Automaty vendingowe/ dystrybutory odzieży- jaki wybrać?

O wszystkim co jest związane z BHP a nie pasuje do żadnej sekcji Forum.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Renti
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Kontakt:

Automaty vendingowe/ dystrybutory odzieży- jaki wybrać?

Post autor: Renti » 13 września 2016, 15:26

Wytam!
Co jakiś czas wraca mi temat automatów do wydawania ŚOI. Ze względu na to, iż obszar ten raczkował (duża awaryjność, wysokie koszty użytkowania/ wynajmu, ograniczenia programowe/ ilość asortymentu, casookres pobrań, statystyki, itp). nie mogłam się zdecydował co wybrać aby nie "wisieć" ciągle z serwisem na telefonie. Może ktoś z Was ma taki automat u siebie (wraz z oprogramowaniem) i może się podzielić doświadczeniem?
Pozdrawiam / Renata

Awatar użytkownika
intruder1125
625...1249 postów
625...1249 postów
Kontakt:

Re: Automaty vendingowe/ dystrybutory odzieży- jaki wybrać?

Post autor: intruder1125 » 29 września 2016, 12:39

Z mojego doświadczenia to wychodzi drożej i więcej roboty z nim niż zatrudniając jednego człowieka do wydawania.

Awatar użytkownika
Renti
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Kontakt:

Post autor: Renti » 29 września 2016, 15:54

:) podaj przykład z tego doswiadczenia- firma, rodzaj autoamtu, możliwości programowe. Teorię mam opanową w tym względzie,a teraz chcę faktów.
Pozdrawiam / Renata

Awatar użytkownika
JarQsz
375...499 postów
375...499 postów
Kontakt:

Post autor: JarQsz » 29 września 2016, 18:17

U mnie (całkiem przez przypadek) ostatnio odkryłem cos takiego (jak na zdjęciach, cos jak automat na słodycze :) ).
Nie jest to do końca automat na ubrania, ale na środki ochrony indywidualnej typu rękawice, maski itp. oraz drobny sprzęt tj. tarcze szlifierskie.
Działa to na zasadzie panelu dotykowego, pracownik wybiera sobie, co potrzebuje I odpowiednia przegródka się otwiera. Aby aktywować automat, pracownik używa swojej elektronicznej przepustki (tej samej, co do wejścia na zakład pracy). Jest to również połączone z siecią firmowa I programem do ewidencji tego, co pracownik pobiera.

anieszka
25...49 postów
25...49 postów

Post autor: anieszka » 30 września 2016, 11:18

Witam, mam okazję pracować w zakładzie, gdzie dobór/wydawanie rękawic był nie lada wyzwaniem. Problem był złożony:
mnóstwo różnych procesów, praca z elementami raz suchymi, raz zaolejonymi, kontakt z elementami o różnych wymiarach i krawędziach i jak można się domyślić olbrzymie ilości zużycia rękawic. Rękawice wydawane były na zasadzie: tam leży worek, weź sobie. To pracownicy sobie brali do pracy, do domu, do ogrodu... Nie wspomnę już o tym, że nie zawsze te rękawice spełniały się w swojej roli i mimo ich stosowania dochodziło do przecięć - innymi słowy nieodpowiedni dobór środków. Postanowiono wprowadzić dyspensery. Pracownik ma określoną pulę do wykorzystania, oczywiście jeżeli będzie potrzebował więcej zwraca się do przełożonego. Na początku oczywiście wielu osobom ten pomysł się nie podobał bo chyba tak mamy, że jak są zmiany to na pewno musi być na gorsze. Ten etap mamy za sobą a automaty już są pozytywnie odbierane przez ludzi :) Mamy stały dostęp do bazy, co umożliwia na bieżąco monitorować stan wydanych rękawic. Automaty są uzupełniane przez firmę co 2 dni /lub częściej w miarę potrzeb/. Póki co, nie zdarzyło się by rękawic zabrakło. Po kilki miesiącach już można stwierdzić, że zużycie jest mniejsze - a oszczędności z tego tytułu poszły na lepsze jakościowo rękawice.
Osobiście mogę polecić taki sposób wydawania środków ochrony ;)

Awatar użytkownika
Renti
1875...2499 postów
1875...2499 postów
Kontakt:

Post autor: Renti » 30 września 2016, 11:52

JarQsz, bardzo dziękuję za podanie przykładu automatu.
Właśnie o tą stronę automatyki mi chodzi.
Wiem, że to moze ocierać się o jakąś reklamę produktową (dlatego proszę o inf na priv z podaniem nazwy producenta jeśli nie chce ktoś tego tutaj umieszczać) ale chodzi mi o automat i program jakim dysponuje.
Czyli mam np automat firmy X, automat ma możliwość wydawania 20 różnych rodzajów asortymentowych, zróżncowanych nawet pod kątem gabarytów (hełmy ochronne, rękawice, okulary, itp), a nie tylko rodzaju czy też rozmaru np. rękawicy. Automat ma oprogramowanie któtre jest łatwe w obsł i jest kompatybilny z innymi systemami zarządzania (dlatego np łatwo się aktualizuje listy pracowników, generuje raporty pobrań, itp)
Awaryjność danego urządzenia, koszt wynajmu itp. Wiem, ze np średni ksozt wynajmu takiego automatu to około 2 tys zł / m-c(zależy od jego możliwości/ pojemność, program, itp). Oczywiście pobrania po wprowadzeniu kodu lub z użyciem kart elektronicznych (tutaj też rozne rozwiązania).
Pozdrawiam / Renata

Awatar użytkownika
abraxus
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: abraxus » 3 października 2016, 09:01

intruder1125 pisze:Z mojego doświadczenia to wychodzi drożej i więcej roboty z nim niż zatrudniając jednego człowieka do wydawania.
Bzdury gadasz. Można wykupić usługę, że automatem zajmuje się firma zewnętrzna (sklep z artykułami BHP), który go na bieżąco uzupełnia i serwisuje.
Kontrola najwyższym wyrazem zaufania
-Włodzimierz Lenin
Zachód zaczyna się za Odrą
-zasłyszane przy piwie

anieszka
25...49 postów
25...49 postów

Post autor: anieszka » 3 października 2016, 17:21

Oczywiście, że tak. Co więcej, warto się zorientować, czy w konkurencyjnych firmach wypożyczenie automatów jest w cenie dostarczanych rękawic (żeby nie napisać gratis :lol: ). Dla nich to przyciągnięcie klienta na dłużej, dla zajmujących się wydawaniem rękawic wygoda.
abraxus pisze:
intruder1125 pisze:Z mojego doświadczenia to wychodzi drożej i więcej roboty z nim niż zatrudniając jednego człowieka do wydawania.
Bzdury gadasz. Można wykupić usługę, że automatem zajmuje się firma zewnętrzna (sklep z artykułami BHP), który go na bieżąco uzupełnia i serwisuje.

Awatar użytkownika
JarQsz
375...499 postów
375...499 postów
Kontakt:

Post autor: JarQsz » 6 października 2016, 11:21

jesli jeszcze ktos bedzie mial jakies pytania, to pisac :)

ODPOWIEDZ