ORZ narażenie na pole elektromagnet od diatermii szpitalnych

Ocena ryzyka zawodowego, wymagania i zalecenia, metody, dokumentowanie, przykłady.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
meble000
250...374 postów
250...374 postów
Posty: 362
Rejestracja: 2 grudnia 2010, 20:42
Lokalizacja: koli

ORZ narażenie na pole elektromagnet od diatermii szpitalnych

Post autor: meble000 » 8 sierpnia 2019, 09:34

Dzień Dobry

Pilnie potrzebuje wzoru do oceny ryzyka przy polu elektromagnet dla diatermii stosowanych przy zabiegach operac w szpitalach.
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Awatar użytkownika
Tomy
1250...1874 postów
1250...1874 postów
Posty: 1679
Rejestracja: 5 maja 2010, 06:36
Lokalizacja: Poznań

Re: ORZ narażenie na pole elektromagnet od diatermii szpitalnych

Post autor: Tomy » 11 sierpnia 2019, 12:47

Cześć. Nie bardzo rozumiem pytanie :?: :?: Przecież to jeden z czynników fizycznych więc zlecasz akredytowanej jednostce przeprowadzenia badań (jeśli nie ma) lub opierasz się na przyjętych i gotowych opracowaniach i na tej podstawie wyników szacujesz ryzyko metodą np. Risk Score podejmując odpowiednie środki profilaktyczne, które pozwolą wykonywać pracę.

http://archiwum.ciop.pl/26562.html
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę wycierał łokciem!

Krzych_2033
625...1249 postów
625...1249 postów
Posty: 930
Rejestracja: 7 grudnia 2006, 09:29
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: ORZ narażenie na pole elektromagnet od diatermii szpitalnych

Post autor: Krzych_2033 » 6 grudnia 2019, 09:43

Pytanie jest zasadne, tylko nadal nie wiadomo jak to robić, choć przepis wszedł w życie 01.07.2016 r. A mowa o rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy I Polityki Społecznej z dnia 29 czerwca 2016 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy pracach związanych z narażeniem na pole elektromagnetyczne (Dz. U. z 2018 r. poz. 331). Konkretnie chodzi o § 5-8, załącznik nr 3 oraz kilka definicji zawartych w § 3 rozporządzenia. Wiadomo tylko, że należy to robić w formie oceny ryzyka zawodowego, bo § 8 ust. 4 stanowi: "Do sporządzania, przechowywania i udostępniania dokumentacji dotyczącej rozpoznania i oceny zagrożeń elektromagnetycznych, o której mowa w ust. 2 i 3, stosuje się rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (Dz. U. z 2003 r. poz. 1650, z 2007 r. poz. 330, z 2008 r. poz. 690 oraz z 2011 r. poz. 1034).".

ODPOWIEDZ