CV

O wszystkim co jest związane z BHP a nie pasuje do żadnej sekcji Forum.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
nowystaryandrzej4
25...49 postów
25...49 postów

CV

Post autor: nowystaryandrzej4 » 20 listopada 2016, 20:33

Witam wszystkim szukam nowej pracy w branży no ale kluczem dostatnia się na rozmowę kwalifikacyjną jest CV może, ktoś z koleżanek i kolegów podzieliby się informacją jak prawidłowo napisać CV związane z naszą branżą oczywiście

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Re: CV

Post autor: ewania » 20 listopada 2016, 21:07

Zasady pisania CV są szablonowe raczej. A to, co w nim umiescisz to zależy od Twojej drogi zawodowej, nikt za Ciebie tego nie napisze, bo nie wie co i kiedy robiles, jakie masz doswiadczenie zawodowe, umiejętności, pasje itp. itd....
wzorów CV w necie znajdziesz skolko ugodno.
TUTAJ np. masz także porady, czego NIE robic pisząc CV.
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

mateusz1231
125...249 postów
125...249 postów

Post autor: mateusz1231 » 21 listopada 2016, 00:40

Zawsze możesz być orginalny. Pamiętam jak dyrektor pokazywał mi CV napisane w dymkach to się śmiał pół dnia, ale zaprosił na rozmowę bo chciał sie spytać skąd te dymki ale w końcu człowieka przyjął.

krzysiekk1
125...249 postów
125...249 postów

Post autor: krzysiekk1 » 23 listopada 2016, 11:19

Sposób pisania CV zależy wg mnie od stanowiska na które startujesz. Jeśli Twoja praca wymaga kreatywności to jak najbardziej pomysłowe CV byłoby wskazane, jeśli nie to wystarczy schludnie i dobrze rozpisane oraz sformatowane w programie tekstowym. Warto również zwrócić uwagę na zdjęcie dodane do CV, nie powinno ono być np. z wakacji, na tle auta czy z piwem w ręku. Część pracodawców zwraca również uwagę na adres e-mail wpisany na CV, dobrze aby nie był to np. rasowybuhaj69@buziaczki.onet.pl
Jeśli jednak docelowy pracodawca prosi również o list motywacyjny to przede wszystkim zwróć uwagę na ten właśnie aspekt, nawet kosztem wymyślnego CV. Dobrze aby taki list zawierał szereg Twoich zalet niezbędnych lub przydatnych na konkretne stanowisko wraz z szeregiem tez udowadniających to.

queia
5...9 postów
5...9 postów

Post autor: queia » 30 stycznia 2017, 15:04

Kiedyś miałam małą przygodę w HR, mogę powiedzieć tylko tyle - żadnych zbędnych udziwnień, pstrokatych kolorów - przede wszystkim CV powinno być czytelne! Dodatkowo historia zatrudnienia tylko związana ze stanowiskiem, na który aplikujemy. Jeśli przez miesiąc ktoś sprzedawał pamiątki na mazurach, to jest to zupełnie niepotrzebna informacja, jeśli aplikujesz do pracy za biurkiem. Jeśli nie mamy doświadczenia, wpisujemy to co się może najbardziej wiązać z tym stanowiskiem, na który aplikujemy.

Dodatkowo oczywiście nie można kłamać w cv, bo później można zostać przyłapanym na gorącym uczynku. :D ku uciesze HRowca oczywiście.

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 30 stycznia 2017, 21:11

queia pisze:Dodatkowo historia zatrudnienia tylko związana ze stanowiskiem, na który aplikujemy.
Zdecydowanie nie zgadzam się z tym :!:
queia pisze:Jeśli przez miesiąc ktoś sprzedawał pamiątki na mazurach, to jest to zupełnie niepotrzebna informacja, jeśli aplikujesz do pracy za biurkiem. J
I to także, wg mnie, nieprawda :!:
Nigdy nie wiadomo, jakich cech u swojego pracownika szuka pracodawca. Doswiadczenie nabyte podczas pracy w roznych zawodach i w roznym charakterze moze się przydać i często daje obraz o umiejętnosciach i cechach człowieka, ktore z pozoru nijak mają się do stanowiska, na ktore człowiek aplikuje.
Tylko z pozoru zatem jest to "zupełnie niepotrzebna informacja"..... Dobry rekruter potrafi wyciagac wnioski z tego i owego..... :idea:
Każde doświadczenie zawodowe MA (może miec) znaczenie :idea:
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 31 stycznia 2017, 09:42

ewania pisze:
queia pisze:Dodatkowo historia zatrudnienia tylko związana ze stanowiskiem, na który aplikujemy.
Zdecydowanie nie zgadzam się z tym :!: (...) Doswiadczenie nabyte podczas pracy w roznych zawodach i w roznym charakterze moze się przydać i często daje obraz o umiejętnosciach i cechach człowieka, ktore z pozoru nijak mają się do stanowiska, na ktore człowiek aplikuje.
(...) Dobry rekruter potrafi wyciagac wnioski z tego i owego..... :idea::
Ewania, z tego co piszesz, to mogę powtórzyć tylko za Wałęsą: "Jestem za, a nawet przeciw". Otóż:
- prawdą jest, że różne doświadczenie jest czasami atutem i rekruter odczyta to jako plus, iż ktoś nie jest ograniczony horyzontami. Nie mniej jednak, jak ktoś ma tego sporo również rekruter odczyta, że nigdzie nie może zagrzać stanowiska i jest ciągle niezadowolony, wiec po co ma zatrudniać kolejnego pracownika, który ledwo co się nauczy jak firma prosperuje, na siebie jeszcze nie zarobił, a już się zwalnia? Ja proponuję dawać w cv takie doświadczenia zawodowe, gdzie byliśmy kilka lat, bo takie, gdzie grzaliśmy stanowisko kilka miesięcy bym nie dawał, a jedynie co wpisał jako hobby. Oczywiście po zatrudnieniu do kadr dostarczamy wszystkie świadectwa pracy
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

queia
5...9 postów
5...9 postów

Post autor: queia » 31 stycznia 2017, 10:03

Oczywiście, wszystko z umiarem. Jak to jednak wygląda, kiedy CV jest na dwie strony, bo piszący zdecydował się uwzględnić wszystkie swoje miejsca zatrudnienia, w tym większość były to prace dorywcze 1-2 miesiące? To już lepiej faktycznie ograniczyć się do tych najdłuższych, najbardziej konkretnych miejsc zatrudnienia.

julijka2
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: julijka2 » 31 stycznia 2017, 10:38

można z dwóch zdaniach ująć prace dorywcze, nie trzeba zużywać tyle stron

ODPOWIEDZ