Czy mogę pracować jako Bhp-owiec

O wszystkim co jest związane z BHP a nie pasuje do żadnej sekcji Forum.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

frugo_g
5...9 postów
5...9 postów

Czy mogę pracować jako Bhp-owiec

Post autor: frugo_g » 10 kwietnia 2017, 12:33

Witam kolegów interesuje mnie odpowiedź na pytanie czy nie pracując jeszcze jako bhp-owiec a ukończyłem studia licencjackie na kierunku Pedagogika Edukacja z Bezpieczeństwem i Higiena Pracy oraz Terapia pedagogiczna w 2009 r. I moje pytanie brzmi czy mogę pracować jako bhp-owiec prowadząc szkolenia itd i jakim tytułem mogę się tytułować czy prowadząc wlasną firmę muszę mieć ukończone dodadkowe kursy dla służb bhp ?

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Czy mogę pracować jako Bhp-owiec

Post autor: JędrekSPR » 10 kwietnia 2017, 12:40

Koleżanki nie odpowiedzą :lol:

Awatar użytkownika
uleczka
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: uleczka » 10 kwietnia 2017, 12:45

JędrekSPR pisze:Koleżanki nie odpowiedzą
A właśnie, że odpowiedzą.

Rozporządzenie o służbie BHP - zgodnie z prawem tak, możesz.
frugo_g pisze:akim tytułem mogę się tytułować
W BHP nie ma tytułów

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 10 kwietnia 2017, 12:54

Podaj wykaz przedmiotów na tym licencjacie (i liczbe godzin wykladow). Bo prawdopodobnie zgodnie z prawem NIE MOŻESZ. Zwłaszcza szkolić.
uleczka pisze:
JędrekSPR pisze:Koleżanki nie odpowiedzą
A właśnie, że odpowiedzą.

Rozporządzenie o służbie BHP - zgodnie z prawem tak, możesz.
frugo_g pisze:akim tytułem mogę się tytułować
W BHP nie ma tytułów
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 10 kwietnia 2017, 14:07

frugo_g pisze:Witam kolegów
:roll: :idea: :lol:

Awatar użytkownika
uleczka
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: uleczka » 10 kwietnia 2017, 14:22

ewania pisze:Podaj wykaz przedmiotów na tym licencjacie (i liczbe godzin wykladow).
O tym nie pomyślałam, że to może być cos pokrewnego z np. Edukacją dla bezpieczeństwa, ale
ewania pisze:o prawdopodobnie zgodnie z prawem NIE MOŻESZ. Zwłaszcza szkolić.
Właśnie szkolić zgodnie z prawem można. Tam prawo nie stawia takich wymagń

julijka2
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: julijka2 » 10 kwietnia 2017, 14:32

prawo prawem, które swoją drogą mówi, że musisz mieć rok stażu pod okiem doświadczonego BeHaPowca
a od ludzkiej storny a umiejętności? a doświadczenie? a wiedza?
kto to zweryfikuje/zweryfikował ?

chcesz byc kolejnym teczkowcem?

frugo_g
5...9 postów
5...9 postów

Post autor: frugo_g » 10 kwietnia 2017, 23:02

A to panie kolezanki przepraszam :). Duza ilość godzin wykladow z kazdego zakresu, robienie wlasnych prezentacji po audit, praktyki dwa lata z rzędu no i wlaśnie tu mam problem bo w szkole mówili ze niby mogę, ale czy muszę do tego dorabiać kursy bhp dodatkowo to akurat nie wiem. Do szkolenia są zawsze kursy pedagogiczne potrzebne by móc szkolić a ja przy okazji taka szkole zrobilem by być nauczycielem zrobiłem czyli uczyć innych przekazywać wiedze szkolić. Ale z kierunkiem bhp. O tytuł to nie chodzi mi o prof czy coś. Tylko mlodszy inspektor ,starszy inspektor.

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 10 kwietnia 2017, 23:28

frugo_g pisze:zrobilem by być nauczycielem zrobiłem czyli uczyć innych przekazywać wiedze szkolić. Ale z kierunkiem bhp. O tytuł to nie chodzi mi o prof czy coś. Tylko mlodszy inspektor
Czego Oni Was ,,tam" uczyli :roll:

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 11 kwietnia 2017, 00:26

uleczka pisze:Właśnie szkolić zgodnie z prawem można. Tam prawo nie stawia takich wymagń
TAKICH nie. Ale stawia inne. Równie wysokie. I z ich spełnieniem może być problem, bo: >>
julijka2 pisze:a umiejętności? a doświadczenie? a wiedza?
JędrekSPR pisze:
frugo_g pisze:zrobilem by być nauczycielem zrobiłem czyli uczyć innych przekazywać wiedze szkolić. Ale z kierunkiem bhp. O tytuł to nie chodzi mi o prof czy coś. Tylko mlodszy inspektor
Czego Oni Was ,,tam" uczyli :roll:
Przede wszystkim jednak:
frugo_g pisze:Duza ilość godzin wykladow z kazdego zakresu,
Konkretnie napisz, proszę. Jakie przedmioty i co to znaczy "duża ilość".
Napisz jakie przedmioty, powiemy Ci czy masz studia w zakresie bhp, czy nie.
(Antoni Słonimski)

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 11 kwietnia 2017, 17:58

ewania pisze:Napisz jakie przedmioty, powiemy Ci czy masz studia w zakresie bhp, czy nie.
Nazwa/kierunek studiów oczywiście
"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein

frugo_g
5...9 postów
5...9 postów

Post autor: frugo_g » 19 kwietnia 2017, 16:58

Witam przepraszam że dopiero teraz odpisuje, ale nie mogłem myślę że moją wątpliwość rozwiała pewna kartka, którą znalazłem a którą córka mi nie wiadomo jak zabrała :P, są to "Informacje o uprawnieniach posiadania dyplomu".
Mam tutaj taki punkt "Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe".
Absolwent studiów Pierwszego stopnia na kierunku pedagogika, w specjalności edukacja bezpieczeństwo i higiena pracy oraz terapia pedagogiczna wyposażony jest w wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zawodu pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje kompetencje zawodowe do pracy w szczególności na stanowisku inspektora i specjalisty ds BHP w różnych instytucjach i zakładach pracy, także w sferze szeroko rozumianego doradztwa w zakresie stosowania zasad i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Absolwent posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć w charakterze nauczyciela w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach zasadniczych, zasadniczych szkołach zawodowych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
To chyba wystarczająca odpowiedź na moje pytanie.

Awatar użytkownika
rysbur
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: rysbur » 19 kwietnia 2017, 17:48

frugo_g pisze:To chyba wystarczająca odpowiedź na moje pytanie.
Nie przytoczyłeś odpowiedzi na swoje pytanie lecz treść reklamy zachęcającej do podjęcia studiów na kierunku Pedagogika Edukacja z Bezpieczeństwem i Higiena Pracy oraz Terapia pedagogiczna w 2009.

To tak samo jak z reklamami "darmowych" pożyczek: łatwo, tanio, szybko i przyjemnie.
Diabeł tkwi w szczegółach ( w tym przypadku: rozporządzeniach).

frugo_g: Twoje pytanie świadczy o tym, że albo nie przeczytałeś albo nie zrozumiałeś co najmniej dwóch rozporządzeń: o służbie bhp oraz o szkoleniu w dziedzinie bhp. Tym samym potwierdzasz, że nie posiadasz odpowiedniej wiedzy, wymaganych umiejętności i doświadczania.
Dlatego nie dziw się, że mało kto chce Tobie wyjaśniać absolutnie podstawowe kwestie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 19 kwietnia 2017, 18:40

frugo_g pisze:Witam przepraszam że dopiero teraz odpisuje, ale nie mogłem myślę że moją wątpliwość rozwiała pewna kartka, którą znalazłem a którą córka mi nie wiadomo jak zabrała :P, są to "Informacje o uprawnieniach posiadania dyplomu".
Mam tutaj taki punkt "Posiadane kwalifikacje oraz uprawnienia zawodowe".
Absolwent studiów Pierwszego stopnia na kierunku pedagogika, w specjalności edukacja bezpieczeństwo i higiena pracy oraz terapia pedagogiczna wyposażony jest w wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne niezbędne do wykonywania zawodu pracownika służby bezpieczeństwa i higieny pracy. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje kompetencje zawodowe do pracy w szczególności na stanowisku inspektora i specjalisty ds BHP w różnych instytucjach i zakładach pracy, także w sferze szeroko rozumianego doradztwa w zakresie stosowania zasad i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Absolwent posiada kwalifikacje do prowadzenia zajęć w charakterze nauczyciela w szkołach podstawowych, gimnazjach, szkołach zasadniczych, zasadniczych szkołach zawodowych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.
To chyba wystarczająca odpowiedź na moje pytanie.
Mozesz napisac wreszcie jakie miales te przemioty i ile godzin? No i jaka nazwa kierunku studiów (choć nazwa w sumie jeszcze o niczym specjalnie nie świadczy....)
(Antoni Słonimski)

frugo_g
5...9 postów
5...9 postów

Post autor: frugo_g » 19 kwietnia 2017, 18:41

Nie przytoczyłem żadnej reklamy tylko po odnalezieniu dokumentu którego mi brakowało przeczytałem do czego uprawniaja mnie ukonczone przeze mnie studia licencjackie. Dziekuje za wszelkie odpowiedzi temat uważam za zamkniety.

ODPOWIEDZ