Szukanie pieniędzy

O wszystkim co jest związane z BHP a nie pasuje do żadnej sekcji Forum.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Szukanie pieniędzy

Post autor: wojtek.d » 18 listopada 2016, 09:00

Nie mam pojęcia. Myślę, że problem jest w mentalności ludzi. W Niemczech nie ma takich kombinatorów jak w Polsce, którzy ledwo oczy otworzą, to patrzą co by tu zrobić, by zarobić i się nie narobić, a przy tym jeszcze mieć czas na to, by się napić i piciem też zarobić... Przykładem jest chociażby Lidl ze swoją akcją. Wszędzie i dla wszystkich jest jasną sprawą do zrozumienia, że "jak ktoś będzie niezadowolony, to może zwrócić nawet puste opakowanie, a dostanie zwrot kasy". A jak tu mówić o zadowoleniu, jak ktoś przynosi 4 puste paczki po parówkach i mówi, że chce zwrot kasy, bo mu nie smakowały. Albo po 15min. przynosi puste opakowanie po proszku do prania czy kostkach do zmywarki i też chce zwrot kasy, bo mu źle umyło albo wyprało? U mnie cykl w zmywarce trwa 1,5h, a najkrótszy program w pralce to 30min. Nawet jak bym miał do domu 5 minut drogi, to w sumie tam i z powrotem to 10min. Pozostaje mi 5min na wypróbowanie, czyli co? Wrzucając całą paczkę kostek do zmywarki lub wsypując całe opakowanie proszku do pralki przyspieszy mi proces do 5 min z zadawalającym efektem?
Prawdą jest jeden fakt: ani ten proszek, ani kostki do zmywarki, ani pianka do golenia itp. nie spełniły oczekiwań klientów, bo ... - w bagażniku samochodu na parkingu sklepu nie miały prawa nic wyprać, umyć itd. Podobnie z owocami, warzywami, wędlinami itd. - nie miały prawa smakować, bo ich nikt jeszcze nie skosztował, gdyż zostały tylko przesypane do bagażnika. Ale cóż - Polak potrafi
PS: dobrze, że nie jestem Polakiem, tylko (zgodnie z tym, co powiedział Jarek) niemiecką opcją polityczną, bo znów bym się musiał wstydzić
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 18 listopada 2016, 09:08

wojtek.d pisze:(zgodnie z tym, co powiedział Jarek)
też mam dylemat, bo jestem przedsiębiorą (wszak mikrusem), który się przyczynia do spadku PKB :evil:

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 18 listopada 2016, 09:18

Niech się wezmą do roboty, to i pkb będzie rosło. Jak do tej pory to nic nowego nie budują, tylko kończą to, co PO-PSL rozpoczęło. Mówili cały czas w RM i TRWAM, że dróg nie mamy, autostrady się rozlatują, a ile oni umów już podpisali? Przecież rok czasu siedzą na stołkach i tylko pierdzą i to głośno. A prawda jest taka, że GDDKiA kończy budowy podpisane przez były rząd i wykonawcom kończą się kontrakty, a nowych robót nie ma.
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 18 listopada 2016, 20:23

Tu masz o drogach i autostradach, które okazują się niepotrzebne :wink: http://motoryzacja.interia.pl/raporty/r ... e=fb_share

Zeszliśmy z tematu i skręcamy niebezpiecznie w stronę polityki - zanim się wciągnę i sama powiem słowami nieparlamentarnymi co myślę - temat zamykam.
Chcących dyskusję kontynuować - kieruję do dyskusji we właściwej grupie w tym celu utworzonej.
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Zablokowany