Rejestr czynników szkodliwych - czy w jednym rejestrze stanowiska razem hałas, pyły i toksykologia?

Wzory dokumentów, porady dotyczące ich tworzenia i wypełniania.

Moderatorzy: Renti, ewania, Andrzej J.S

ODPOWIEDZ
Andy
15...19 postów
15...19 postów

Rejestr czynników szkodliwych - czy w jednym rejestrze stanowiska razem hałas, pyły i toksykologia?

Post autor: Andy » 13 września 2018, 14:20

Przejąłem rejestry i karty po poprzedniku i mam np jednen rejestr stanowiska z wpisem wszystkich badań od hałasu, poprzez pyły aż po mangan (spawacz) w jednym rejestrze.
Czy tak może być? czy rozbijać to osobno np hałas, toksykologia etc? I ni z gruszki ni z piertuszki mam osobny rejestry na jednorazowe pomiary pyłów bez podania stanowiska i rodzaju pyłu- tylko informacja- pył i osobny rejestr dla jednorazowych pomiarów (jeden pomiar- jeden rejestr).
Założyć nowe rejestry czy kontynuować wcześniejsze?
dzięki

Awatar użytkownika
bogwoj
625...1249 postów
625...1249 postów

Re: Rejestr czynników szkodliwych - czy w jednym rejestrze stanowiska razem hałas, pyły i toksykologia?

Post autor: bogwoj » 18 września 2018, 13:32

Zrób ściśle według tej receptury:
1. Pracodawca prowadzi na bieżąco rejestr czynników szkodliwych dla zdrowia występujących na stanowisku pracy, zwany dalej "rejestrem", którego wzór jest określony w załączniku nr 1 do rozporządzenia.
2. Pracodawca wpisuje na bieżąco wyniki badań i pomiarów czynnika szkodliwego dla zdrowia do karty badań i pomiarów, zwanej dalej "kartą", której wzór jest określony w załączniku nr 2 do rozporządzenia.

I tyle.
Jeżeli przepis nie określa dokładnie, jak należy to wykonać - dokumenty wykonaj tak, aby były jasne i czytelne dla wszystkich, nie tylko dla Ciebie. Ponadto: tak, aby były wygodne do prowadzenia.

Pozdrowienia
"Dla tego, kto nie wie, do jakiego dotrzeć portu, nie ma sprzyjającego wiatru"
Taaak ...

ODPOWIEDZ