ORZ dla robót na nieznanym obiekcie

Ocena ryzyka zawodowego, wymagania i zalecenia, metody, dokumentowanie, przykłady.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fasolisko
125...249 postów
125...249 postów

ORZ dla robót na nieznanym obiekcie

Post autor: Fasolisko » 15 maja 2018, 17:18

Witajcie :)

Mam mały zgryz...
Pewna firma, właściwie korporacja... MOLOCH :D czyli 100% procedur na wszystko wymaga ode mnie wykonania dodatkowej oceny ryzyka zawodowego dla prac wykonywanych na ich obiekcie - proste prace montażowe, pomiarowe i regulacyjne. Pracownicy - w tym przypadku zwani dumnie "pracownikami terenowymi" mają wykonaną ogólną ocenę ryzyka zawodowego dla zakresu swoich prac w środowiskach przemysłowych. Jednak w tym przypadku firma, na której terenie ma być wykonana usługa, życzy sobie wykonania ORZ dla prac w tym konkretnym miejscu. Oczywiście piszą, że muszę i powołuje się na normę PN-N-18002.
Zastanawiam się jak to zrobić, nie znając osobiście miejsca wykonywanych prac ani ewentualnych szczególnych warunków i zagrożeń, jakie mogą tam wystąpić i czy występują jakiekolwiek. Mam do Nich jechać i identyfikować zagrożenia ? Wymagać od Nich opracowania listy charakteryzującej miejsce wykonywania robót ? Czy po prostu wziąć moją podstawową dokumentacje i zmienić pierwszą stronę na ORZ dotyczącą prac na obiekcie X i przedstawić Im jako ta specjalnie dla ich przypadku ?

Jak byście ugryźli temat ?

Awatar użytkownika
Dario
125...249 postów
125...249 postów

Re: ORZ dla robót na nieznanym obiekcie

Post autor: Dario » 16 maja 2018, 07:43

Fasolisko pisze:
15 maja 2018, 17:18
po prostu wziąć moją podstawową dokumentacje i zmienić pierwszą stronę na ORZ dotyczącą prac na obiekcie X i przedstawić Im jako ta specjalnie dla ich przypadku
jeżeli "to magiczne" miejsce pracy nie charakteryzuje się niczym szczególnym, czyli zagrożenia "standardowe" dla prac
Fasolisko pisze:
montażowe, pomiarowe i regulacyjne

Awatar użytkownika
piotrek01
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: piotrek01 » 16 maja 2018, 07:49

jak firma ma certyfikaty i procedury to wie , ze......

ale mozna tak jak poprzednik ....najwyzej sie poprawi w razie co

http://archiwum.ciop.pl/22105.html

larson
25...49 postów
25...49 postów

Post autor: larson » 17 maja 2018, 07:21

Fasolisko pisze:
Witajcie :)

Mam mały zgryz...
Pewna firma, właściwie korporacja... MOLOCH :D czyli 100% procedur na wszystko wymaga ode mnie wykonania dodatkowej oceny ryzyka zawodowego dla prac wykonywanych na ich obiekcie - proste prace montażowe, pomiarowe i regulacyjne. Pracownicy - w tym przypadku zwani dumnie "pracownikami terenowymi" mają wykonaną ogólną ocenę ryzyka zawodowego dla zakresu swoich prac w środowiskach przemysłowych. Jednak w tym przypadku firma, na której terenie ma być wykonana usługa, życzy sobie wykonania ORZ dla prac w tym konkretnym miejscu. Oczywiście piszą, że muszę i powołuje się na normę PN-N-18002.
Zastanawiam się jak to zrobić, nie znając osobiście miejsca wykonywanych prac ani ewentualnych szczególnych warunków i zagrożeń, jakie mogą tam wystąpić i czy występują jakiekolwiek. Mam do Nich jechać i identyfikować zagrożenia ? Wymagać od Nich opracowania listy charakteryzującej miejsce wykonywania robót ? Czy po prostu wziąć moją podstawową dokumentacje i zmienić pierwszą stronę na ORZ dotyczącą prac na obiekcie X i przedstawić Im jako ta specjalnie dla ich przypadku ?

Jak byście ugryźli temat ?
Jeśli to ArcelorMittal to mogę Ci pomóc pisz na priv

Awatar użytkownika
Fasolisko
125...249 postów
125...249 postów

Post autor: Fasolisko » 17 maja 2018, 10:57

Na początku zaryzykuje z gotową dokumentacją i zobaczę jak temat się rozwinie.

Larson - dziękuję za chęć pomocy ale to nie to ;)

ODPOWIEDZ