Podpis na pieczątce

Wzory dokumentów, porady dotyczące ich tworzenia i wypełniania.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
bartek_b
625...1249 postów
625...1249 postów

Podpis na pieczątce

Post autor: bartek_b » 20 października 2016, 08:11

Jak się podpisujecie na pieczątkach?
Jak jest miejsce między stanowiskiem a nazwiskiem, to pomiędzy. A jak jest pieczątka "zwarta", to gdzie? Nad, pod, obok?

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: podpis na pieczątce

Post autor: wojtek.d » 20 października 2016, 09:05

Jak masz na pieczątce wyryte imię i nazwisko , to starczy tylko parafka. Ja jednak rzadko stosuję pieczątki, a nawet jak stosuję, to zawsze podpisuję się tak samo jak w dowodzie osobistym, czyli imieniem i nazwiskiem. Podpis składam
bartek_b pisze: Na(x)
pieczątce
Jak nie ma w firmie wypadków, to znaczy, że pracownicy nie pracują

bartek_b
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: bartek_b » 20 października 2016, 09:19

wojtek.d pisze:Jak masz na pieczątce wyryte imię i nazwisko , to starczy tylko parafka. Ja jednak rzadko stosuję pieczątki, a nawet jak stosuję, to zawsze podpisuję się tak samo jak w dowodzie osobistym, czyli imieniem i nazwiskiem. Podpis składam
bartek_b pisze: Na(x)
pieczątce
Podpis na nie powoduje "nieczytelności"?

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 20 października 2016, 09:35

A kogo to? Już pisałem, że:
wojtek.d pisze:Jak masz na pieczątce wyryte imię i nazwisko , to starczy tylko parafka
, tak więc nie ma to nic do rzeczy. Zerknij do dowodu rej. czy masz czytelny podpis urzędnika :wink:

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 20 października 2016, 09:55

Kult pieczątki tylko w Polsce....
Wszędzie indziej obowiązuje podpis i wcale nie musi być czytelny, ale zdrowy rozsądek wymaga żeby łatwo zidentyfikować kto zaparafował więc podpisujmy się czytelnie
Kiedyś miałem scysję z urzędniczką ZUSu bo na wywiadzie zawodowym nie postawiłem pieczątki (a jest tam napisane pieczęć i podpis inspektora BHP) i w jej opinii dokument jest nieważny mimo że zatwierdził go pracodawca. Na pytanie o podstawę prawną wymagania pieczątki w III Rzeczypospolitej zamilkła i dała mi spokój
"Panie Premierze, jak żyć?"

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 20 października 2016, 10:01

wino2 pisze: Kiedyś miałem scysję z urzędniczką ZUSu bo na wywiadzie zawodowym nie postawiłem pieczątki(...) Na pytanie o podstawę prawną wymagania pieczątki w III Rzeczypospolitej zamilkła i dała mi spokój
Ja też miałem z ZUS-em o pieczątkę przepychankę, tylko w protokole powypadkowym. Zapytałem o podstawę prawną używania przeze mnie pieczątki, bo używanie przez nią to mogę jej podać. To stwierdziła, że podpis nieczytelny. Więc jej powiedziałem, że podpisuję się wszędzie tak samo i taki sam podpis mam w dowodzie osobistym, którym można mnie zidentyfikować :wink: Odpuściła :lol:

bartek_b
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: bartek_b » 20 października 2016, 10:23

Odnośnie czytelności:
Znalazłem coś takiego
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW w sprawie sprawozdawczości budżetowej:
§ 14.5. Podpisy na sprawozdaniu sporządzonym w formie pisemnej składa się odręcznie w miejscu oznaczonym na formularzu. Pod podpisem umieszcza się pieczątkę z imieniem i nazwiskiem osoby podpisującej.

A na innym forum: Z orzeczeń SN i NSA
„Czytelny podpis” nie jest pojęciem posiadającym definicję legalną. Jego istota wynika z celu, któremu ma służyć, czyli identyfikacji osoby, która go złożyła. Zatem, za czytelny podpis składającego oświadczenie można uznać napisany znak graficzny określonej osoby, wskazujący tę osobę, a więc przedstawiający nie tylko jej charakter pisma, ale i dane, które ją indywidualizują. Należy do nich między innymi imię i nazwisko, przy czym funkcję indywidualizującą pełni przede wszystkim nazwisko. Jeżeli chodzi o podpisy składane w stosunkach urzędowych, zwłaszcza na pismach dokumentujących dokonanie czynności prawnych, przyjmuje się powszechnie, że czytelny podpis oznacza imię i nazwisko lub co najmniej nazwisko podpisującego.

Awatar użytkownika
wojtek.d
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: wojtek.d » 20 października 2016, 11:07

bartek_b pisze:ROZPORZĄDZENIE MINISTRA FINANSÓW w sprawie sprawozdawczości budżetowej:
§ 14.5. Podpisy na sprawozdaniu sporządzonym w formie pisemnej składa się odręcznie w miejscu oznaczonym na formularzu. Pod podpisem umieszcza się pieczątkę z imieniem i nazwiskiem osoby podpisującej.
Kogo to rozporządzenie dotyczy? BHP-owca? Głównej księgowej w firmie prywatnej? Pracodawcy?

Awatar użytkownika
wino2
1875...2499 postów
1875...2499 postów

Post autor: wino2 » 20 października 2016, 11:14

Art. 245 kpc
Dokument prywatny stanowi dowód tego, że osoba, która go podpisała, złożyła oświadczenie zawarte w dokumencie
"Panie Premierze, jak żyć?"

Awatar użytkownika
abraxus
3125...6249 postów
3125...6249 postów

Post autor: abraxus » 24 października 2016, 11:25

wino2 pisze:Kult pieczątki tylko w Polsce....
Wszędzie indziej obowiązuje podpis i wcale nie musi być czytelny, ale zdrowy rozsądek wymaga żeby łatwo zidentyfikować kto zaparafował więc podpisujmy się czytelnie
Kiedyś miałem scysję z urzędniczką ZUSu bo na wywiadzie zawodowym nie postawiłem pieczątki (a jest tam napisane pieczęć i podpis inspektora BHP) i w jej opinii dokument jest nieważny mimo że zatwierdził go pracodawca. Na pytanie o podstawę prawną wymagania pieczątki w III Rzeczypospolitej zamilkła i dała mi spokój
Bo u nas to z bolszewii zostało. Jak po wojnie robili z chama urzędnika to dawali mu pieczątkę bo się często nie potrafił pisać. Piecząteczka oznaczała, że jesteś ważny. taki chłopo-urzędnik siedział i sobie obijał wszystko piecząteczką.
Kontrola najwyższym wyrazem zaufania
-Włodzimierz Lenin
Zachód zaczyna się za Odrą
-zasłyszane przy piwie

ODPOWIEDZ