Protokół wpp do samodzielnego opisu

Wzory dokumentów, porady dotyczące ich tworzenia i wypełniania.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
tadeusz8
1250...1874 postów
1250...1874 postów

Protokół wpp do samodzielnego opisu

Post autor: tadeusz8 » 13 czerwca 2019, 08:59

Druk ustalenia wpp do samodzielnego opisu na komputerze - nie porównywałem z wzorem z Dz.U. ale gdyby były jakieś niedociągnięcia to sądzę, że samemu można skorygować :D :) 8)
Nowy wzór protokołu 2019.doc
(195.5 KiB) Pobrany 38 razy
Gdyby coś nie wyszło to proszę o informację, prześlę inną drogą :x

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Re: Protokół wpp do samodzielnego opisu

Post autor: Andrzej J.S » 13 czerwca 2019, 10:12

"tadeusz8", proszę o bardzo dokładne zapoznanie się ze wzorem protokołu zamieszczonym w rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 24 maja 2019 r. w sprawie wzoru protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wypadku przy pracy (Dz. U. poz. 1071) http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1071/1 , gdyż przedstawiona przez Ciebie wersja nie jest spójna ze wzorem zamieszczonym w załączniku do w/w rozporządzenia.
Np.:
- Twoja wersja druku jest kolorowa, czego nie przewiduje wzór zamieszczony w załączniku do w rozporządzenia,
- brak spójności treści zawartych w części protokołu odnoszącej się do "POUCZENIE" - Twojej wersji masz tam punkty: I, II, III - a w wersji zamieszczonej w załączniku do rozporządzenia jest tylko pkt. I, II,
- brak również spójności treści w niektórych pkt. dotyczących odnośników np. pkt. 2.

Są to moje spostrzeżenia zauważone tylko tak na pierwszy rzut oka, ale może być ich więcej :wink:

tadeusz8
1250...1874 postów
1250...1874 postów

Post autor: tadeusz8 » 13 czerwca 2019, 11:03

To nie jest moja wersja Protokołu ustalenia okoliczności i przyczyn wpp - zaczerpnąłem ją z innego forum. Napisałem również, że nie porównywałem jej z wersją z Dz. U. Wersję kolorową można przerobić na czarno/białą odwrotnie już nie. Jest to wzór do edytowania więc wszystkie uwagi jakie tu zostaną przedstawione można wkleić samemu do przedstawionego Protokołu, trzeba tylko chcieć i mieć czas :shock: :? :roll: 8)

Andrzej J.S
6250...9374 posty
6250...9374 posty

Post autor: Andrzej J.S » 13 czerwca 2019, 13:40

tadeusz8 pisze:
13 czerwca 2019, 11:03
Jest to wzór do edytowania więc wszystkie uwagi jakie tu zostaną przedstawione można wkleić samemu do przedstawionego Protokołu, trzeba tylko chcieć i mieć czas :shock: :? :roll: 8)
:shock:
Podejrzewam, że taki stary wzór do edytowania ma każdy behapowiec. Więc podawanie tego typu nieaktualnego wzoru w celu jego aktualizacji do obecnie obowiązującej wersji mija się z celem :idea:

Krzych_2033
625...1249 postów
625...1249 postów

Post autor: Krzych_2033 » 19 czerwca 2019, 10:02

Tak masz rację Andrzej J.S. Ja porównałem stary wzór z nowym i tych zmian jest więcej. Oczywiście są to drobne zmiany, niekiedy tylko literówki.
1. Skreślono "pieczątka pracodawcy".
2. Tytuł protokołu: było "Protokół Nr". Jest "Protokół nr".
3. W pkt. 1. skreślono REGON.
4. W pkt. 2 było "o godzinie". Jest "o godz.". Skreślono imię ojca. Było "urodzony(a)". Jest "urodzony(-na). Skreślono w miejscowość. Było "zamieszkały(a)". Jest "zamieszkały(-ła)". Skreślono NIP. Było "numer dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość poszkodowanego". Jest "numer dowodu osobistego albo innego dokumentu potwierdzającego tożsamość". Było "zatrudniony(a)". Jest "zatrudniony(-na)".
5. W pkt. 6. było "Skutki wypadku". Jest "Skutki wypadku dla poszkodowanego".
6. W pkt. 9. było "Wnioski i zalecenia profilaktyczne". Jest "Wnioski i zalecane środki profilaktyczne".
7. W pkt. 11. było "Protokół sporządzono:". Jest "Protokół sporządzono dnia:".
8. W pkt. 13. było "Poszkodowanego / członka rodziny 6) zapoznano z niniejszym protokołem oraz pouczono o prawie zgłoszenia do protokołu uwag i zastrzeżeń (zgłoszone uwagi i zastrzeżenia należy dołączyć do protokołu)." Jest "Poszkodowany / członek rodziny:6)
– zapoznany został z niniejszym protokołem oraz pouczony o prawie zgłoszenia do protokołu uwag i zastrzeżeń,
– zgłasza uwagi i zastrzeżenia do protokołu: TAK/NIE6)
(zgłoszone uwagi i zastrzeżenia należy dołączyć do protokołu).".
9. W pkt. 14. było "Protokół zatwierdzono:". Jest "Protokół zatwierdzono dnia:".
10. W pkt. 15. było "Potwierdzenie odbioru protokołu:". Jest "Potwierdzenie odbioru protokołu".
11. W pouczeniu w pkt. II. było "na podstawie art. 189 Kodeksu postępowania cywilnego". Jest "na podstawie art. 189 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego (Dz. U. z 2018 r. poz. 1360, z późn. zm.)." W zdaniu drugim tego pkt. II. został skreślony przecinek po słowach "organizacja związkowa". Natomiast zdanie trzecie zostało w całości skreślone.
12. Pkt III pouczenia został skreślony.
13. W przypisie 1. po NIP dodano przecinek, skreślono "lub REGON", skreślono ostatnie słowo "pracodawcy" i w związku z tym postawiono kropkę po słowie "tożsamość".
14. W przypisie 2. po PESEL dodano przecinek, skreślono "lub NIP", skreślono ostatnie słowo "poszkodowanego" i w związku z tym postawiono kropkę po słowie "tożsamość".
15. W przypisie 3. na końcu zdania skreślono kropkę i dopisano "na potrzeby rynku pracy.".

To jest wszystko co ja zauważyłem. Jeśli coś przeoczyłem to proszę napiszcie.

ODPOWIEDZ