kierunkowego z zakresu bhp.

Podyplom├│wka z BHP to jest rok. Zacz─ů┼éem pracowa─ç w po┼éowie roku.

Nie pytałem ile trwa podyplomówka bo dobrze wiem.
Pytałem w którym roku, tj. przed 2005 czy po 1 lipca 2005r. - wówczas zmieniono przepisy i wprowadzono wymóg wykształcenia kierunkowego.

Ps.
(Nawiasem m├│wi─ůc, mimo, ┼╝e b─Öd─ůc specjalist─ů bhp pracowa┼éem w s┼éu┼╝bie bhp w├│wczas ju┼╝ 35 lat, to te┼╝ musia┼éem kierunkowe uzupe┼éni─ç.)

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 11:07 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Podejrzewam, ┼╝e w takiej sytuacji jak ja, na tym forum jest sporo specjalist├│w bhp, kt├│rzy uzupe┼éniali kwalifikacje kierunkowe. S─ů to przede wszystkim starzy sta┼╝em behapowcy, kt├│rzy rozpoczynali prac─Ö w s┼éu┼╝bie bhp, gdy szk├│┼é o tym kierunku jeszcze nie by┼éo.

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 11:59 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 marca 2013, 09:34
Jak ja robi┼éem podyplom├│wk─Ö, to na roku by┼éo 120 s┼éuchaczy. Ja by┼éem wtedy dopiero po studiach, wi─Öc mia┼éem te 25-26lat. Na roku jednak os├│b w moim wieku + 10 lat by┼éo niewielu, bo ponad 80% to sami ci, co ich prawo zmusi┼éo do podnoszenia kalifikacji. Ale za to by┼éo ciekawie, bo ┼éapali prowadz─ůcego na braku wiedzy i cytowaniu starych rozporz─ůdze┼ä :lol:

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 12:42 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 pa┼║dziernika 2011, 17:11
Andrzej J.S napisał(a):
Pytałem w którym roku, tj. przed 2005 czy po 1 lipca 2005r. - wówczas zmieniono przepisy i wprowadzono wymóg wykształcenia kierunkowego.
Hola, hola J─Ödrula,. Obowi─ůzek ,,wszed┼é i nie wszed┼é" w ┼╝ycie, bo by┼éo 5, a nast─Öpnie 8 lat na uzupe┼énienie kwalifikacji. Czyli ostatnim terminem by┼é CHEBA koniec czerwca 2013 roku.No. :lol:

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 16:05 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

JędrekSPR napisał(a):
Andrzej J.S napisał(a):
Hola, hola J─Ödrula,. Obowi─ůzek ,,wszed┼é i nie wszed┼é" w ┼╝ycie, bo by┼éo 5, a nast─Öpnie 8 lat na uzupe┼énienie kwalifikacji. Czyli ostatnim terminem by┼é CHEBA koniec czerwca 2013 roku.No. :lol:

Masz rację "na uzupełnienie kwalifikacji", ale to dotyczyło "starych" behapowców, a nowi od 1 lipca 2005r już musieli te kwalifikacje spełniać. :wink:

G├│ra

PostNapisane: 7 pa┼║dziernika 2016, 19:33 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Andrzej J.S napisał(a):
nowi od 1 lipca 2005r już musieli te kwalifikacje spełniać.
A tutaj akurat różnie bywało, bo i PIPa się pogubiła :lol:

G├│ra

PostNapisane: 8 pa┼║dziernika 2016, 07:33 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

JędrekSPR napisał(a):
Andrzej J.S napisał(a):
nowi od 1 lipca 2005r już musieli te kwalifikacje spełniać.
A tutaj akurat różnie bywało, bo i PIPa się pogubiła :lol:

"┬ž 2. Osoby o kt├│rych mowa w art.237.11 ┬ž 1 i 2 Kodeksu pracy, zatrudnione w s┼éu┼╝bie bhp i wykonuj─ůce zadania tej s┼éu┼╝by w dniu wej┼Ťcia w ┼╝ycie niniejszego rozporz─ůdzenia, niespe┼éniaj─ůce wymaga┼ä kwalifikacyjnych okre┼Ťlonych w ┬ž 4 rozporz─ůdzenia, o kt├│rym mowa w ┬ž 1, w brzmieniu ustalonym niniejszym rozporz─ůdzeniem, zachowuj─ů prawo do zatrudnienia w s┼éu┼╝bie bhp i wykonywania zada┼ä tej s┼éu┼╝by przez okres 8 lat od dnia wej┼Ťcia w ┼╝ycie niniejszego rozporz─ůdzenia.
┬ž 3. Rozporz─ůdzenie wchodzi w ┼╝ycie z dniem 1 lipca 2005r."

Z powy┼╝szego wyra┼║nie wynika, ┼╝e te 8 lat dotyczy tylko czynnych behapowc├│w pracuj─ůcych w s┼éu┼╝bie bhp w dniu 1.07.2005r. Natomiast wszyscy nowo zatrudniani behapowcy po dniu 1.07.2005r musieli ju┼╝ spe┼énia─ç wymogi kwalifikacyjne okre┼Ťlone w (nowym) ┬ž 4 rozporz─ůdzenia w spr. s┼éu┼╝by bhp.

G├│ra

PostNapisane: 9 pa┼║dziernika 2016, 21:59 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Andrzej J.S napisał(a):
Z powy┼╝szego wyra┼║nie wynika, ┼╝e te 8 lat dotyczy tylko czynnych behapowc├│w pracuj─ůcych w s┼éu┼╝bie bhp w dniu 1.07.2005r.
Czego i Kogo dotyczy wiem DOSKONALE, ALEEEEEEEEEEEEEE.........Hmmm. Znam czynnych z onych czas├│w, kt├│rzy w jednym zak┼éadzie :idea:pracuj─ůc na etacie, podpisywali kolejne umowy w zak┼éadach nast─Öpnych przez te lata ,,zawieszenia". Na logik─Ö czynnymi bez kwalifikacji (na 8 lat mogli by─ç) i byli w tym pierwszym, a co z podpisywaniem um├│w ,,ZLECENIOWEYCH JAKO ZEWN─śTRZNI"kolejnych :?: Wg mnie nie powinni, a podpisywali. I co? W razie czego, to kontroluj─ůcym niekumatym ,,machali kwitem z zatrudnienia etatowego-pierwszego", ┼╝e s─ů zatrudnieni i mog─ů, bo... :evil: W┼éos z g┼éowy im nie spad┼é.Dw├│ch z nich do dzi┼Ť jest ,, spec. ds.bhp" z tytu┼éem technika bhp i ca┼ékiem nie┼║le si─Ö ,,majom, bo pipy znajom i pewnie im dajom"-ich sprawa. :lol: Niech ,,se robiom emeryty"-do czasu. ,,JUSZ" po takich zamiata┼éem :evil: :idea:

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 17 ]  Przejd┼║ na stron─Ö 1, 2  Nast─Öpna strona

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 2 go┼Ťci

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: