Hałas

Informacje o książkach, czasopismach, poradnikach, ciekawych miejscach w internecie. Prosimy nie dodawać tutaj ogłoszeń (dla nich przeznaczony jest dział Ogłoszenia).

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Re: Hałas

Post autor: admin » 25 lipca 2014, 08:38

MM pisze:"Dawniej", na stronie http://www.wypadek.pl były aplikacje liczące narażenie na hałas, gdzie hałas zmieniał się w okresie 1 godziny (narażenie dla 8 godzin) lub w ciągu tygodnia. Może uda się je przywrócić. N atej stronie było rownież kilka ciekawych aplikacji..

Pamiętam, bo sam pisałem te aplikacje :) . Problem z nimi był taki, że to nie były skrypty javy ale aplety. Obecne przeglądarki mają dużo zabezpieczeń skutecznie "utrudniających" korzystanie z apletów. Więcej jest roboty z ich konfiguracją niż korzyści z korzystania :( . Ta obecna aplikacja jest bardziej uniwersalna, bo umożliwia obliczenia dla dowolnej liczby przedziałów czasu. I w dodatku można sobie skopiować tabelę z wprowadzonymi danymi do raportu z pomiarów/obliczeń.
Co do ekspozycji tygodniowej to w najbliższym czasie dorobię taki skrypt.
Pozdrawiam
Admin

Thezerter
250...374 postów
250...374 postów
Kontakt:

Post autor: Thezerter » 27 lipca 2014, 11:42

admin pisze:Oczywiście, to typowe nieporozumienie :) .
Wracając do rzeczy. Zrobiłem skrypt, który pomaga w wyliczaniu ekspozycji dziennej Lex na hałas na podstawie wyników pomiarów cząstkowych równoważnego poziomu dźwięku Leq.
Jest to pierwsza wersja skryptu i dlatego na razie nie udostępniłem go "oficjalnie" na stronie Serwisu Wypadek.
Oto link:

http://www.wypadek.pl/tools/lex.html

Skrypt korzysta z udogodnień nowych przeglądarek i nie będzie chodził na starszych wersjach. Może być także uruchamiany na przeglądarkach na tabletach z androidem i wykorzystywany "w terenie".
Będę wdzięczny za uwagi o zauważonych błędach i co warto by w nim zmienić.
bardzo fajne, liczy prawidłowo, zobrazowanie graficzne przydatne, bo daje pogląd o wpływie składowych hałasu, łatwo pozwoli BHP-owcą na sprawdzenie na podstawie wyników badań z Laboratorium przy tym natężeniu hałasu (zmierzonym) jaki jest maksymalny czas narażenia dla pracownika by nie miał przekroczenia dopuszczalnej normy.
Uwagi
-"dodaj wynik pomiarów" zrobił bym łamane(/) na "oblicz" ... bo długo szukałem :wink:przycisku jak obliczyć to co wpisałem dla jednej czynności 7,5 godzinnej
-przy Lex dodałbym "8h" by była jasność, że wynik jest liczony dla 8 godzin i to jego trzeba porównywać z normą 8h
Laboratorium Badawcze Akredytowane PRO-LAB s.c.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » 27 lipca 2014, 13:54

Dziękuje za uwagi. Postaram się je uwzględnić jak najszybciej.
Pozdrawiam
Admin

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » 28 lipca 2014, 11:12

Uwagi zostały właśnie uwzględnione.
Pozdrawiam
Admin

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Kontakt:

Post autor: admin » 3 sierpnia 2014, 11:36

Program jest już udostępniony w Serwisie Wypadek.pl.
Jego opis znajduje się w dziale [Narzędzia]: http://www.wypadek.pl/.
Są tam już także programy do oceny narażenia na drgania.
Pozdrawiam
Admin

ODPOWIEDZ