Zasady korzystania z palarni

Wzory dokumentów, porady dotyczące ich tworzenia i wypełniania.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paweł_K
625...1249 postów
625...1249 postów
Kontakt:

Zasady korzystania z palarni

Post autor: Paweł_K » 10 listopada 2016, 15:01

Witam

Zamontowaliśmy na terenie zakładu palarnie.
Mam teraz pytanie do tych co mają taki wynalazek na zakładzie:
Czy macie ustalone jakieś zasady w Regulaminie czy też Instrukcji w jaki sposób pracownicy mogą korzystać z palarni?

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Zasady korzystania z palarni

Post autor: JędrekSPR » 10 listopada 2016, 19:06

Paweł_K pisze:Czy macie ustalone jakieś zasady w Regulaminie czy też Instrukcji w jaki sposób pracownicy mogą korzystać z palarni?
Jeżeli pracodawca wydał zgodę zarządzeniem wewnętrznym i ,,umiejscowił" oną palarnię, to do czasu kiedy nie wyda określenia szczegółowego - hulaj dusza piekła dla palaczy nie ma :wink: Odezwą się przez przedstawiciela pracowników pracownicy niepalący :wink: Przerabiałem i WIM z czym się to je :lol:

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 14 listopada 2016, 11:09

Paweł_K pisze: Mam teraz pytanie do tych co mają taki wynalazek na zakładzie:
Czy macie ustalone jakieś zasady w Regulaminie czy też Instrukcji w jaki sposób pracownicy mogą korzystać z palarni?
Ja takiego wynalazku nie mam, bo mamy całkowity zakaz. Jak na parkingu Szefuncio kogoś złapie, to ma przechlapane. Nie oszczędza nawet dostawców i kurierów (szczegóły może pominę...) Ale jak chcesz instrukcję, to:
- otwórz drzwi i wejdź do środka
- zamknij je za sobą i upewnij się, czy są szczelnie zamknięte
- włóż papieros bo buzi
- odpal zapalniczkę lub zapałkę i przystaw źródło ognia do końca papierosa najdalej oddalonego od ust
- podczas odpalania uważaj, by nie podsmażyć sobie nosa lub poparzyć sobie palców
- niedopałek papierosa zgaś w popielniczce
- opuść palarnię zamykając za sobą szczelnie drzwi
Zabrania się:
- palenia w otwartej palarni
- palenia podczas niesprawnej wentylacji
- odpalania papierosa od strony filtra
- gaszenia papierosa na ręce, czole lub ubraniu kolegi/koleżanki
- wrzucaniu niedopałków do kieszeni kolegi/koleżanki
- pozostawiania petów w innych miejscach, niż popielniczka

.... to tak na szybko :lol:
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 14 listopada 2016, 18:18

Całkowity zakaz palenia w zakładzie? Dobre, ale nieralne. Od niedawna nie wolno palić w pociągach i co? Chodzą do kibla i palą. A czasem ktoś chciałby wydalić ciecz i nie można bo zajęte przez palaczy
"Panie Premierze, jak żyć?"

Awatar użytkownika
wal221
3125...6249 postów
3125...6249 postów
Kontakt:

Post autor: wal221 » 14 listopada 2016, 20:50

wino2 pisze:Chodzą do kibla i palą.
Ech. Stare czasy się przypominają.
"tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" Albert Einstein

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 15 listopada 2016, 07:44

wino2 pisze:Całkowity zakaz palenia w zakładzie? Dobre, ale nieralne.
kto wytrzyma, ten wytrzyma. A kto nie, to zawsze gdzieś znajdzie sobie jakieś ustronne miejsce, gdzie miejsce to będzie znane, jak zacznie się od niego pożar...

wyrafinowany
250...374 postów
250...374 postów

Post autor: wyrafinowany » 15 listopada 2016, 08:14

wojtek.d pisze:
Paweł_K pisze: Mam teraz pytanie do tych co mają taki wynalazek na zakładzie:
Ja takiego wynalazku nie mam, bo mamy całkowity zakaz. Jak na parkingu Szefuncio kogoś złapie, to ma przechlapane. Nie oszczędza nawet dostawców i kurierów (szczegóły może pominę...) Ale jak chcesz instrukcję, to:
- otwórz drzwi i wejdź do środka
- zamknij je za sobą i upewnij się, czy są szczelnie zamknięte
- włóż papieros bo buzi
- odpal zapalniczkę lub zapałkę i przystaw źródło ognia do końca papierosa najdalej oddalonego od ust
- podczas odpalania uważaj, by nie podsmażyć sobie nosa lub poparzyć sobie palców
- niedopałek papierosa zgaś w popielniczce
- opuść palarnię zamykając za sobą szczelnie drzwi
Zabrania się:
- palenia w otwartej palarni
- palenia podczas niesprawnej wentylacji
- odpalania papierosa od strony filtra
- gaszenia papierosa na ręce, czole lub ubraniu kolegi/koleżanki
- wrzucaniu niedopałków do kieszeni kolegi/koleżanki
- pozostawiania petów w innych miejscach, niż popielniczka

.... to tak na szybko :lol:
- zabrania się wrzucania opakowań po papierosach do wnętrza popielniczki
:D

Mamy takie palarnie. Niedługo po tym, jak ją postawili, wszedłem do środka zobaczyć, jak to wygląda. Patrzę, a z wnętrza popielniczki dziwnie dużo dymu się wydobywa. To była taka wysoka na ok. 60-80 cm popielniczka w kształcie tuby.
Zaglądam do wnętrza popielniczki - a tam normalnie zaczynał się wzniecać mały pożar. Dlaczego? Do wnętrza popielniczki pracownicy wrzucali paczki po petach i papier toaletowy (dlaczego? nie wiem).
Gasiliśmy popielniczkę wodą :)

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 15 listopada 2016, 11:14

Ja jestem niepalący i aż mnie korci żeby wprowadzić w zakłąadzie całkowity zakaz palenia, tylko że szef jest palący i mój pomysł nie przejdzie. Dawniej ludzie jarali na stanowskach pracy i było (prawie) dobrze. Teraz przerywają robotę i co pół godzinę wychodzą na fajkę. Są tacy co w robocie wypalą całą paczkę a czasami więcej a robota stoi, nie ucieknie bo on musi zapalić. Ci co nie palą mają gorzej bo przysługuje m tylko jedna przerwa a te smoluchy chodzą co pół godziny.
Niech się tylko dyro zmieni to ja już z tym zrobię porządek
"Panie Premierze, jak żyć?"

julijka2
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: julijka2 » 15 listopada 2016, 11:28

wino2 pisze:Ja jestem niepalący i aż mnie korci żeby wprowadzić w zakłąadzie całkowity zakaz palenia, tylko że szef jest palący i mój pomysł nie przejdzie. Dawniej ludzie jarali na stanowskach pracy i było (prawie) dobrze. Teraz przerywają robotę i co pół godzinę wychodzą na fajkę. Są tacy co w robocie wypalą całą paczkę a czasami więcej a robota stoi, nie ucieknie bo on musi zapalić. Ci co nie palą mają gorzej bo przysługuje m tylko jedna przerwa a te smoluchy chodzą co pół godziny.
Niech się tylko dyro zmieni to ja już z tym zrobię porządek
całkowicie rozumiem Twoje "rozterki"
ja też nie palę, jedyne co się udało to wygonić palących na zewnątrz i wydzielić miejsce, rozgoniłabym towarzystwo, ale tu mało kto nie pali, więc rewolty robić nie będę

ale w budynku palarni już nie ma :D
szefowie się zmieniają, i obecny też pali i nie protestuje też wychodzi - pada, nie pada, nawet złego słowa nie powie
niech spróbuje :twisted:

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 15 listopada 2016, 12:48

Jak podczas studiów pracowałem w Lidlu, to tam też palili. Ja siedziałem 3-cią godzinę na kasie bez ruszania tyłka z miejsca, kolejka do 3/4 sklepu, a taki palacz co godzinę zamykał kasę i wychodził na dymka. Raz jednej zwróciłem uwagę dlaczego zamyka kasę, to powiedziała, że musi zapalić. Więc się na nią wydarłem przy klientach, że ja nawet po kubek wody nie poszedłem, by przepłukać gardło, bo obsługuję klientów, a ona na fajkę co godzinę? Ma siadać i nie dyskutować, bo zaraz dzwonię do rejonowego.
Wnerwiona była na mnie, ale siadła, bo wiedziała, że mnie rejonowy lubił i czasami podczas pracy mnie wołał i potrafił godzinę ze mną przegadać.
Sklep zamknięto, a ja do kierownika sklepu (jeszcze nie do rejonowego, bo nie chciałem dupy pierdołami zawracać), że ja też podczas pracy chcę "zigaretpauzę". Ten na mnie spojrzał jak na wariata (wiedział, że mam czasami głupie pomysły i czasami jestem nieobliczalny) i zapytał mnie się, że po co mi, skoro nie palę? To mu odpowiedziałem, że dlaczego ja mam być poszkodowany właśnie dlatego, że nie palę? Ja mam tylko 15min. przerwy i to jeszcze nie zawsze, a taki palacz wychodzi sobie co godzinę na 10-15 minut, by wypalić fajkę, a później jeszcze chce 15 min. przerwy, która mu się niby należy. Dlaczego mam zapierdzielać za tych co palą i być gorszy?
Na drugi dzień, jak przyszedłem do pracy po południu, to palący na mnie się tylko gapili, a ja nie wiedziałem dlaczego. Długo nie trzeba było czekać, to się dowiedziałem, bo rano kierownik zrobił zbiórkę i oznajmił dobrą nowinę:
- każdy, kto chce wyjść na fajkę musi do niego przyjść najpierw po pozwolenie
- jak uzyska pozwolenie, to kierownik notuje czas spędzony na fajce
- jak czas 15min. zostanie wykorzystany, to nie wyjdzie ani na fajkę, ani na przerwę, bo całą przerwę wykorzystał na fajkę
Mi się to bardzo podobało, bo w końcu ktoś ich zaczął pilnować...

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 15 listopada 2016, 19:29

wojtek.d pisze:jak czas 15min. zostanie wykorzystany, to nie wyjdzie ani na fajkę, ani na przerwę, bo całą przerwę wykorzystał na fajkę
Kieeedyś, dawno temu, gdy jeszcze paliłam (nie palę juz ponad 10 lat) też miałam takiego szefa, ktory mawiał: ja Ci palic nie zabraniam, jeśli lubisz - możesz nawet spalić 20 papierosów naraz. Ale - masz tylko jedną przerwę, 15 min. Twoja sprawa co w tym czasie wolisz robić - jeść czy palić. Więcej przerw w pracy nie masz.

Teraz, po latach, dobrze to rozumiem, tym niemniej - ja taka sroga dla palącej części swojego zespołu nie jestem... :wink:
Oceniam głównie pracę i jej jakość, choć czas pracy oczywiście też jest ważny, bo za jego efektywne wykorzystanie nasz pracodawca nam płaci.
No, ale po sprawiedliwosci - często w firmach tak bywa, że jedni palą, drudzy notorycznie ględzą przez telefon, jeszcze inni pracują w żółwim tempie. Dobry szef potrafi ocenić kto, jak pracuje (i kiedy).... :P
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 15 listopada 2016, 19:47

ewania pisze:Dobry szef potrafi ocenić kto, jak pracuje
...nawet paląc-bo w tym czasie pewnie myśli o pracy.

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 15 listopada 2016, 19:48

ewania pisze:drudzy notorycznie ględzą przez telefon
Tu pewnikiem o pracy nie myślą.

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 15 listopada 2016, 21:54

ewania pisze:Oceniam głównie pracę i jej jakość, choć czas pracy oczywiście też jest ważny, bo za jego efektywne wykorzystanie nasz pracodawca nam płaci.
Zgadza się, ale efektywność pracownika administracyjno-biurowego, a pracownika produkcyjnego to nie to samo :wink:
Pracownik biurowy zawsze znajdzie chwilkę na dymka, a pracownik na produkcji może mieć z tym problem.

Awatar użytkownika
JędrekSPR
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: JędrekSPR » 15 listopada 2016, 22:11

Idąc dalej...
Andrzej J.S pisze:efektywność pracownika administracyjno-biurowego, a pracownika produkcyjnego to nie to samo
, a pracownika służby, to dopiro............jak dobry, to roboty w zakładzie mało :lol: ........jak dobry, to go inni ,,kcom" i roboty dużo :lol:

ODPOWIEDZ