ATEST listopadowy

O wszystkim co jest związane z BHP a nie pasuje do żadnej sekcji Forum.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Re: ATEST listopadowy

Post autor: wino2 » 12 grudnia 2016, 14:41

julijka2 pisze:aaa to lipa
pojedyncze artykuły to nawet ciekawie się zapowiada, ale żeby dostawać wszystko jak leci, no to może już nie koniecznie
Słuszne spostrzeżenie
Nie jest to gazeta którą się czyta od dechy do dechy
Niestety zalewana jest czasami artykułami które mnie w ogóle nie interesują i których nie czytam. Powiedziałbym że ciekawe artykuły pojawiają się rzadko. Albo piszą je jacyś teoretycy nie mający pojęcia o życiu....
"Panie Premierze, jak żyć?"

julijka2
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: julijka2 » 12 grudnia 2016, 14:49

wino2 pisze: Albo piszą je jacyś teoretycy nie mający pojęcia o życiu....
o rany, jak czytam artykuły teoretyków do mnie krew zalewa

a czasem fajnie jest przeczytać, coś co nie dotyczy mojej branży bezpośrednio ,
mam pielęgniarki w rodzinie i czasem dopytują o różne rzeczy
ale za wiedzę tylko teoretyków to ja podziękuję

no, szkoda, bo się ciekawie zapowiadało :(

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 12 grudnia 2016, 23:12

wino2 pisze:Powiedziałbym że ciekawe artykuły pojawiają się rzadko. Albo piszą je jacyś teoretycy nie mający pojęcia o życiu....
Weź to przeczytaj do kupy i przemyśl coś naskrobał :wink:

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 12 grudnia 2016, 23:17

julijka2 pisze:szkoda, bo się ciekawie zapowiadało
I - moim zdaniem - JEST ciekawie.
Co do
abraxus pisze:bo tam towarzystwo wzajemnej adoracji.
to powiem, że prenumeruję od hohoho lat i nie zauważyłam niczego takiego - może więc jakieś konkreciki, abraxus? Nie lubię jak się rzuca jakieś ogólniki... Konkrety proszę.
Co do
wino2 pisze:zalewana jest czasami artykułami które mnie w ogóle nie interesują i których nie czytam.
To co? Ciebie nie interesują, mnie także czasami nie interesują, bo zupełnie nie moja branża, ale - na pewno interesują innych, tych, ktorym się w ich pracy akurat przydają. Nie można więc negatywnie oceniac czasopisma tylko dlatego, że na wszystkich stronach nie ma tresci, ktore akurat NAM sie przydadzą i NAS interesują.
wino2 pisze:Albo piszą je jacyś teoretycy nie mający pojęcia o życiu....
I znowu ogólnik.... Przykładzik jakiś konkretny? Że teoretycy? Że nie mają pojęcia o życiu? Czyim? Twoim? Moim? A muszą? Piszą o tym, na czym się znają.
PS.
Żeby było jasne - nie mam żadnych udziałów/koneksji/interesów powiązanych z Atestem. Po prostu - nie znoszę bleblania "nie bo nie".
Atest nie jest tani. I to jest z mojej strony jedyny zarzut.
Ale - jeśli ja bym miała ATEST oceniac w skali 5 stopniowej, julijka, to dałabym 4. (z uwagi na cenę :evil: ) a 5 z uwagi właśnie na dużą róznorodność tematów. Są bardzo ciekawe i przydatne stałe rubryki, w tym m.in. "Angielski dla behapowców", "ocena ryzyka zawodowego" (zawsze jakieś stanowisko), zawsze omawiane jest jakies zagadnienie w oparciu o orzecznictwo, "Nowe przepisy", "Racja pracodawcy" w wiele innych, naprawdę interesujących.
Ja np. czytam przewaznie od dechy do dechy.
Choć też bywa, że nie zawsze, bo np. nie interesuje mnie przemysł ciężki, więc jesli są w tym temacie artykuły - omijam je. Mam też jako prenumerator dostęp do archiwum Atestu (elektronicznego).
Moim zdaniem - obok "Przyjaciela przy pracy" (ktory jednak jest - jesli jeszcze jest, bo dawno nie czytalam -nieco inny w swoim charakterze) - ATEST jest najlepszym cyklicznym wydawnictwem dla behapowców.
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 13 grudnia 2016, 17:16

Już kiedyś czytelnicy zarzucali redakcji że Atest jest pisany zbyt trudnym niejasnym dla wielu językiem. TAkie języki spotyka sie w pismach branżowych często. Wystarczy próbować czytać artykuły dla lekarzy, prawników. Magia.... To nie są pisma dla zwykłych beahpowcowktórzy na warsztacie oceniają czy maszyna ma zabezpieczenia czy nie, albo czy pan któremu maszyna ucięła rękę był trzezwy czy nie. To są pisma dla tych co siedzą za biurkiem za wielkimi segregatorami i chodzą w garniturach. Ja nigdy nie zapłaciłbym za Atest, kupuje mi go firma więc czytam co dotyczy mojej branży, resztę pomijam.
Był niedawno cykl artykułów o ergonomii - bardzo ciekawy i można powiedzieć żródło wiedzy. Ale był też cykl artykułów o prowadzeniu wypadków. Boszzzzzzzzzz......., gość ktory to pisał chyba nigdy nie prowadził wypadku. Same poprzepisywane z rozporządzeń hasła nie poparte żadnymi przykładami, żadną praktyką, żadnymi wskazówkami
"Panie Premierze, jak żyć?"

ODPOWIEDZ