Program do "obsługi szkoleń"

Informacje o książkach, czasopismach, poradnikach, ciekawych miejscach w internecie. Prosimy nie dodawać tutaj ogłoszeń (dla nich przeznaczony jest dział Ogłoszenia).

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Awatar użytkownika
jacbis
375...499 postów
375...499 postów

Program do "obsługi szkoleń"

Post autor: jacbis » 20 listopada 2014, 19:24

poszukuję fajnego programu do ewidencjonowania szkoleń bhp ( intuicyjny)

Oczekiwania jakie mam wobec takiego programu to
prowadzenie ewidencji pracowników z możliwością wpisywania ważności szkolenia
możliwość grupowania pracowników w różnych firmach ( obsługa kilku firm)
tworzenie kompleksowej dokumentacji ze szkoleń - dziennika zajęć z możliwością drukowania gotowych zaświadczeń

w sumie niewiele ale do tej pory nie trafiłem na nic fajnego - niekoniecznie musi kosztować 200 złotych ;-)))

Awatar użytkownika
rysbur
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Re: program do "obsługi szkoleń"

Post autor: rysbur » 20 listopada 2014, 20:51

jacbis pisze:poszukuję fajnego programu do ewidencjonowania szkoleń bhp ( intuicyjny)
tworzenie kompleksowej dokumentacji ze szkoleń - dziennika zajęć z możliwością drukowania gotowych zaświadczeń

w sumie niewiele ale do tej pory nie trafiłem na nic fajnego -
Pakiet MS Office spełnia powyższe wymagania.
jacbis pisze:niekoniecznie musi kosztować 200 złotych ;-)))
Aaaa! Jeżeli poszukujesz programu o tych samych parametrach ale za darmo, to proponuję OpenOffice - całkiem za darmo i po polsku.
Kiedyś byłem użytkownikiem różnych znanych programów behapowskich (samych renomowanych w naszym środowisku firm) za które płaciłem różne - najczęściej kwartalne - opłaty. W końcu oprzytomniałem po sprawdzeniu kosztów kilkuletniego stosowania tych programów. Teraz używam Worda i Excela, do niedawna OpenOffice Base a od niedawna Access 2007.
Polecam.
Ktoś, kto wie jak wykorzystać te programy (czyli uważał na informatyce w gimnazjum i szkole średniej) nigdy nie zakupi żadnego z profesjonalnych behapowskich programów. Wybije mu to z głowy bardzo szybko księgowy albo współmałżonek.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jacbis
375...499 postów
375...499 postów

Post autor: jacbis » 20 listopada 2014, 21:09

rysbur pisze:
jacbis pisze:poszukuję fajnego programu do ewidencjonowania szkoleń bhp ( intuicyjny)

w sumie niewiele ale do tej pory nie trafiłem na nic fajnego -
Pakiet MS Office spełnia powyższe wymagania.
jacbis pisze:niekoniecznie musi kosztować 200 złotych ;-)))
Aaaa! Jeżeli poszukujesz programu o tych samych parametrach ale za darmo, to proponuję OpenOffice - całkiem za darmo i po polsku.
Kiedyś byłem użytkownikiem różnych znanych programów behapowskich (samych renomowanych w naszym środowisku firm) za które płaciłem różne - najczęściej kwartalne - opłaty. W końcu oprzytomniałem po sprawdzeniu kosztów kilkuletniego stosowania tych programów. Teraz używam Worda i Excela, do niedawna OpenOffice Base a od niedawna Access 2007.
Polecam.
Ktoś, kto wie jak wykorzystać te programy (czyli uważał na informatyce w gimnazjum i szkole średniej) nigdy nie zakupi żadnego z profesjonalnych behapowskich programów. Wybije mu to z głowy bardzo szybko księgowy albo współmałżonek.
Pozdrawiam.
wiesz, niektórzy informatykę zaczęli na studiach i to na komputerach comodore czy jakoś tak ;_)))
słuchanie podczas tych zajęć nijak ma się do dzisiejszych programów biurowych ;-)))

ale dziękuję za info - w sumie myślę o kupieniu jakiegoś programu i nie interesują mnie aktualizacje - bo i po co mi one ;-)))

a to 200 złotych to w drugą stronę - mogę dać raz ale więcej ;_))) i mieć coś użytecznego ;-))

Awatar użytkownika
rysbur
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: rysbur » 20 listopada 2014, 22:01

jacbis pisze:wiesz, niektórzy informatykę zaczęli na studiach i to na komputerach comodore czy jakoś tak ;_)))
słuchanie podczas tych zajęć nijak ma się do dzisiejszych programów biurowych ;-)))
Tak? To chyba trochę młodsi ode mnie. Za moich czasów, czym zajmowała się cybernetyka dowiedziałem się z książki "Sobowtór profesora Rawy". Dopiero kilkanaście lat później kupiłem pierwsze numery Bajtka (jednokolorowe) i zostałem szczęśliwym właścicielem Atari - nauczyłem się programować go w takim śmiesznym języku "Atari Basic". Nigdy nie uczyłem się informatyki w szkołach (w dzisiejszym rozumieniu) a to co wiem, to nauczyłem się sam, metodą prób i błędów.
Kiedyś, na studiach miałem (przez jeden semestr - na ostatnim roku) przedmiot "informatyka" - nawet kilka razy byłem w pomieszczeniach gdzie pracowała ODRA i podczas końcowego egzaminu musiałem wymienić języki programowania i rodzaje drukarek. Pamiętam dziś, że wymieniłem fortran i cobol a z drukarek wymieniłem mozajkową i głowicową - co pozwoliło uzyskać 4 lub 5. Na tym skończyła się moja edukacja informatyczna. To życie zmusiło mnie do nauki komputera i programów. Nie potrafię robić cudów, ale podstawy mam dość dobrze opanowane. Wychowałem córkę i wiem czego może nauczyć szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum czy szkoła wyższa. Dlatego nie uwierzę jak ktoś młodszy ode mnie powie, że nie zna podstaw informatyki.
Jutro będę w Gorzowie Wlkp., więc raczej nie będę mógł siedzieć jak zawsze na na tym forum.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jacbis
375...499 postów
375...499 postów

Post autor: jacbis » 20 listopada 2014, 22:22

hehe nie no bez przesady ;_))

co trzeba to zrobię ;-))

ale niech bhp=owcy zarabiają zajmując się BHP a informatycy pisząc programy

szukam programu - dziękuję wszystkim za dobre rady wykorzystania word/exel ;-)))

Awatar użytkownika
Tomy
1250...1874 postów
1250...1874 postów

Post autor: Tomy » 20 listopada 2014, 23:20

rysbur pisze:kupiłem pierwsze numery Bajtka (jednokolorowe) i zostałem szczęśliwym właścicielem Atari - nauczyłem się programować go w takim śmiesznym języku "Atari Basic". Nigdy nie uczyłem się informatyki w szkołach (w dzisiejszym rozumieniu) a to co wiem, to nauczyłem się sam, metodą prób i błędów.
Atari 130XE potem Commodore C64 i nagrywanie nocnych audycji z Polskiego Radia gdzie puszczano sygnał programisty .. człowiek nocami siedział i nagrywał na kasety .. a później pół dnia spędzał na wgrywaniu zawartości do maszyny (i nie daj Boże aby ktoś biurkiem ruszył :D). PIĘKNE CZASY!

Witam weterana :)
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę wycierał łokciem!

Awatar użytkownika
dj135
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: dj135 » 21 listopada 2014, 08:10

Tomy pisze:
rysbur pisze:kupiłem pierwsze numery Bajtka (jednokolorowe) i zostałem szczęśliwym właścicielem Atari - nauczyłem się programować go w takim śmiesznym języku "Atari Basic". Nigdy nie uczyłem się informatyki w szkołach (w dzisiejszym rozumieniu) a to co wiem, to nauczyłem się sam, metodą prób i błędów.
Atari 130XE potem Commodore C64 i nagrywanie nocnych audycji z Polskiego Radia gdzie puszczano sygnał programisty .. człowiek nocami siedział i nagrywał na kasety .. a później pół dnia spędzał na wgrywaniu zawartości do maszyny (i nie daj Boże aby ktoś biurkiem ruszył :D). PIĘKNE CZASY!

Witam weterana :)
tak :). commadore 64 i spectrum :) szlag trafiał jak do pokoju ktoś wszedł i trzasnął drzwiami :)

roggix2
10...14 postów
10...14 postów

Post autor: roggix2 » 18 października 2016, 20:58

Ja polecam program Dokumentacja BHP w firmie, ma również takie funkcje o których pisałeś. Jest dość drogie, bo kosztuje ponad 600 zł, ale allegro pewnie pomoże z ceną :)

Awatar użytkownika
jacbis
375...499 postów
375...499 postów

Post autor: jacbis » 18 października 2016, 21:15

to program czy zbiór dokumentów ?????

roggix2
10...14 postów
10...14 postów

Post autor: roggix2 » 19 października 2016, 21:26

To program + dokumentacja BHP, nazwa trochę nietrafiona według mnie.

Tu masz opis http://www.oddk.pl/Dokumentacja-BHP-w-f ... rta,id,295

Polecam kupić na allegro, można trochę zaoszczędzić. Na stronie oddk za to można sobie pobrać demo i przetestowac mniej więcej, chociaż wiadomo jak to DEMO ma okrojone funkcje.

Awatar użytkownika
abraxus
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Re: Program do "obsługi szkoleń"

Post autor: abraxus » 24 października 2016, 11:35

Używałem różnych programów i ostatecznie okazało się, że najlepszym jest EXCEL.
Kontrola najwyższym wyrazem zaufania
-Włodzimierz Lenin
Zachód zaczyna się za Odrą
-zasłyszane przy piwie

roggix2
10...14 postów
10...14 postów

Post autor: roggix2 » 24 października 2016, 22:57

No niby tak, excel mi pomógł w wielu sprawach. Jest bardzo uniwersalny i można go wielorako wykorzystać. Tym bardziej jak ktoś wie jak go odpowiednio używać. Koledze pewnie chodziło o coś skrojone na miarę pod BHP, a nie tak ogólny program jak excel, dlatego poleciłem mu Dokumentacje BHP w Firmie, nie jest może idealny i nawet dużo mu do tego brakuje, ale swoje podstawowe funkcje spełnia i pomaga szczególnie w większych firmach trzymać wszystko w 1 miejscu pod kontrolą.

Awatar użytkownika
Dario
125...249 postów
125...249 postów

Post autor: Dario » 25 października 2016, 07:52

Programów do obsługi BHP jest kilka ... nie będę ich tutaj reklamował - odsyłam do wyszukiwarek internetowych. :roll: Kwestią jest tylko ich cena i faktyczne potrzeby użytkownika. Ja osobiście używam Excel'a i to mi wystarcza.

Awatar użytkownika
Tomy
1250...1874 postów
1250...1874 postów

Post autor: Tomy » 5 listopada 2016, 22:08

Żaden program nie zastąpi głowy otwartej na wiedzę praktyczną i merytoryczną z otwartością na ciągłą edukację przepisów prawa i umiejętnością obsługi pakietu MS Office (Word, Excel) i nic więcej nie potrzeba.

Te bajki o super-hiper-samopracujących "kobyłach" typu Stern czy Vademecum BHP to moim zdaniem .. szkoda kasy :mrgreen:
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę wycierał łokciem!

roggix2
10...14 postów
10...14 postów

Post autor: roggix2 » 7 listopada 2016, 23:50

Dlatego ja zaproponowałem mu program "Dokumentacja BHP w firmie" (nazwa trochę myląca), jest w miarę prosty i nie aż taki drogi jak Vademecum BHP, gdzie na pewno Vademecum jest super, ale kogo stać z własnej kasy na wywalenie takich pieniędzy ? No chyba, że pracujesz w wielkiej firmie i potrafisz przekonać szefa do wyłożenia kasy :)

ODPOWIEDZ