Przykładowe skierowanie na badania lekarskie

Wzory dokumentów, porady dotyczące ich tworzenia i wypełniania.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
Łukasz12
5...9 postów
5...9 postów

Przykładowe skierowanie na badania lekarskie

Post autor: Łukasz12 » 18 grudnia 2015, 18:12

Witam jestem nowy na forum aktualnie studiuje na kierunku BHP i mam problem bo mam za zadanie zrobić skierowanie na badania, na stanowisku operatora wózka widłowego, lecz nie mam żadnego innego skierowania żeby się na nim wzorować. Ściągnąłem sobie wzór ten co obowiązuje od kwietnia wypełniłem ale myślę że jest nie najlepiej. Gdyby ktoś był by taki dobry i mógł wysłać skierowanie na badania już nawet obojętnie na jakim stanowisku byle bym, zobaczył na czym to polega bo teraz tak krążę po omacku z góry byłbym wdzięczny za ratunek.

Awatar użytkownika
Tomy
1250...1874 postów
1250...1874 postów

Re: Przykładowe skierowanie na badania lekarskie

Post autor: Tomy » 18 grudnia 2015, 19:42

Łukasz12 pisze:Witam jestem nowy na forum aktualnie studiuje na kierunku BHP i mam problem bo mam za zadanie zrobić skierowanie na badania, na stanowisku operatora wózka widłowego, lecz nie mam żadnego innego skierowania żeby się na nim wzorować. Ściągnąłem sobie wzór ten co obowiązuje od kwietnia wypełniłem ale myślę że jest nie najlepiej. Gdyby ktoś był by taki dobry i mógł wysłać skierowanie na badania już nawet obojętnie na jakim stanowisku byle bym, zobaczył na czym to polega bo teraz tak krążę po omacku z góry byłbym wdzięczny za ratunek.
http://kadry.infor.pl/bhp/badania-lekar ... 015-r.html

Nie możesz posiłkować się "byle jakim stanowiskiem", bo każde stanowisko pracy ma inne zagrożenia.

Do tego celu potrzebujesz Ocenę Ryzyka Zawodowego w Twoim przypadku dla operatora wózków widłowych.

Bardzo fajny wzór np. pracownika uczelni (z opisem) masz tutaj: http://www.ibhp.uj.edu.pl/documents/102 ... 33f5b040cd

i tutaj bardzo wiele fajnych informacji:

http://www.gofin.pl/17,1,101,186057,kie ... -nowe.html

Dalej kombinuj już sam, ucz się myślenia! Wszystko masz podane na tacy, powodzenia!
Nie naprawiaj maszyny w czasie biegu bo będziesz dupę wycierał łokciem!

Łukasz12
5...9 postów
5...9 postów

Post autor: Łukasz12 » 18 grudnia 2015, 21:03

Dzięki tobie już ruszyłem z miejsca i już takie coś wykombinowałem. Teraz tylko mam problem z biologicznymi i chemicznymi czynnikami

Czynniki fizyczne:
Hałas L(A) EX 8h = 82 dB t.j. 0,5 NDN
Drgania na ręce aw,s,eq 8h=4 m/s2 = 0,35 WD
zmienne warunki mikroklimatyczne
Pola elektromagnetyczne – strefa bezpieczna.
Promieniowanie laserowe – bez narażenia.

Inne czynniki, w tym niebezpieczne:
Praca na wysokości do 3 m
Transport ręczny 10-20kg
Wymuszona pozycja ciała
Monotonia pracy: duża
Praca w porze nocnej

czynniki chemiczne
tlenek węgla ( nie wiem jaką przykładową wartość mogę wpisać)

Czynniki biologiczne:
Aerozole zawierające mikroorganizmy ( chyba zbyt ogólnie przydało by się chyba wymienić)

Awatar użytkownika
Tomy
1250...1874 postów
1250...1874 postów

Post autor: Tomy » 18 grudnia 2015, 21:43

Łukasz12 pisze:
Inne czynniki, w tym niebezpieczne:
Praca na wysokości do 3 m
Transport ręczny 10-20kg
Wymuszona pozycja ciała
Monotonia pracy: duża
Praca w porze nocnej
Widać, że karta zawodu się przydaje :)

Nie mam uwag.
Łukasz12 pisze: Czynniki chemiczne tlenek węgla ( nie wiem jaką przykładową wartość mogę wpisać)
Rozporządzenie z dnia 6 czerwca 2014 r dotyczące dopuszczalnych stężeń i natężeń czynników szkodliwych w środowisku pracy

Zgodnie z tym rozporządzeniem NDS tlenku węgla w środowisku pracy nie może przekroczyć 23 mg/m3, a NDSCh – 117 mg/m3.
Łukasz12 pisze: Czynniki biologiczne: Aerozole zawierające mikroorganizmy ( chyba zbyt ogólnie przydało by się chyba wymienić)
Operator wjeżdża na halę produkcyjną - wznosi kurz, w którym są bakterie, wirusy, grzyby.

Łukasz12
5...9 postów
5...9 postów

Post autor: Łukasz12 » 13 stycznia 2016, 19:38

Witam wszystkich to znowu ja. Jutro mam oddać to i mam pytanie czy w skierowaniu trzeba pisać w przypadku hałasu NDN i NDSCH a jak tak to do ilu db jest NDSCh bo co do NDN to wiem że musi max 85db mieć

Np Hałas -NDN= 76 dB oraz NDCH=83 dB ( Nie przekroczono dopuszczalnej wartości) może tak być
Proszę pomóżcie

Awatar użytkownika
Tomy
1250...1874 postów
1250...1874 postów

Post autor: Tomy » 14 stycznia 2016, 09:19

Łukasz12 pisze:a jak tak to do ilu db jest NDSCh
Ejże studencie!

NDSCh - najwyższe dopuszczalne stężenie chwilowe - wartość średnia stężenia określonego, toksycznego związku chemicznego, które nie powinno spowodować ujemnych zmian w stanie zdrowia pracownika, jeżeli występuje w środowisku pracy nie dłużej niż 15 minut i nie częściej niż 2 razy w czasie zmiany roboczej w odstępie czasu nie krótszym niż 1 godzina.

Wartości najwyższych dopuszczalnych stężeń chemicznych i pyłowych czynników szkodliwych dla zdrowia w środowisku pracy określane są miarą NDS, NDSCH i NDSP.

NDSCh nie jest miarą dla czynników fizycznych np. hałasu i nigdy nie spotkałem się z tym parametrem w pomiarach środowiska pracy.

Pamiętaj jedno: jeśli nie ma przekroczeń badanego obszaru zagrożeń w środowisku pracy to formalnie one nie występują, a co za tym idzie nie masz obowiązku informować o nich lekarza w skierowaniu na badania lekarskie pracownika.

Awatar użytkownika
piotrek01
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: piotrek01 » 14 stycznia 2016, 10:54

Łukasz12 pisze:Witam wszystkich to znowu ja. Jutro mam oddać to i mam pytanie czy w skierowaniu trzeba pisać w przypadku hałasu NDN i NDSCH a jak tak to do ilu db jest NDSCh bo co do NDN to wiem że musi max 85db mieć

Np Hałas -NDN= 76 dB oraz NDCH=83 dB ( Nie przekroczono dopuszczalnej wartości) może tak być
Proszę pomóżcie

piszesz halas czas narazenia ...wynik pomiaru...koniec ...

Awatar użytkownika
piotrek01
2500...3124 posty
2500...3124 posty

Post autor: piotrek01 » 14 stycznia 2016, 10:57

chemiczne glowne czynniki

osobno rakotworcze i mutanogenne

nawet jesli tylko sporadyczny kontakt....

oczywiscie wyniki pomiaru

Awatar użytkownika
ewania
Moderator

Post autor: ewania » 15 stycznia 2016, 00:11

piotrek01 pisze:mutanogenne
:lol: :lol:
"Jeżeli nie wiesz człowieku jak postąpić - na wszelki wypadek postąp uczciwie."
(Antoni Słonimski)

ODPOWIEDZ