www.forumbhp.pl

Forum BHP i prawa pracy
Teraz jest 11 grudnia 2017, 22:09

Strefa czasowa: UTC + 1

Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 23 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomo┼Ť─ç
PostNapisane: 27 sierpnia 2017, 21:04 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 7 grudnia 2006, 09:29
M├│j PIS powiedzia┼é, ┼╝e przez t─ů ksi─ů┼╝k─Ö wszyscy bez sensu przepisuj─ů z niej czynniki biologiczne do ORZ i przewa┼╝nie wszyscy maj─ů ┼║le, bo za du┼╝o, a przez to niedostosowane do konkretnego stanowiska pracy.

G├│ra

PostNapisane: 28 sierpnia 2017, 07:01 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 2 sierpnia 2016, 14:02
Mnie polecano jeszcze na studiach R─ůczkowskiego
no to to mam :mrgreen:

a z ORZ wyrzuciłam połowę rzeczy i pani powiedziała, że teraz jest ok.

G├│ra

PostNapisane: 6 grudnia 2017, 15:08 
25...49 post├│w
25...49 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 19 stycznia 2015, 13:10
Cze┼Ť─ç,

w┼éa┼Ťnie aktualizuj─Ö ORZ dla o┼Ťrodka pomocy spo┼éecznej.
Dla por├│wnania mam ORZ z innego o┼Ťrodka tego typu - wyszczeg├│lniona niesamowicie du┼╝a ilo┼Ť─ç bakterii, wirus├│w i grzyb├│w !
Sk─ůd oni takie rzeczy bior─ů ?!

Nie mam poj─Öcia na czym mo┼╝na si─Ö oprze─ç by wykaza─ç w┼éa┼Ťciwe mikroorganizmy. Teoretycznie mo┼╝na wszystko :)

Na jednej z kontroli PIS w OPS okazana zosta┼éa ocena gdzie ze szkodliwych czynnik├│w biologicznych wykazano jedynie wirusy ┼╝├│┼étaczki oraz pr─ůtka gru┼║licy. Ale og├│lnie wiadomo, ┼╝e przeci─Ötny pracownik socjalny mo┼╝e mie─ç styczno┼Ť─ç z innymi powa┼╝nymi czynnikami biologicznymi (skrajnie chorzy i wyniszczeni ludzie) w ┼Ťrodowisku pracy...
Inspektor PIS nie miał uwag.

W jednym z ATEST├│w by┼éa ORZ pracownika noclegowni dla bezdomnych (jako┼Ť tak) i lista czynnik├│w biologicznych te┼╝ by┼éa SPORA - nie wiem tylko na jakiej podstawie wykazano te czynniki...
Co to za ksi─ů┼╝ka, o kt├│rej napisali┼Ťcie we wcze┼Ťniejszych postach ?

Mo┼╝ecie poleci─ç jeszcze jakie┼Ť inne konkretne publikacje dotycz─ůce czynnik├│w biologicznych dla stanowisk typu pracownik socjalny, piel─Ögniarka, lekarz ?

Sk─ůd to wszystko bra─ç ? : )
bo tak naprawd─Ö mo┼╝na wrzuci─ç co si─Ö chce ;-)

G├│ra

PostNapisane: 6 grudnia 2017, 21:27 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 wrze┼Ťnia 2017, 13:18
ot i to :)

G├│ra

PostNapisane: 7 grudnia 2017, 08:11 
625...1249 post├│w
625...1249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 4 sierpnia 2011, 08:29
Marian001 napisał(a):
Cze┼Ť─ç,
w┼éa┼Ťnie aktualizuj─Ö ORZ dla o┼Ťrodka pomocy spo┼éecznej.
Dla por├│wnania mam ORZ z innego o┼Ťrodka tego typu - wyszczeg├│lniona niesamowicie du┼╝a ilo┼Ť─ç bakterii, wirus├│w i grzyb├│w !
Sk─ůd oni takie rzeczy bior─ů ?!
Nie mam poj─Öcia na czym mo┼╝na si─Ö oprze─ç by wykaza─ç w┼éa┼Ťciwe mikroorganizmy. Teoretycznie mo┼╝na wszystko :)
Mo┼╝ecie poleci─ç jeszcze jakie┼Ť inne konkretne publikacje dotycz─ůce czynnik├│w biologicznych dla stanowisk typu pracownik socjalny, piel─Ögniarka, lekarz ?

Sk─ůd to wszystko bra─ç ? : )
bo tak naprawd─Ö mo┼╝na wrzuci─ç co si─Ö chce ;-)

Jest takie opracowanie: Jacek Dutkiewicz, Radosław Śpiewak, Leon Jabłoński, Jolanta Szymańska "Biologiczne Czynniki Zagrożenia Zawodowego - Klasyfikacja, Narażone Grupy Zawodowe, Pomiary, Profilaktyka Wydawnictwo: ad punctum. Z tego co mi wiadomo jest to publikacja polecana przez PIS i wykorzystywana w pracy bhp-owców.
Znajdziesz tam m.in. takie grupy jak: Pozostali pracownicy s┼éu┼╝by zdrowia; Pracownicy opieki spo┼éecznej. Cena przyst─Öpna a ksi─ů┼╝ka do wykorzystania do ka┼╝dego zawodu, w ko┼äcu nigdy nie wiadomo gdzie nas poniesie :idea: :!: 8) :roll: :wink:

G├│ra

PostNapisane: 7 grudnia 2017, 22:38 
15...19 post├│w
15...19 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 14 maja 2011, 18:34
A po co wymienia─ç wszystkie zagro┼╝enia biologiczne, skoro np. skutki s─ů takie same?
Wymienia─ç wszystkie czynniki biologiczne mija si─Ö raczej z celem.

G├│ra

PostNapisane: 8 grudnia 2017, 08:49 
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Do┼é─ůczy┼é(a): 8 maja 2008, 20:20
www.bhpex.pl napisał(a):
A po co wymienia─ç wszystkie zagro┼╝enia biologiczne, skoro np. skutki s─ů takie same?
Wymienia─ç wszystkie czynniki biologiczne mija si─Ö raczej z celem.

Wymieni─ç / oceni─ç nale┼╝y tylko te, kt├│re wyst─Öpuj─ů w ┼Ťrodowisku pracy, a nie ca┼é─ů gam─Ö ┼╝eby tym straszy─ç wszystkich pracownik├│w :wink:

G├│ra

PostNapisane: 8 grudnia 2017, 18:46 
125...249 post├│w
125...249 post├│w

Do┼é─ůczy┼é(a): 15 wrze┼Ťnia 2017, 13:18
koledze BHPEX - chyba chodzi o to, ┼╝e skoro dwie r├│┼╝ne bakterie dzia┼éaj─ů tak samo ( taki sam skutek dzia┼éania) na organizm to po co je opisywa─ç osobno - dobrze zrozumia┼éem?

Moim zdaniem po to by pracownik wiedział nie tylko co w efekcie narażenia mu grozi ( jakie choroby itp.) ale i co ( jaki czynnik ) może taki stan spowodować?

Przyznaj─Ö, ┼╝e wi─Ökszo┼Ť─ç nazw czynnik├│w biologicznych jest tak skomplikowanych, ┼╝e nawet nie potrafi ich poprawnie przeczyta─ç ( nie wspomn─Ö o zapami─Ötaniu) ale inaczej wygl─ůda ( dzia┼éa na ┼Ťwiadomo┼Ť─ç pracownika) informacja, ┼╝e nara┼╝ony jest na 10 r├│┼╝nych czynnik├│w biologicznych ni┼╝ informacja, ┼╝e mo┼╝emy np. zachorowa─ç na dwie choroby.

G├│ra

Wy┼Ťwietl posty nie starsze ni┼╝:  Sortuj wg  
Utw├│rz nowy w─ůtek Odpowiedz w w─ůtku  [ Posty: 23 ]  Przejd┼║ na stron─Ö Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1

Kto przegl─ůda forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy ten dzia┼é: Brak zidentyfikowanych u┼╝ytkownik├│w i 1 go┼Ť─ç

Nie mo┼╝esz rozpoczyna─ç nowych w─ůtk├│w
Nie mo┼╝esz odpowiada─ç w w─ůtkach
Nie mo┼╝esz edytowa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz usuwa─ç swoich post├│w
Nie mo┼╝esz dodawa─ç za┼é─ůcznik├│w

Szukaj:
Skocz do: